Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyet értesz a javaslatommal?...

Egyet értesz a javaslatommal? Csak az legyen jogosult bármilyen segélyre aki hajlandó dolgozni és akkor is csak bizonyos ideig.

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom,hogy sokan nem hajlandóak dolgozni, csak ülnek otthon és várják a családit stb. Azért a nyomorba szülnek 4-5 gyereket de se nem tanulnak, se nem akarnak tisztességes életet élni. Az a javaslatom hogy az ilyen munkakerülő emberek semmilyen fajta segélyt, juttatást ne kapjanak. Tudom,hogy eléggé radikálisnak hangzik de aki nem akar tenni azért hogy próbáljon haladni az életben annak ne segítsenek a semmittevésbrn. A javaslatom a következő lenne. Bármilyen fajta segély csak olyan személynek járna aki már dolgozott, vagy jelenleg tanulmányokat folytat vagy regisztrált munkakereső. És a segélyek csak bizonyos ideig járnának. (Tudom ez most is így van nagyrészt)


Nyilván aki bármilyen betegség miatt nem tud dolgozni arra nem vonatkoznak a szigorúbb szabályozás.



dec. 15. 22:15
A kérdező szavazást indított:
Támogatom, szigorítani kell a segélyek osztogatását, megitélését.
Nem támogatom. Mindent embert minden körülmények között támogatni kell
16 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem biztos, hogy így, de biztosan szigorítanék ezen.
dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 árokpart ***** válasza:
63%
Hiszen ez most is pont így van nálunk , de nemcsak nálunk, hanem még a fejlett országokban is.
dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Má'n megint ez a segély téma...? Gyúúúúrcsán idején vót nagyon porondon, osztan 2013-ig ez futott. Sokat nyesett belőle Viktorta, arról viszont csak ők tehetnek, hogy még mindig nem olyan a rendszer, ahogyan azzt ők... elnézést: a zemberek akarják.

"Én megérdemlem a segélyt, de a másik nem...".

dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Csak olyan ember kapjon segítséget az államtól akin látszik,hogy tenni akar azért hogy ne legyen a későbbiekben rászorulva a segélyre. Iskolába jár, szakmát tanul, munkát keres. Aki csak otthon ül és várja az utalást attól 1 idő után meg kell vonni az összes állami támogatást a véleményem szerint.
dec. 15. 22:26
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Most sincs segély már kisebségi családok se válalnak gyereket mert a faluba 1000 ft a kenyér.Itt 0 szociális hálo van meg menjél el egy münkaügyi központba semmiben se segítenek az emberek ezért nem is mennek oda.Az ügyintézök még bunkok is mert hát semmi teljesitmény nincs mérve náluk.Én is voltam és teljesen üres sz egész ha valakinek nincs munkálya nem akkar még az ügyintézö bunkoságát is halgatni.Régen volt jó amikr eu pénzek voltak azokbol lehetet menni tanfolyamra.
dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Kereshetsz melót, de ha nincs. Mondjuk szerencsétlent nem vették vissza gyes után. Szitter nincs, 8-4-ig meló nincs, hogy hozza - vigye a kölket intézménybe. Ha nincs autó, már csökkentek a lehetőségek, marad a helyben, mert 10 órán át a pulya nem maradhat intézményben.

Van, hogy nem alkalmas a melóra, vagy nem tud tanulni, mert kevés esze van, gyár meg nem vesz fel embert, inkább leépít. Van, aki szűk körben mozog és sajnos ebből nincs kitörés. Ha már van céges busz, az remek.

Diplomával, nyelvtudással, autóval sem biztos, hogy lesz állásod pár nap alatt, de az esélyek jobbak.

dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
A másik azért adnak segélyt fejleteb országokba hogy, legyen mit kajálnia akinek nincs munkálya meg ne legyen hajléktalan.Nem tudom ha te munkáltató lennél felvennél egy embert aki 10 napja alig evet és lakcime sincs.Mert az ilyen ember a lábán is alig áll nem hogy, munkát végezen.Hiába akkarna dolgozni ha 0 támogatást kap éhen hal vagy hajléktalan lesz.Ez meg ugye legnagyobb pazarlás mivel nem fog fogyasztani semmit és még áfa bevétel se lesz.
dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ne sarkítsátok ki. Nem azt írtam hogy azonnal meg kell vonni a segélyt és 2 napig járjon. De pl aki 2 éve otthon ül (nem gyes, betegség stb miatt) és lusta dolgozni annak mire fel adjunk bármit is?
dec. 15. 22:40
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Az nem is kap, nyugi.
dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A segély lényege épp az, hogy nem kell érte dolgozni.

Amire te gondolsz az már munkabér.

dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!