Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá hogy Magyaro...

Mit szóltok hozzá hogy Magyarország a valós fogyasztás alapján már az EU épp hogy csak második legszegényebb országa?

Figyelt kérdés

[link]


Ha nem a GDP/fő-t nézzük vagy valami hasonló félrevezető ábrát, akkor azt lehet mondani, hogy életszínvonalban Bulgáriával kardozunk az utolsó helyért. A GDP azért félrevezető, mert a filippínó a gyárban is magyar GDP-t állít elő, csakhogy ez semmit nem jelent ha a magyar emberek életszínvonalát vizsgáljuk. A fogyasztás viszont igen.

Fel lehet tenni a kérdést, hogy Írország miért szerepel ilyen rosszul, Románia pedig miért szerepel ilyen jól? A válasz pedig a lakhatási helyzettel magyarázható. Írországban lakhatási válság van, hiába nagyon magasak a bérek, ha annak a nagy része lakhatásra megy el, akkor kevés marad fogyasztásra, ergo szarul is szerepel. Románia ennek az ellentettje, a növekvő bérek ellenére a lakhatás még mindig nagyon olcsó ott, így az emberek sokat tudnak fogyasztani.


dec. 18. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Az, hogy szerintem ez egy nagy hülyeség. Senki nem hiszi komolyan, hogy Románia már lehagyta Csehországot meg Észtországot, és már Spanyolországgal, Szlovéniával meg Purtugáliávaé van egy szinten.
dec. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
GDP-ben nem is hagyta le. De ha megnézed egy román milyen olcsón él, ahhoz képest hogy már többet keres mint egy magyar, akkor kiszámolhatod hogy sok jut neki fogyasztásra. Több mindent tud vásárolni a kedvező árak miatt.
dec. 18. 01:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A fogyasztásba beleszámolják a lakhatási kiadásokat is meg a rezsit meg mindent. Pl ha Magyarországon eltörölnéka rezsi csökkentést(amibe a háztartások nagy része beletartozik) akkor a fogyasztás is megugrana, mert többet kéne fizetni a közszolgáltatásokért is. ez igaz pl a 65 év feletteik ingyen uatzására is, ah azt eltörölnék az is megnövelnéa fogyasztást. A másik meg az, hogy a háztartások hitelnagyságának a staisztikáját is figyelembe kéne venni a fogyasztásnál, mert ha valaki többet költ nem jelenti, hogy gazdagabb is, hiszen azt hitelből is lehet finanszrírozni. A haramdik dolog, amita fogyasztás összehasonlításánál még figyelembe kéne venni, az a lakossági megtakíratások. Mert pl én keresek nettó 800 ezeret a szomszédom nettó 730-at, de ő fenntart 2 autót, nekem meg nincs autóm, így neki eleve nagyobbak a havi kiadásai. Lehet ebből azt feltételezni, hogy ő gazdagabb mint én, mert többet költ el egy átlagos hónapban?
dec. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"hogy már többet keres mint egy magyar," Ez általánosságban nem igaz

Forrás: [link]

dec. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
24%

Ilyen össze-vissza kreált statisztikai mutatókat úgy lehet hamasítani ahogy akarsz. Simán lehet olyat is gyártani amiben Magyarország az eu egyik legjobb országa, ha 1 millió főre eső afrikai és közel keleti bevándorlók által elkövetett gyilkosságot szorzod be mondjuk a lakások bruttó négyzetméterár és IT szektorban kapható átlagjövedelemmel. Nyilván semmi értelme de az ilyen magasröptű gazdasági újságok kb ezen az alapon származtatnak statisztikákat.


Azért halkan megsúgom ha költözni szeretnél akkor lehet jobban jársz a statisztika alapján szarabbul álló Írországgal, mint ha Romániába mennél...

dec. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Szóval egy országban minél többet fogyasztanak annál jobban élnek? Tulajdonképpen azt mondod, hogy ha én otthon a kiskertben termesztek magamnak paprikát, paradicsomot meg gyümölcsöket és azokból csinálok egy finom ebédet ahelyett, hogy vennék valami junk foodot a pláza gyorsbüféjében (vagyis termelek és megtakarítok javak és szolgáltatoások fogyasztása helyett), akkor nem lehet jó az életszínvonalam.

Szerintem így jócskán a 21. századba érve egyértelművé kéne válnia, hogy a túlfogyasztó országok gazdaságilag nem jó példaképek, a fogyasztás hajszolása okozta az összes környezeti katasztrófát amivel jelenleg szemben állunk. De azért örülök neki, hogy a románok teljes gőzzel robognak tovább a fogyasztás szekerén - küldenek majd bőven műanyag hulladékot a Tiszán és kivágnak még pár négyzetkilométer erdőt a Kárpátokban. Jó is az!

dec. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Csak a kiskertben való termesztésnek is ára van. Nem véletlenül hagyatták el elvtársaink annó annak idején velünk a vidéket. Nem terem ingyen semmi a kiskertben, kell a növénynek tápanyag, kell védeni is. Gyümölcsfa metszéséhez se árt érteni. És a végénboda jutsz, hogy olcsobb megvenni junk foodot a plázában. De tudom csak a joghoz, a közgazdaságtanhoz, a történelemhez, bölcsészethez kell szaktudás a növénytermesztéshez nem. Az elvtársak a vidéket is el*urták OV az élen az elmúlt 32 év meg még rá is segített. Falun nőttem fel láttam, hogy mi ment a rendszerváltás féle bohozatt, előtt, alatt és utána. Az elvtársak végül is elérték, hogy amit anno anbak idején nem tudtak elvenni, azt végül otthagyják igaz kellet neki 3 cagy 4 generáció.
dec. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tömött balatoni parkolókból is látszik télviz idején, hogy dugó van, hát hol van itten válság, kéremszépen?
dec. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg a lakosság a fideszt támogatja addig semmit nem szólok hozzá.a saját boldogulásomon kívül semmi és senki nem érdekel.
dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!