Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az alábbiak bevezetésre...

Ha az alábbiak bevezetésre kerülnének, akkor a korrupció és az adott politikai párt csalásai kiszűrhető volna a politikában?

Figyelt kérdés

Miniszterelnököt csak 1x lehetne újraválasztani.


Továbbá ezeket a pozíciókat egy ember csak max 2x tölthetné be: miniszter, országgyűlés elnöke


Minden alkotmánymódosításhoz referendum kellene


A sikeresnek tekinthető referendum: a lakosság min. 20%-a részt vesz, melyen min. 50,01% igennel szavazik


Független szervezetek ellenőrizhetnék a politikusok munkáját, ha felmerülne a korrupció, tudnának tenni valamit


Az állami propaganda tilos volna, ezt független szervezetek ellenőriznék


A fentieket az alkotmány tartalmazná, tehát ha az aktuális kormánynak nem tetszene ez, akkor csak népszavazással tudna rajta változtatni


Amúgy a joghoz és az alkotmányjoghoz annyira nem értek, így nem tudom, hogy ezek megvalósíthatóak lennének-e.



dec. 19. 21:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit átfogalmazva a kérdés: ha a fentiek bevezetésre kerülnének, akkor egy valódi demokrácia lehetne-e Magyarország, ahol nincs korrupció és propaganda?
dec. 19. 21:55
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Mindenesetre sokkal jobb lenne minden.
dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem már az önmagában elég lenne, ha nem lehetne államilag támogatott 0-24-es gyűlöletpropagandát folytatni és helyette a pártok programját, jelöltek önéletrajzát lenne kötelező bemutatni pártfüggetlenül azonos arányban.
dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy vannak ilyen felügyelő és ellenőrző szerveink. Úgy nevezik alkotmánybíróság és köztársasági elnök. Nyilván a probléma ott kezdődik, hogy nálunk mindkettőt FideSS pártkatonákkal töltötték fel.
dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: én olyan független szervezetekre, felügyelő szervezetekre gondoltam, amelyek politikai pártokon kívüliek, nem feltétlen politikai pártok szervezik, felügyelésüket és szervezésüket pedig semmi nem gátolná. Pl. mint a különbözö szakszervezetek
dec. 19. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!