Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem örülnek...

Az emberek miért nem örülnek neki, ha emelik a nyugdíjkorhatárt?

Figyelt kérdés
Nekem nagypapám 62 évesen ment nyugdíjba, de azt mondta még szívesen dolgozott volna, mert szerette a munkáját csak kellett a hely másnak. Azt mesélte sokkal jobb érzés volt dolgozni, mint nyugdíjasnak lenni, mert legalább érezte, hogy tartozik valahová, volt egy jó munkaközösség és adott egy keretet a napnak. Nagymamám is azt mondta jobb volt dolgozni, mert érzed, hogy aktív vagy és többet vagy fiatalabbak közt, több impulzus ér. Miért zavarja akkor az embereket, hogy egyre később tudnak csak nyugdíjba menni?

dec. 21. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem köteles nyugídjba menni, ha tovább dolgozol még anyugdíjad is több lesz
dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az alapvető frusztráltság abból ered, hogy idős korban az ember már úgy van vele, hogy fene sem tudja mennyi van hátra, töltsük el jól. Ha túl hamar megyek nyugdíjba, akkor az a baj, amit te is megfogalmaztál, illetve az, hogy nem érzi fontosnak magát az ember, benne van egyfajta eltartottság tudat, "púp vagyok a társadalom hátán" stb. Ha későn megyek nyugdíjba, akkor nem élveztem eléggé az életet, nem töltöttem elég időt a családommal, nem pihentem ki magam, stb.
dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert az emberek nem a nagyszüleidből állnak.
dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Én már most nyugdíjba mennék, ha lehetne, pedig még a 30-at sem értem el. Lehet ez megdöbbentő lesz, de szerintem sokan nem szeretnek dolgozni, én sem. Azért dolgozok csak, mert kell pénz amiből meg tudok élni.

Annyi mindent szeretnék csinálni és nincs rá időm mert rengeteg óra elmegy azzal, hogy a megélhetésemért gürizek. Szeretnék a családommal, barátaimmal, magammal foglalkozni, tanulni, hobbijaimat űzni, stb., de csak a töredéke fér bele az időbe, amely mint tudjuk, véges.

Én fontosnak érzem magam, nem számít hogy dolgozok vagy sem, nem ez adja meg az értékemet.


Nem azt mondom, hogy nem csinálnék semmit, csak nem akarok függeni a munkától. Azért akarok valamit csinálni, mert tényleg szeretném, nem azért mert másképp éhen halok/utcára kerülök/akármi más.

dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező örülnél neki, ha előbb meghalsz ?
dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem vagyunk egyformák, és nem mindenki viseli rosszul a magányt.


Én az egész életemet lehszívesebben home officeban élném, emberek nélkül.

Nem érdekelnek az emberek.


És bizony az ember fárad.

Van, aki 40 évesen nyugdíjba megy és élni akar, nem pedig rabszolga lenni egész életében.


Azzal, hogy emelik a korhatárt, nagyobb az esélyed, hogy nem éled meg, ergo egy, olyat vonnak a fizetésedből, amit sosem fogsz látni, mintha ellopnák tőled.

Ezt a pénzt még élsz, másra is költhetnéd.


Amúgy, meg inkább egy rövid, de tartalmas élet, mint 80 évnyi szenvedés.


Sokkal jobb lenne, ha nem lenne állami nyugdíj, hanem mindenki maga döntené el meddig és mennyit akar dolgozni.

dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Mert gondolom Viktortát már csak az igazán megszállottak akarják még járókerettel is, de szolgálni: hiszs zerintük turbó-munkaalapú társadalom van.
dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már ázsiai munkaközösség van, kíváncsi vagyok hogy ott hogyan éreznék magukat.azt tudtad hogy a fizikai dolgozók átlagélettartama 67 év? egyébként pedig lehet dolgozni nyugdíj mellett, nem tiltja semmi.ha már nem tudja az illető értelmesen eltölteni az idejét, akkor van lehetősége dolgoznia tovább.a nyugdíj pedig jól jön mindenkinek.
dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Mert egy olyan járulékra sarcolják egy életen át, amit soha, semmilyen formában nem fog viszont látni, - csak fizetheti.
dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Valaki nem azért akar élni, hogy dolgozzon. Nyugdíjas lennék egyből mennék pecázni. A helyi nyugdíjasklubban, ahol hetente 1X megy a dinom-dánom. Havonta kirándulgatás. Végig pihenés, kertészkedés, sufniban barkácsolni. Feltudnám magam találni.

Az aktívak közül nem mindenkinek van jó munkája. Alig várja, hogy vége legyen és végre megszabaduljon tőle.

dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!