Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A forint értékét tényleg csak...

A forint értékét tényleg csak a magas kamatok tartják lélegeztetőgépen, mert amúgy vásárló értéke már semmi lassan semmi sincsen?

Figyelt kérdés

380 forint 1 Euro jelenleg, de elképesztően aránytalan a vásárlóértéke. Most jöttem haza pár napra Ausztriából az ünnepekre, nagy lehúzás! Sokkal kevesebbet lehet ugyanazért a pénzért vásárolni Magyarországon mint Ausztriában. Most voltam a boltban egy kiló mirelit krumpli 1700 forint, egy kis bolognai szósz 1500 forint, zacskós leves darabja 800 forint, sajttal töltött pulykamell (gagyi) mirelit 3000 forint, egy csipsz 600 forint... és még sorolhatnám. Egy szatyorban elhoztam 30 ezer forintot.

Ausztriában nem ez a helyzet. Azt lehet mondani, hogy majdnem már fele annyit lehet vásárolni itthon ugyanazért az Euro-ért mint a hanyatló Nyugaton, akkora drágaság van a boltokban.

3 napra jövök haza egy évben, de teljesen lehúzás ez az ország. Az oligarchák gazdagszanak mint az állat, de amúgy nem értem hogy lehet itt megélni. Alacsony bérekhez hozzátársítanak már a Nyugati árak kétszeresét lassan.

Egyértelmű, hogy nem 380 forint 1 Euro várárlóértéke, hanem inkább 700 forint lenne reálisan. És még rinyál a kormány, hogy milyen magas a kamatköltsége. Ha nem lennének azok a beígért magas kamatok, a forintot seperhetnék a földről mint a pengőt, mert annyira nincs értéke.

Ha összeomlik a magyar költségvetés, akkor ez amúgy megtörténhet?


dec. 24. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem. A kérdés pedig a szokásos hazugság, nem lehet kétszer annyit vásárolni Ausztriában ugyanazért.
dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A magyar költségvetés már összeomlott, államcsőd van és ág állampapírokat sem fizetik ki már, ezt már kitárgyaltuk az elmúlt hetekben.



Az egyetlen vigasz, ha jövőre Dobrev Klárára szavazunk, akkor Ő meg fogja emelni a béreket, de az árakat nem, mindenki annyit fog keresni, mit Dzsudzsák Balázs.


Ezért Dobrev Klárára szavazunk jövőre! ❤️💛💙

dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

#2 Azt is kitárgyaltuk már, hogy az ilyen szövegek mint amiket itt leírtál csak elmebeteg agyszülemények és semmi közük a valósághoz.

Mindig elfelejted kitenni a végére a :) jelet, hogy lehessen látni te is tudod és ez csak poén akart lenni.

dec. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, nagyon nem érted a vásárlóérték fogalmát.

Az, hogy mienk mennyi az ára az országonként változik. Teljesen más az ára egy üveg sörnek a bulgároknál, a cseheknél meg a németeknél vagy a svédeknél is. Az ára más.

Vásárlóértéke a jövedelmednek van, hogy abban az országban ahol te a pénzedet megkapod a munkádért ott mennyit tudsz érte vásárolni.

Nem tudsz kétszer annyit venni az osztrákoknál a pénzedből, mint itthon, még scak többet sem. Vannak termékek amiknek ott alacsonyabb az ára, de általánosságban ez nem igaz. Nem csak te jársz más országba, így felesleges ilyen butaságokat leírni. A gyerekem alig egy hete volt kint Bécsben és első kézből cáfol téged, nem hogy kevesebbe nem került nekik a vásárlás, sokkal többet kellett fizetniük mindenért.

dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Mivel ehhez hasonló kérdés óránként felkerül, nem hiszem, hogy ez elmebeteg agyszülemény lenne, aminek semmi köze a valósághoz.


És erre mindig csak a kormányváltás lehet a válasz, mert az ellenzék szakértői kormánya már megígérte, hogy kormányváltás esetén a bérek fognak emelkedni és az árak nem.

dec. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1-es

Azt mondod hazudok, tehát hogy hallucináltam a boltban az árakat? Hát, ez egy bad trip volt az biztos.

dec. 24. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

#5 Aha. Megígérték.

Kik is?

A dk, aminek vezetője ugyebár az a gyurcsány ferenc, aki már a 2006-os kampányában is megígérte ugyanezt, majd elmondta 2 perccel a győzelme után Öszödön, hogy pontosan tudta semmi nem igaz belőle, nem hogy azt nem tudják tartani amit ígértek, de még csak kezdeni se tudnak semmit a gazdasággal.

2002-ben azzal nyert gyurcsány pártja, miniszterelnök jelöltje, hogy mindent megtartanak amit az első Orbán kormány adott scak még többet adnak majd az embereknek. Aztán azonnal elvették a családi adókedvezményeket és nem sokkal később eltörölték a támogatott forint lakáshitelezést, aminek a devizaválság köszönhető volt nálunk. Gyurcsány megpuccsolta ezt a Medgyessyt, mert hogy a gazdaság lejtmenetbe került 2004-re, amikro pedig az EU csatlakozással még onnan is megindulhattak a pénzek. 2006-ban megígérték - hangosan mondták, hogy mindenki jól értse - nem-lesz-gázár-emelés - majd évente több alkalommal is emelték a gáz árát. Adót emeltek, juttatásokat vettek el, nem fizették ki az államnak munkát végző cégeket és így tömeges csődöt indítottak el.

Könyörgöm, mondj már olyat amit egyáltalán betartottak az ígéreteikből! Azon kívül persze amikor a devizaválság kezelésére megígérték, hogy az fájni fog. Mert az tényleg fájt mindenkinek. Nem kicsit, nagyon!

dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi ezen az érthetetlen, vagy mitől vagyok egyből gyurcsányista, ha megjegyzem, hogy Ausztriában ugyanazért a pénzért két szatyor kaját tudok vásárolni, amennyi pénzből itt egy szatyorral, ráadásul szarabb minőségben is, mert egyszerűen nem volt jobb a magyar boltban.

Az árak azok adott tények, azokról nem lehet hazudni. 3 nap alatt, röpke 3 nap alatt is úgy érzem, a Fidesz lehúzott a getzibe, pedig csak alapélelmiszert vásároltam. És nekem nettó 3000 Euro feletti osztrák fizetésem van, nem vagyok csóringer, mégis mellbe vágtak az itteni árak.

dec. 24. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:
8%

4# én meg téged cáfollak meg, tegnap voltam vásárolni Ausztriában, és sokkal olcsóbban tudtam vásárolni mint itthon.

Nem fiam, nem lányom, nem az unokám, hanem ÉN cáfolom meg.

dec. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!