Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most koppannak majd sokan a...

Most koppannak majd sokan a babaváró miatt?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt felvették mintha ez valami ingyenpénz lenne, aztán sokaknál csak most esik le hogy ez bizony hitel, vagyis az egészet vissza kell fizetni. Sokan erre nem gondoltak mikor felvették a több tízmillió Forintot? Vagy el sem jutott a tudatukig csak látták a pénzesőt a szemük előtt?

dec. 28. 08:24
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
#30 : Megfogtad a dolog lényegét. Az összes ilyen jellegű támogatás a gazdagokat segíti. Mi is felvettük, ha már az állam dobja, lehajolok érte. A felvert ingatlan árak, egy szűk réteg meggazdagodása ennek a támogatási rendszernek a következménye. Az ingatlanjaink pár év alatt árban a tripláját érik. És ahelyett, hogy belátná ezt a kormány, fűti tovább ezeket a támogatásokat.
jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Előző, egyetértek és nem hibáztatlak. Ha már van a lehetőség és fel lehet használni befektetési célra is, akkor miért ne élnél vele.

Van még egy következménye. Ahogy korábban már le lett írva, a pénzosztásból nem részesülők megmakacsolják magukat és nem fognak mindenről számlát adni és nem fognak adót fizetni. Akik kimaradnak jóból, azok így csinálnak maguknak kedvezményt. Így tesznek igazságot. Ha egyre többen csinálják ezt, akkor nem lesz miből kedvezményeket adni másoknak és fel fog borulni ez a rendszer.

jan. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Én csak a saját körömről tudok nyilatkozni, ami lehet nem reprezentatív, de a program már ott rosszul kezdődött, hogy 40 éves kor volt a korhatár. Ezt max csak nagyon fiatal, kezdő és ezért megtakarítás nélküli pároknak kellett volna adni. A saját példánkon és a baráti munkahelyi körömből akik most 40 körül vagyunk, már mind vettünk lakást vagy a lakáspiac összedőlése után nyomott áron (2012 körül) vagy amikor jöttek az olcsó hitelek és még nem voltak viszonylag magasak az árak a boom előtt (ez kb 2016 körül volt). Ezzel a felállással a legtöbb pár amikor összejött az 30as évei közepén, már egyiknek vagy mindkettőnek volt lakása. Innentől kezdve meg ez a babaváró csak plusz extra, amit lehet forgatni, kifizetni az évekkel ezelőtt felvett alacsony, fix kamatozású lakáshitel vagy pl újabb lakásba fektetni. Ezekből a példákból látszik, hogy a kedvező helyzet miatt ezeknek a 30as pároknak (persze mondom amit látok nem reprezentatív) semmi szüksége erre a pénzre, mert így is simán megvannak, de a kormány lökött rajtuk 3gy akkorát még , hogy az alap jó helyzetükön gazdagított... Kíváncsi lennék, aki kidolgozza ezeket a családtámogatási programokat, előtte milyen számításokat végez..
jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
remélem fognak:D
jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

#33: Lehet, hogy a 30-on felüli ismerőseidnek mindnek van, de rajtuk kívül sokaknak nincs. Ugyanakkor vannak 20-asok is, akiknek van. Nem a 40 éves határ volt a probléma szerintem.

Hanem inkább az lett volna fontosabb, hogy csak olyan pár igényelhesse, amelyiknek biztos, hogy nincs ingatlana vagy arra elég készpénze és a keresetük sem akkora, hogy piaci alapon vehessenek fel hitelt.

Már az elejétől kezdve csak a 0%-os hitelnek kellett volna lennie, de elengedés nélkül és akkor felelősebben veszik fel, az államnak ez kisebb kiadást jelentettek volna.

jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel a hitelekkel, hogy lehet bármilyen jólis kidolgozott, a magyar emberi lelket, mint tényezőt nem tudja hozzá megrajzolni... Konkrétan akik az előbb felvázolt 0 km-es pénztelen emberek, sokan egyik napról a másikra élnek, nem tudnak félretenni. Ők a mának élnek. Ma van pénz, holnap meg majd lesz valahogy. Felveszik a hitelt, hiteleket, aztán megpróbálnak túlélni, valahogy visszafizetni. Ennek is két csoportja van. Az egyik a teljesen felelőtlen, aki még sose látott ennyi pénzt, végre itt a lehetőség, ráadásul még 3 évig fizetni se kell, felveszi aztán autót vesz belőle, megy nyaralni, legalább élt egy kicsit jól aztán lesz ami lesz... A pénzt sose tudja visszafizetni, közben meg ha válnak is, beüt a krach egy életre... A másik a normális, aki nem szórja el a pénzt és próbálja törleszteni, de még ő is belebukhat, ha nincs annyi bevétel...

Az embereknek megfelelő életkörülmények kellenének, nem ingyen pénzek. Én ki merem jelenteni, hogy a magyar emberek többsége amúgy se tud rendesen bánni a pénzel, befektetni, megforgatni, okos dologra elkölteni.

jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Az utolsó pár hsz-el nagyon egyetértek! Nem kifejezetten azokon segít a CSOK támogatás, akiken kellene, vagyis inkább már úgy érzem, hogy célzottan nem azokon segít! A legrászorultabbak alapból elesnek a lehetőségétől is, hogy megkapják, pl. a jövedelmük miatt. A nemrég megemelt csok+-ba pedig szerintem hamarosan még több honfitársunk bicskája beletörik majd. De az is látszik, hogy egy 18-20 éves, családalapítás előtt álló fiatalnak sajnos napról napra egyre kevesebb esélye van rá, hogy valaha saját tulajdonú ingatlanhoz jusson, bármilyen hasonló támogatások nélkül. És lehet szidni a kormányt miatta, de hasonló támogatások mindig is voltak. Szocpol, lakáselőtakarékosság állami támogatása, önkormányzati lakáshoz jutási programok, stb... Ami viszont megváltozott azóta, az a bizonytalanság a mai világunkban. Régen, ha fel is felvetted a hitelt, akkor forintban, szocpolt, fizetted az előtakarékosságot és megfelelő matematikai képességekkel viszonylag pontosan ki tudtad számolni, hogy várhatóan 20-25 év múlva hová fogsz eljutni. A munkahelyek is viszonylag stabilak voltak. Ha megnézed, a most elérhető CSOK+ feltételeit, olyan kritériumok vannak, amit nagyon kevesen fognak tudni teljesíteni. Csak pár dolog: ha elveszted a munkahelyed, akkor nem mehetsz külföldre. Ha nem sikerül füttyszóra gyermeket nemzened..., de nem is válhatsz el. Ezek mindegyike bukfenc, és akkor jön majd a piaci hitel démon, ami mindent visz! És akkor nem beszéltem még az olyan dolgokról, mint pl. baleset, halál, leég, vagy víz alá kerül a megszerzett ingatlan... Tényleg nem kívánom senkinek, de ezek közül bármi megtörténhet 20 év alatt! És addig a törlesztőket bizony katonás rendben kell fizetni, mert különben azért is megbüntiznek! Szóval egy ilyen helyzetben tényleg nem könnyű ma fiatalnak lenni és elindulni a családalapítással! Ha bevállalja, akkor egy életre elkötelezi, vagy eladósítja magát, ha nem, akkor meg tudomásul kell vennie, hogy az életben nem lesz saját ingatlanja, hacsak nem nyer vagy örököl egyet. És ebben látom én a félreértést a kormány célja meg a fiatalok törekvései közt: nem azért fognak a mai fiatalok több gyereket vállalni, mert hozzájuk vágnak 10-20 30 millió hitelt(!), hanem inkább akkor mernének, ha látnának maguk előtt valamiféle perspektívát! A hasonló támogatások pedig ezért tényleg nem őket segítik. Azoknak viszont valóban érdemes ezeket kihasználni, akik nélküle is meglennének. Ha teljesíted a feltételeket (és szerencsés vagy), akkor gyakorlatilag csak úgy hozzád vágnak egy csomó pénzt.


Még egy dolog: pár éve kitalálták az SZJA visszatérítést, mint családsegítő intézkedést, aminek szintén ez volt a hibája! Én kaptam akkor vissza pénzt, jól jártam vele, mert éppen szerencsém volt:

1, volt elegendő fizetésem (elég befizetett szja-m) és

2, a gyermekeim száma (2) is majdnem optimális volt hozzá.

Ellenben ismerős, aki már 3 saját gyermeket nevelt, de minimálbért kerestek párjával, na ők nem kaptak vissza semmit, mert év közben már megkapták a max adóvisszatértést, már ami kijött a fizetésükől a 2 gyerekre, így év végére már nem jutott nekik az osztásból.

Most ezt tegyük kontrasztba azzal, aki mondjuk egy gyereket nevelt és volt bőven befizetett szja-ja, mert nagyon jól keresett. Na ő bezzeg visszakapott! Ez a támogatás is mellé ment akkor szerintem és sajnos van az a sanda gyanúm, hogy ezek nem véletlenül vannak így kitalálva.

jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom figyelitek-e, hogy közben az emberekben hamis érzetet is keltenek, amikor bevezetnek vagy megújítanak egy ilyen programot, hogy most rohanj, mert az emberek sorban állnak, kígyóznak a sorok, az ingatlanoknál meg egy pillanaz alatt óriásit ugrott a kereslet és már kb eladó lakás sincs a piacon, mert az új CSOK stb támogatottak már mindent megvettek (miközben én senkitől se hallom, hogy úgy rohanna ilyen árak mellett 30-50 milliókkal 25 évre eladósítani magát)
jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!