Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Elfogy a levegő című film...

Az Elfogy a levegő című film nagyon jó iskolapéldája annak, mennyire toxikus ez a Magyarország?

Figyelt kérdés

Aki nem ismerné a filmet, arról van benne szó, hogy egy erdélyi magyartanárt el akarnak bocsátani az intézménytől, mert opcionálisan ajánlott a diákoknak egy filmet, amiben két költő (férfi) szerelméről van szó.


Szerintem a film nagyon jól példázza ezt az országot, illetve annak oktatását:


Fontosabb a hírnév és a pénz, mint egy felkészült oktató. Beszűkült gobdolkodású befolyásos szülő, LMBTQI+ gyűlölet, elavult, konzervatív oktatás. Beszűkült gondolkodású tanárok. Kilátástalanság, a külföld gondolata, mint egyedüli reménység.


Ki látta a filmet, mi a véleményetek?



dec. 28. 17:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%

Miért kellene homoszexuális filmeket néznie középiskolás diákoknak?

Nem kapnak elég lmbt propagandát vagy mi?


Az lmbtq propaganda nem az iskolába való.

dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Miért kellene homoszexuális filmeket néznie középiskolás diákoknak?"


Mert ha egy tanár nem ajáln egy filmet, akkor a Z generációs gyerek biztos nem szerez róla tudomást, vagy mi?

dec. 28. 17:41
 3/20 anonim ***** válasza:
3%

Nem láttam. A napokban kerestem filmet, és volt hasonló, de miért néznék ilyet, amikor nem nekem szól? Mindig elolvasom a film tartalmát "fiatal fiú, aki meleg... osztálytársai...elfogadás"

Nem érdekel a téma.


Magyarország helyzetét szeretem a Dogville (2003) film nagyon jól szimbolizálja. Elképesztő módon. Levetíti az elmúlt 30 év politikai eseményeit és nagyon közeledünk a film vége felé.

dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Most nem jut eszembe a film címe, de pár éve a magyar egészségügy helyzetét mutatta be egy film. Ha valaki leírná a címét, megköszönném. Bemutatta, hogy főleg vidéken milyen gyalázatos a helyzet.
dec. 28. 17:49
 5/20 anonim ***** válasza:
4%
Házon kívül?
dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem, ez egy film volt.
dec. 28. 18:24
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Kitalálom: baloldali rendező és író dolgozott rajta, akik nyitottak a woke ideológiára és mindent ennek tükrén át mutatnak be a filmben? Nem lehet elfogult kicsit sem.
dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem elfogult, valos torteneten alapszik. Olvass utana, mielott hulyesegeket irsz ide.
dec. 28. 19:47
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Részben.
dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az még ijesztőbb, hogy a film megtörtént eseten alapszik.


Tanárként mondom, hogy bármit is hangsúlyoz az vezető politikai ideológia, az LMBTQ nagyon is téma az iskolai közösségekben. Ofőként múltkor volt spontán felmerülő beszélgetésünk a 13. évfolyammal (ők már a 18. évet betöltötték), amikor felmerült a nemi identitás kérdése. Nálunk van meleg, leszbikus, nem-bináris tanuló is, elég sokan. De ez a kisebb évfolyamokban is egy komoly téma, sokszor a szülő jön hozzánk, hogy figyeljünk oda a gyerekre.

Személy szerint én örülök, hogy ekkora bizalmat szavaznak nekünk, és tudunk érdemlegesen beszélni ezekről a témákról, objektívan, látom hogy ez milyen sokat jelent az egész közösségnek. Régen is volt ez, csak mindenki lapult és szorongott a háttérben, mert fél hogy a többiek kiutálják majd...

Szóval bármi is a gondolat, a valóság az dübörög. Ha tetszik, ha nem.

dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!