Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tudtok erről? Milyen...

Mit tudtok erről? Milyen lenne a kétkamarás parlament?

Figyelt kérdés

Azt ígérik, hogy tavaszra meglesz az új alkotmány. Arról azonban még nincs megállapodás, hogy a parlament egy, vagy két kamarás legyen. Az lenne a kérdésem, hogy ha végül a kétkamarás mellett döntenének, akkor melyik házban kik lennének és melyiknek mi lenne a feladata.

Hallottatok erről valamit?


Ha gondoljátok, oda írhatjátok a végére azt is, hogy mi a véleményetek, melyik lenne a jobb, de az a kérésem, hogy lehetőleg ne (csak) ebből álljon a hozzászólásotok!


2010. okt. 22. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Linket tudnál adni?

amúgy a kétkamarás mellett a rendszerváltáskor is sokat érveltek

2010. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Hülyeség lenne ilyen kis országban kétkamarás parlament. Még a mostani parlament létszámát is csökkenteni kéne.
2010. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos linket nem tudok.

Papír alapú médiumban olvastam. :D


Második, külön kértem, hogy ne csak azt írjátok le, hogy mit gondoltok róla.

Nem az érdekel.

2010. okt. 22. 16:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából olyan országokban van meg a hagyománya, ahol felsőház a nemesekből áll, az alsóházba pedig a megyék/vármegyék delegáltak általában köznemeseket. Mivel Magyarországon a nemesség intézményét már eltörölték egy ideje, az emberek nem tartják számon a származást, így értelme sem nagyon lenne. Nálunk nincs meg ez a hagyomány mint például az Egyesült Királyságban. A mai viszonyok között nem látom értelmét a kétkamarás országgyűlésnek. A társadalmi viszonyok sokat változtak már.
2010. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de továbbra sem ez a kérdés.

Azt kérdeztem, hogy akik a 2011 tavaszára elkészülő alkotmánytervnél felvetették a két kamarás parlament tervét, azok hogy képzelik el.

Konkrét és pontos tervek felsorolását várom, ha egyáltalán lehet tudni ilyeneket.

A kérdés az, hogy "Mit tudtok erről? Milyen lenne a kétkamarás parlament?" és nem az, hogy "Mit gondoltok, lenne-e értelme bevezetni Magyarországon a kétkamarás parlamentet?"

2010. okt. 22. 18:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a másik kamarában a civil szervezetek lennének, de ez régi hír.
2010. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen terveik vannak. De nem kell sokat várnod, mivel novemberbe már a "miniszerelnök asztalán lesz az új alkotmány".
2010. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudok, de elég furi lenne. Nemesség nincs, max a főpapokat teheted oda. Az Amerikai mintát szintén nem tudom elképzelni. Ugye ott azért két kamarás, mert az egyik az egész usa érdekét nézi, a másikban meg külön califonia, florida stb képviselői vannak.

Szerintem ezt el fogják vetni.

2010. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már régen felvetődött az, hogy a jelenlegi lenne a felső ház, az alsóban meg civil szervezetek lennének.

Az miért elképzelhetetlen?

Azt nem tudom, mennyire lenne hasznos és működőképes, de attól még ez igy elképzelés, aminek nálunk különösebb akadálya nincs.

2010. okt. 23. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!