Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenkori megoldást jelentene...

Mindenkori megoldást jelentene egy országnak, ha jutalékos lenne a parlament fizetése?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan a rendszerváltástól visszatekintve panaszkodnak az aktuális kormány eredményképtelenségére. A biztosító társaságok a vigéceiknél alkalmazza a jutalékos módszert, mondván ez teljesítményösztönző, ha ez igaz akkor talán bevezethető lenne máshol is. Ez a felvetésem nem célzás a jelenlegi kormányra, csupán most ötlött az eszembe és gondolom megbeszélhetjük, egyébként más vagy szinte minden országban be lehetne vezetni véleményem szerint.


Elképzelésem szerint lenne egy hatalomtól független bizottság, mint amilyen az alkotmánybíróság. A tagjai világszínvonalúan elismert tudósok lennének, akik egy közösen kialakított egzakt számítási módszer szerint kiszámólnák, az adott ország egy időintervallumában elért eredményességet, ezt az eredményt nevezzük mondjuk Eredményességi Indexnek (EI). A lényeg aban áll, hogy nem az éppen regnáló kormány változtatja az eredményességi index számítási módját, hanem egy független szakértő bizottság. Az EI tükrében, amely az ország gazdasági utatóinak és az emberek sikerességének függvénye lenne, mérhetővé válik az adott kormány eredményessége.


Az embereket megkérdezvén lehetne kialakítani az EI-et. Amely függenek az adott ország, GDP-jétől, munkanélküléségi mutatójától illetve azon objektív dolgoktól amit a mindennapi választópolgár fontosnak tart, természetesen benne lenne az államadósság függvénye is, mert annak kárára lehetne az előzőeket növelni.


Lényegében abból állna a dolog, hogy egy időintervallumban ki lehetne számítani az EI-t és az aktuális kormány illetve a parlament és pártok, ennek az egzakt ereményeségi mutató függvényében kapnának honoráriumot. Ha magas az EI, azaz jól megy mindenkinek akkor magas jutalékot kapnának a politikusok, ha pedig alacsony lenne vagy negatív, akkor semmit sem vagy ők fizetnének.


Tudom, hogy nem létezik egzakt dolog és ebben kérlek ne is kössetek bele, de ahol lehet egzaktosítani kell. Ez nem a gazdagáspolitikára vonatkozik, hanem az emberek által felállított gazdasági prioritásokra. Ez azért is hasznos lenne, mert kevesebbet szidhatnák az aktuális kormányt a választók és relevánsabbak lennének a teljesítményi mutatói egy adott időszaknak, nem utolsó sórban talán eredményesebben tevékenykednének a kedves politikusaink.


2011. aug. 28. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
ez így túl hosszú
2011. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogyan működne a rendszer, szerintem aki országgyűlési képviselő szeretne lenni, akkor nem a saját anyagi javaiért kellene jól dolgoznia, hanem (leszűkítve) a saját választókerületének a lakosságának az életminőségének javulásáért, illetve a nemzet és a haza érdekében kell tennie a dolgát.
2011. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na jó, de mi van ha beüt a baj, mondjuk ami Japánban is történt, és ezért esik vissza ez az EI? Vagy csak simán jön egy gazdasági válság amiről nem tehetnek?


Megmondjam mi lenne? Még többet lopnának.

2011. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok dolgot nem lehet számszerűsíteni.
2011. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!