Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a baloldal lenne kormányon,...

Ha a baloldal lenne kormányon, akkor is emelni kellene az üzemanyag árát január 1-től, mert EU-s elvárás a 41 forintos literenkénti áremelés. Kit szidnátok akkor?

Figyelt kérdés

dec. 30. 11:20
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Én se szeretem az EU-t, élhetetlenné teszik ezt a kontinenset. Azt képzelik, hogy mindenkinek van pénze napelem rendszert felszerelni, emiatt el akarják törölni a rezsicsökkentést is. Ezzel az idős emberek életszínvonalát tönkreteszik, nekik nincs pénzük napelemre! Olcsó áram és gáz nélkül pedig nem tudnak fűteni. Egy fatüzelésű kályha beépítésére nincs pénzük.


Összeomlik a házuk amiért egy életen át dolgoztak, mert az EU miatt minden drága.

dec. 30. 11:56
 12/26 Ársapkás Alispán ***** válasza:
61%
Ha a baloldal lenne, az egész ország stráfkocsival járna.
dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
#11 nézőpont kérdése. Az árak magasak, vagy a fizetések alacsonyak?
dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Az árak magasak. Már olcsó, egyszerű gázkazánokat se kapni, az EU miatt ilyeneket nem lehet már gyártani. A kondenzációs kazán milliós összeg beépítéssel együtt. Nem engedheti meg magának egy nyugdíjas.


A nyugdíjasok nem fizetést kapnak, ők egy életet ledolgoztak.

A nyugdíjakat folyamatosan emeli a kormány, a 13. havi nyugdíjat (amit a baloldal elvett a nyugdíjasoktól), visszaadta a kormány, idén is megkapták.

dec. 30. 12:01
 15/26 anonim ***** válasza:
20%

#5 "Talán a baloldal így tenne és nem kéne szidni senkit sem."

Volt 2 ciklusuk kormányon, megtapasztalhattuk mit tennének hasonló esetben,.

Megtették?

2005: "A gazdasági tárca által is közzétett, Brüsszelben készülő uniós heti üzemanyagár-követés utolsó, augusztus 29-i adatai szerint Magyarországon ezer literre 661,51 euró adó esik, ez a 11. legmagasabb összeg a tagállamok között. " "a 25 uniós tagállam közül a nettó üzemanyagárak összevetésében is Magyarország a legdrágább a régióban, illetve az új csatlakozók között is. De ebben a tekintetben legalább megelőz minket néhány, az adók összegét tekintve mögöttünk kullogó régi tagállam, mint Ausztria vagy Luxemburg, igaz, Németországban például olcsóbb a benzin."

[link]

"Mind a benzin, mind a gázolaj esetében az ár jelentős részét kitevő jövedéki adó 2004 és 2009 első féléve között változatlan volt. Ebben az

időszakban az üzemanyagok ármozgása követte a kőolajimport forintárának változását.

[link]

Nem tettek ők sem mást, mint amit azután a fidesz is csinált kormányon. Az üzemanyag adója egy stabil és nagy adóbevétel, azt nem csökkentik, bármit is állítanak ellenzékben.

dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy kell a hergelés a kormány ellen"

Nem szükséges a hergelés, gyakran rászolgálnak a kritikákra.

Az érdekes, hogy ebben az ügyben nincs meg a nagy harcos, ellenálló attitűd. Mert a plusz bevétel az államnak is jól jön, főleg most. Csak mondom, hogy a szokásos bezzegországban, Ausztriában így is már a jelenlegi magyar árnál is olcsóbb a benzin, igaz nem sokkal.


"Én se szeretem az EU-t, élhetetlenné teszik ezt a kontinenset. Azt képzelik, hogy mindenkinek van pénze napelem rendszert felszerelni, emiatt el akarják törölni a rezsicsökkentést is."

Ez így ebben a formában nem igaz. Annyira nem, hogy az utóbbi időkben feloldott támogatások nagy része energetikai korszerűsítésre jön. Eddig is jöttek ebben a témában támogatások. Ha ezt lenyúlják, rosszul használják fel, annak már nem az EU az oka.

dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Ez így ebben a formában nem igaz. Annyira nem, hogy az utóbbi időkben feloldott támogatások nagy része energetikai korszerűsítésre jön."

És a támogatásokból van fogalmad róla, hogy mekkora önrész szükséges? Ugyanúgy milliókat kell azonnal előhúzni zsebből. Egy régi tető nem bírja el a napelemeket, azt miből fizesse egy nyugdíjas, ha napelemre még az önrészt tudná fizetni?

dec. 30. 12:14
 18/26 anonim ***** válasza:

"És a támogatásokból van fogalmad róla, hogy mekkora önrész szükséges?"

Képzeld el, hogy van és eléggé képben vagyok. Eleinte voltak 100%-os támogatásúak, vagy kevés önerő is elég volt. Addig trükköztek az egésszel, hogy megemelték az önerőt és a támogatásokat a mai napig vannak, akiknek nem fizették ki. Sokakat hagyott az út szélén a drágalátos kormányod.

A tetőről annyit, hogy nem csak háztetőre szerelhetők. Az érthető, ha más lehetőség nincs, nincs hely és a tető is szakadék, akkor nem lehet feltenni. Azt nem árt tudni, hogy már most az összesített napelemes áramtermelésben az EU élmezőnyében vagyunk és ezt a nem modernizált elektromos hálózat miatt nem tudjuk kihasználni. A támogatásokat az elektromos hálózat modernizálására is fel lehet használni, 1 milliárdot csak az okosmérőkre adtak. Egy jól méretezett, fejlett hálózattal az a kisnyugdíjas is jól járna most, akinek a házának teteje be van horpadva, mert olcsón tudna venni napenergiából származó energiát, online és eltároltat is. Nem kellett volna elbaxni a pénzt és ezután sem kellene, de kutyából nem lesz sajnos szalonna.

dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#7 "Bocs nem olvastam utána ez tény, de az EU azt mondta, h az amúgy is rekord magas magyar üzemanyag jövedéki adót még emelni kell 41 Ft-tal? Vagy ez hogy van?"

A 6-ba leírtam, hogy közel sem rekord magas nálunk a jövedéki adó. Az eu egy minimumot állapított meg euróban amit a tagállamoknak rá kell tenni az üzemanyagra és ennél egy kicsivel több lesz most az amivel emelik. Már 3 éve nem tartjuk be ezt a minimumot, de eddig volt rá elfogadható indoka a kormánynak - most már nincsen, kénytelenek emelni. Lehetne pár forinttal kevesebb, mert most jobb az euró párfolyama, de akkor meg lehet, hogy pár hónap múlva megint nem lennénk az elvárt minimumon ha romlik a forint kicsit is.

dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#16 "Az érdekes, hogy ebben az ügyben nincs meg a nagy harcos, ellenálló attitűd. "

Megvolt ebben az ügyben is, hiszen 2020 óta nem érjük el a kötelező minimumot a jövedéki adónál és csak most emelik 2024-től. Eddig lehetett feszíteni ezt a húrt. belátták, hogy tovább nem megy, ennyi történt. Ha már 2020 óta folyamatosan követte volna a jövedéki adó az euró árfolyam miatti változást ahogy kellett volna, akkor ma sokkal többet kellene fizetnünk az üzemanyagokért.

dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!