Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Két dolgot vetnék fel. Mi a...

Két dolgot vetnék fel. Mi a véleményetek róluk? Az első pont ebben a listában a vagyonadó bevezetése. A második az alapjövedelem bevezetése(feltételes)

Figyelt kérdés

Természetesen ez nem a részletes vízió,program ami szerintem jó irányba vinné az országot.

Csak érdekel a véleményetek,

Kulturált,párpolitikát mellőző formában, objektíven.



#rendszerváltás #magyar politika #reform #alapjövedelem #Közoktatás helyzete #Politikai törekvés
jan. 2. 14:48
 1/7 A kérdező kommentje:
A Mentori rendszer,stb nem fért bele sajnos.
jan. 2. 14:49
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

vagyonadó: mi szükség lenne egy állítólag dübörgő gazdaságban újabb megszorításokra???

+++ mikor szereztem a vagyonomat bőségesen és tisztességesen leadóztam belőle, miért fizessek !mégegyszer!???


alapjöv: felverné az inflációt szóval sokra nem mennénk ezekkel a pénzekkel.

jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Mivel a fidesz szélsőségesen gonosz, rosszindualú és Magyarellenes, soha nem vetetne be népjóléti intézkedést, mint az alapjövedelem.

De ez kb olyan abszurdum,hogy te a 1900as években vagy amerika déli részén rabszolgatartó.

Erre eléd áll a néger és azt mondja-emberi lény vagyok, fizetést kérek a munkámért.

Kiröhögik, ahogy a fidesz is kiröhög minden magyart.

jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Alapjövedelem most is van, ezt hívják közmunkának. Csak egy hibrid rendszert alkot a munkanélküliség statisztikai elsimításával.

Vagyonadó pedig jó ötlet, mivel a vagyont nehezebb eltitkolni mint a jövedelmet. Csak nem megvalósítható Magyarországon csak úgy ha kikerüljük a szupervagyonosokat mint a NER orkok. Ha azokat sikerül kvázi megkerülni, akkor meg lehet adóztatni a vagyont.

jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Mind a 2 hasznos lenne.
jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
Az alapjövedelem roppant káros egy olyan országban, ahol amúgy is munkaerőhiány van.
jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Aztán hogy adóztatod meg a vagyont? Adózol a bevételed után, adózol amikor megveszel valamit, aztán még annak az értéke után is adózz folyamatosan? Az ahhoz vezetne, hogy mindenki elvesztené mindenét szinte, mert a bevételei nem fedeznék a teljes vagyon után fizetendő adót.
febr. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!