Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz majd egyszer olyan...

Lesz majd egyszer olyan magyar párt, amiért érdemes reggel felkelni, beállni a sorba és leadni rá a szavazatot?

Figyelt kérdés

jan. 7. 13:44
A kérdező szavazást indított:
egy majd lesz 🤞🤗😊🍀
nem lesz 😞
14 szavazat
1 2
 1/12 Molyember ***** válasza:
48%
Ha olyan nem is lesz, de olyan mindig, aki ellen megéri leadni egy szavazatot.
jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Egyikért se érdemes reggel felkelni, elég délben.
jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Most is van. Több is. Az, hogy akarod-e a választásodat (akár szimpátia akár protest okán) érvényesiteni az nem a pártoktol hanem töled függ, a te felelöséged!!!!
jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyikkel sem szimpatizálok és a szavazóbázisaikkal sem. Az én protestem eddig az, hogy ezért nem járok szavazni egyikre sem.
jan. 7. 13:56
 5/12 A kérdező kommentje:

1. Ahhoz az kéne, hogy legyen olyan opció szavazáson, hogy "egyik sem".

Mert mindegyik ellen adnék le szívesen szavazatot.

jan. 7. 13:57
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
4. " Az én protestem eddig az, hogy ezért nem járok szavazni egyikre sem." Akkor még azt sem érted miért választás a választás? A le nem adott (formailag érvényes!) szavazat elveszett szavazat. Sem szimpátia, sem protest.
jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Dehogynem protest. Egyiket sem tartom méltónak a szavazatra, inkább vesszen el.

Ezzel a béna dumával nem veszel rá semmilyen szavazásra, sőt csak megerősítesz, hogy helyesen döntök minden negyedik évben.

jan. 7. 14:11
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
7. Valamit te nagyon félreértesz! (Vagy inkább sok mindent!!!) Nagyon távol áll tölem, hogy téged bármire "rádumáljalak", vagy a véleményedet befolyásolni akarjam.
jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
aha
jan. 7. 14:37
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

"Ahhoz az kéne, hogy legyen olyan opció szavazáson, hogy "egyik sem""

És ha az egyik sem-re érkezik a legtöbb szavazat, akkor mit csinálsz? Kiosztunk mindenkinek egy kempingszéket, és végignézzük hogy omlik össze a teljes államigazgatás, miközben csődbe megy az ország? Szuper ötleteid vannak, ez biztosan jobb lenne mint valamelyik párt megválasztása.

"Egyikkel sem szimpatizálok és a szavazóbázisaikkal sem"

Hát én eddig minden választásra elmentem, de valamit ezek szerint rosszul csináltam, mert soha sem kellett egyik párt szavazóbázisával sem kapcsolatba lépnem. Biztosan tudod hogyan működik egy választás?

A politika érdekekről szól, nem méltányosságról. Olyan egyszerű az egész, hogy egy nap alatt végigfutod az összes elérhető pártprogramot, és leadod a szavazatodat arra, amelyik a leginkább fedi a saját elképzeléseidet, hiszen nyilván akkor lenne neked a legjobb ha az a párt kormányzói pozícióba kerülne. Nincs benne semmi bonyolultság, időrablás, nem kell morális problémákkal foglalkozni. Nincs olyan, hogy neked egyik sem felel meg, mert normális esetben vannak céljai az embernek, vagy vannak vágyai, van egy víziója, stb.

Önkormányzati választásokra vetítve, ha van két jelölt, az egyik a város északi területeit fejlesztené, míg a másik inkább a délit, és te az északin élsz, akkor lehetnek bármilyen méltényossági gondjaid, logikus és kézenfekvő dolog az északot fejlesztő jelöltre szavazni. Ha betartja az ígéreteit, te jársz vele jól, ha nem tartja be, ugyanott vagy mint ha a másikra szavaztál volna vagy nem mentél volna el, de volt rá jó esélyed hogy fejlesztést kapsz a valagad alá. Ha következő választáson is csak ők indulnak, megint célszerű az északira szavaznod, mert bár nem tartotta be az előző ígéretét, még mindig több esélyed van hogy kapsz fejlesztést mint annál aki egyenesen az ellenkezőjét ígérte. Olyan hülye meg csak nem vagy, hogy a sült galambot kiütöd a saját szád elől "ezek nem érdemlik meg hogy etessenek" alapon :D

Az országos választás is így működik, mindig lesz olyan párt, ami az igényeidnek a leginkább megfelel, neked pedig az az egyértelmű és logikus célod hogy őket támogasd, hiszen akkor lesz neked a legjobb. Ha nem kerülnek kormányra, akkor is kell a támogatásod, mert erősödhet a párt, nőhet az érdekérvényesítő képességük, nőhet a költségvetésük és így tovább.

Azzal, hogy nem szavazol nem a pártokat bünteted, csak saját magaddal baszol ki hogy még véletlenül se neked legyen jó, hanem másoknak.

jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!