Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűnnek hiteltelennek...

Miért tűnnek hiteltelennek ezek az ellenzéken élősködő úgymond szakemberek? Akik mindig feltűnnek, ha van valami mint Magyar Gyuri bácsi vagy Kunecz Zsombi, ha az egészségügyet kell szapulni?

Figyelt kérdés
jan. 7. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem látod az egészségügy folyamatos pusztulását és az emberek magánba terelését, vak vagy. Ehhez nekünk nem kell szakember, érezzük, amiko vizsgálatra kell mennünk, hogy magánba megy csak 1-2 héten belül, sok pénzért, amit máshonna kell elvenni.

Dacára, hogy sokkal többet fizet mindenki TB-t, mint korábban, összegszerűen.

jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak terelés a hatalmas inflációról.
jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudjuk, hogy trollkodsz vagy neked a 7 is páros ha orbán mondja, egyre megy, támogatsz egy hazaáruló mocskos fidesz bandát. Nem mentség erre a sötétség sem. Ha már az vagy, legalább hallgass. Ha pofazol, akkor van felelősséged.
jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

"Ha nem látod az egészségügy folyamatos pusztulását "


Tényleg pusztul 2009-ben még évi 1300 milliárdot költött rá az állam (mai áron az 2150), most meg csak 2900 milliárdot költ, 2024-re meg 3200-3400 milliárd van betervezve.


Nyilván a hülye is látja, hogy 15 éve kevesebb pénzből, kevesebb orvos, rosszabb fizetésekért, több embernek sokkal minőségibb egészségügyi ellátást volt képes nyújtani.

jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha alaptalanok a kritikák, hát meg kell cáfolni azokat. Ha van alapjuk, akkor meg tenni kellene a dolgok javítása érdekébe. Nem pedig a kritikusokat elhallgattatni és közérdekű adatokat eltitkolni, mint pl a kórházi fertőzések és műhibák száma, az ezek miatt elhunytak száma, stb.
jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Zárnak be folyamatosan kórházi osztályok, szülészetek, ezeket hallom a hírekből. Legutóbb környékünkön éjszakai sürgősségi ügyeletet, mentőállomást szűntettek meg, ez már saját tapasztalat.

5-6 éve kb az egyszeri képalkotó (röntgen) vizsgálat aznapi elvégzéséről áttértek az időpontos rendszerbe, nem táppénzesek esetében.

Brutális gyógyszerárdrágulás. Brutális magán ellátás drágulás.

Egyébként az egészségügy romlását még fideszes nyugdíjas ismerőseim sem szokták vitatni.


A korrupció.


Ne gondoljuk, hogy csak építkezéseken lehet lenyúlni a pénzt. 7 éve, gerinc csigolya törésem volt (fideszesek nem szokták érteni mi az lényeg annyi veszélyes). Kiérkezett olyan 25 perc után a mentővel 2 muksó. Nem tudtak megközelíteni a hordággyal, kis tanakodás után a vállam alatt fogtak meg illetve a lábamnál.

A mentőben már eléggé zsibbadt a törés környéke, beérkeztünk majd betoltak és megkértek másszak át egy ágyra majd vártam. Olyan óra múlva feltoltak egy röntgenre majd megint vártam 1 órát ismét feltoltak egy röntgenre (ahol persze magamnak kellett mindig átmásznom) azt már nem értettem majd közbe szóltak a tologatónak hogy inkább CT-re vigyenek.

Megcsinálták visszanásztam, majd odajött a tologató kérdezte hogy mondták-e már mi van, mondom nem, erre hogy ő nem szólhat semmit de ne mozogjak mostantól.

Levittek vissza majd mondta a doki hogy összeroppant az 1-es csigolya, hívtak valami neurológust aki megállapította hogy nem sérült még a gerincvelő és betoltak egy szobába 6od magammal, majd lepedővel együtt raktak már át nem kellett mozognom.

A felújított korházi szoba ki volt festve és volt vagy 30 fok, mindenki izzadt mint a ló. (3 éve újítottak).

1 ablak volt nyitva a másikat nem lehetett mert akkor nehéz bezárni (műanyag, valami borzasztó hulladék lehetett). Ja és ott azt várták el, hogy másik 5 ember elött az ágyba szarjak hugyozzak, ami nekem nem ment.

Nagy nehezen privát szobába kérettem magam napi díjért és ott voltam 6 napot.

A kaja az nulla de nem is vártam mást az már szinte alap, hogy akinek családja van az gondoskodik az étkezésről.


Azt mondták, kapok egy műanyag fűzőt, amit pont rám készítenek és abban majd járhatok hazamehetek, csak várni kellett mert aki leveszi a méretet az csak 1x jön 1 héten.

Hát gondoltam majd biztos valami gipszes cuccal leveszik a testformát stb. hát nagyot tévedtem. Has és derékátmérő levétele után távozott. Meglepődtem, mondom ebből hogy fogják legyártani a rám való fűzőt, de legyen. Egyébként 1 ilyen mérést még magamon is gond nélkül elvégeztem volna.

2 nap mulva hozták illetve közölték, hogy 20% hozzájárulást kell majd fizetnem. Nem gond, majd mondték, 29ezer Ft. Akkor az teljes áron majd 150ezer, egy műanyag tépőzáras hulladékért, ami természetes nem passzolt, minden lépés olyan mintha megszúrtak volna azon a ponton.


A lényeg, valakinek a cége igencsak jól járt ilyen hulladékok gyártásával, de legalább minőségi és passzoló lett volna, de még az sem, kritikán aluli. Ne felejtsük el, hogy ez csak egy kis szelete az egésznek, hogy lehet papíron a kiadást magasan tartani valójában itt is pénzszivattyú van.


Összefoglalva, nem tudom mi volt a mentősök végzettsége, pék vagy villanyszerelő, de szakszerűtlen volt az intézkedés.

A korházi eljárás szintén veszélyes, nemtörődöm és meggondolatlan volt.

Több alkalommal bénulhattam volna le, valószínűleg nem kezelném ilyen lazán.

Céges ügyvéddel egyeztettem az egész után, jó neves ügyvéd, de nem javasolta, mondván kicsi az esélyem bármire, a politika dominál. Nem fognak kártérítést fizetni, hiszen azt el is lehet lopni max 6-8 év pereskedés.

A felújított kórházi részleg, amivel jönnek a fideszesek, szintén csak egy mutyi. Egy tisztasági festés ócska ablakokkal trágya minőségben milliárdokért.


Ez a gond, többek között. A számok és amit az emberek tapasztalnak nem harmonizálnak. Lehet, hogy papíron több pénzt költenek de abból kevesebb hasznosul.


Ezért haragszok rettentően az ilyen sötétekre, mint az egyszeri fideszes.

jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!