Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mást is kiráz már a hideg, ha...

Mást is kiráz már a hideg, ha meghallja azt a szót, hogy "nagycsaládos"?

Figyelt kérdés

Annyira irritál, mindig az elcszett CSOK, elszaladt lakásárak, nekik szánt adókedvezmények stb. jutnak róluk eszembe, hogy hiába dolgozom szingliként, az adómat ezekre az élősködőkre locsolják. A gyerekekre nem haragszom, ők nem tehetnek róla.

Ja és persze jön az erkölcsi papolás, a felsőbbrendűségű érzés, amit sok ilyen áraszt magából.



#nagycsalád #kisiparos #gyerekgyártó
jan. 9. 17:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagyon irritáló. 🤮
Nem, engem nem zavar.
Nem tudom.
33 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Mivel ez a szó azt jelenti, hogy "cigány" ezért van egy negatív előérzetem, ha meghallom.
jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem a nagycsaládosokat kellene ezért hibáztatni, hanem az államot akik értelmes lakás és házépítési programok (mint a szocializmus idején) helyett az ilyen elrontott CSOK támogatásokat erőltetik aminek csak az lesz az eredménye hogy drágábbak lesznek az ingatlanok.
jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

#2 Ezzel egyetértek. Lengyelországban is van egy helyi CSOK-szerű program, de ott jól tud működni, köszönhetően annak, hogy Lengyelországban alig van pár cigány, és szigorúbb szabályai vannak a programnak.


Mára egész Európában Lengyelországban a legkisebb mértékű a gyermekéhezés, gyermekfázás, hála ennek a programjuknak. Nálunk érdemi változás nem történt tőle.

jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es teljesen igazad van, ennek ellenére zsigeri ellenérzésem támad a kivételezés miatt. Intellektuálisan veled értek egyet, viszont érzelmileg már herótom van tőlük.
jan. 9. 17:38
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

"...az adómat ezekre az élősködőkre locsolják."


Ennyi erővel nekem a nyugdíjas szótól legyen herótom, mert az adómból fizetik a nyugdíjakat?

jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Igazad van: mindig a nagycsaládost-, a családost támogatja mindenki, de egy pl.: "szingli horda" ((by: Mikola István) tagot miért nem támotagnak annyira?
jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ös, láttál te már kisnyugdíjast? Az öregségi nyugdíj minimuma még mindig havi 28 500 ft. Rájuk rohadtul nem locsol pénzt senki.
jan. 9. 17:54
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Azért itt összekeverünk dolgokat: nagycsaládos, cigány, csok, magas ingatlanárak. Egyrészt nem csak a cigányok közt vannak nagycsaládosok, bár arányaiban több van köztük, de magyar középosztálybeliek is vannak, akik vállalnak több gyereket. Másrészt a csok pont úgy lett kialakítva, hogy a gazdagabb rétegek gyerekvállalását segítse és munkához is kötik, szóval nem a semmire adják csak úgy oda. Harmadrészt az államnak kell az utánpótlás nyugdíj, társadalombiztosítás fenntartásához, szóval érthető, hogy támogatja a gyerekvállalást.
jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Ezen az alapon utálhatod napelem támogatottakat, azokat akik szigetelésre, felújításra, stb kapnak támogatást az adódból, te meg nem kaptál. Ne értsél félre, a CSOK egy belbacott dolog, a világon nincs még egy ilyen. Körülöttem azok tudtak felvenni, akik tulajdonképp nem is voltak rászorulva.
jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is legszivesebben a gyerekükkel együtt felrugnám, ezeket a MEGÉLHETÉSI GYEREKGYÁROSOKAT. Mert ezekre hivatkozva lopta szét, tette tönkre az országot a fidesz. BELŐLLEM ÉLNEK, RAJTAM ELŐSKÖNEK, ÉN TARTOM EL AZ OCSMÁNY VISÍTÓ GYEREKÜKET, ha akarom ha nem !!!

Miattuk nekem sosem lesz lakásom, mert a csok miatt NÉGYSZERESÉRE emelte a kormány lakásárakat.

jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!