Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt a vármegye, ispán, főispán...

Ezt a vármegye, ispán, főispán bohóckodást nem kellene végre megszüntetni? Tényleg a feudalizmusba, a kastélyok, várak korába akarunk "előre" visszamenni?

Figyelt kérdés
jan. 11. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
De, meg kellene szüntetni, csak nem tudjuk. Az van, amit a pihentagyú akar, amíg 2,5 millió ember feltétel nélkül támogatja.
jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Engem nem zavar, vannak nagyobb problémák.
jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
kéne, de ha Orbán királynak így tetszik...
jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem is szűntessünk be minden bohóckodást, kezdhetjük az LMBTQ mozgalommal, és az általuk követelt dolgokkal. Ha pedig az belefér, hogy egy férfi nőnek öltözik, és azt követeli, hogy ő jogilag lehessen nő, akkor felőlem a vármegyéknek is van helye. A vármegyék legalább nem molesztálnak gyerekeket, legfeljebb egy kis fejfájást okoznak a magadfajtának.
jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Különben az ispán nem egy régi magyar nemesi rang?


Úgy tudtam az 1947 évi törvény óta nemesi címeket nem lehet használni.


A családomnak apai ágon

1716-ban Károly király adományozott czimeres nemesi levelet és birtokot,földet.

Most akkor követeljek mindent vissza?

Birtokot,rangot titulust?


Ráadásként nagyon tetszik a keszthelyi Festetics kastély

0 ft-t átvenném az államtól.


Ezt szokták csinálni a fidesznyikok, osztogatják a haveroknak a kastélyokat.

jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

Nem bohóckodás. 75 év kivételével évszázadokig, így nevezték és nyugaton pl Franciao. angliába, németbe még mindig így nevezik a vármegyéket.


Miért fáj ez neked?

jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mert a nevek az akkori feudális rendszerhez, államformához kapcsolódtak. Minek visszaállítani a múltat? Akkor jöjjön a jobbágyság, a földesúri rendszerek, a kastélyok, grófok kora? Attól már egyszer megszabadultunk, minek visszaállítani?

Előre kellene menni, nem sok milliárdokat költeni ilyen butaságokra.

jan. 11. 13:26
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

"Úgy tudtam az 1947 évi törvény óta nemesi címeket nem lehet használni."


Kamu.

jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

#7 Tudjuk, a kommunisták mindig is szerették volna "a múltat végképp eltörölni".

Pont emiatt nem szabad hagyni hogy megtegyétek. Eleinte engem is idegesített, de egyrészt már megszoktam, másrészt meg amikor hallom, hogy a ballibek mennyire tiltakoznak ellene, hogy hisztiznek miatta, mint te is most, akkor látom, hogy bizony, meg kell tartani és még több hasonlót kell csinálni.

jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"másrészt meg amikor hallom, hogy a ballibek mennyire tiltakoznak ellene, hogy hisztiznek miatta, mint te is most, akkor látom, hogy bizony, meg kell tartani és még több hasonlót kell csinálni."

Tehát téged "magyarként" azt tesz elégedetté és boldoggá, ha más magyarok panaszkodnak, és boldogtalanok?

jan. 11. 13:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!