Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te_ szegénynek tartod_magad/a_...

Te_ szegénynek tartod_magad/a_családod?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok.


Aki hirtelen most így érzésre nem tudja, igényelne valami definíciót, annak írhatok pár szempontot, de érzésre is elég jelölni egy választ.


>Nem tudtok minden évben elmenni nyaralni/akár már évek óta nem voltatok

>Az a pénz, amit kerestek, az kb pont elég, hogy megéljetek, pont kijöttök belőle. (Max egy keveset tudtok félrerakni, vagy még annyit se-- vagy gyakorlatilag nincs félretéve semmi, akkor elmegy pl minden maradék, ha van, ha pl meghibásodik a boiler.)

>Nézni kell az alapdolgok árait is, pl nem TV, hanem kenyér.

>Hát, ez már drasztikus, de pl néha csak üres kenyér jut az asztalra vízzel, vagy még annyi sem, számlák megfizetése akár nehézkesnek tűnhet, akár nincs is bevezetve a víz, vagy van, csak hideg, és nincs pénz megjavítani, meleg ruha pl rongyos, v csak simán használt, vagy adományok

>Csak közmunkai jövedelem van egy főnek, több főnek, vagy konkrétan úgy 1/több főnek, hogy vannak ott gyerekek is akár, akiket el kell tartani (nem tudom, mennyi most a közmunka bére)

>Bármilyen hiteldolog is lehet benne,ami nehézkessé teheti a helyzetet.


Ja és a nyaralás úgy is lehet, hogy alapból nem telne, csak nemtom a főnök ad hozzá utalványt


Aki pl diák és közben dolgozik, de még szüleire támaszkodik, nemtom, mennyit lehet keresni diákmunkával, lehet hogy az még kevés lenne önmagában a megélhetéshez (nem tudom), plusz még kollégium/bérlet, meg aki önköltségen van, stb, lehet, hogy még az "eltartott"-as részhez jelölném, vagy ha akarja, akkor rámehet az "egyéb"-re is. Diákhitel-dolgok is még lehetnek pl akár



jan. 12. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Én már "kirepültem a fészekből", és kiemelkedőnek érzem az anyagi helyzetemet/akikkel lakok: családi helyzetünket
Én már "kirepültem a fészekből", és normálnak, okésnak érzem az anyagi helyz./akikkel lakok: családi helyz., akár nyaralni is van pénz minden évben
Én már "kirepültem a fészekből", és kicsit szegénynek érzem az anyagi helyzetemet/tünket,épphogy kijövünk,kb"pont 0-ra"
Én már "kirepültem a fészekből", és nagyon szegénynek érzem az anyagi helyzetemet/tünket, kicsit szűkösre van véve, hogy kijöjjünk, vagy nem jövünk ki
Én már "kirepültem a fészekből", és egyéb válasz, egyéb megfogalmazás
Én még eltartott vagyok, és kiemelkedőnek érzem az anyagi helyzetünket
Én még eltartott vagyok, és normálnak, okésnak érzem az anyagi helyz., pl akár nyaralni is telik minden évben
Én még eltartott vagyok, és és kicsit szegénynek érzem az anyagi helyzetünket
Én még eltartott vagyok,és nagyon szegénynek érzem az anyagi helyzetünket
Én még eltartott vagyok, és egyéb válasz, egyéb megfogalmazás
22 szavazat
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Ja akkor lehet, nem is kellett volna két külön egyéb, de szerintem így is jó
jan. 12. 19:25
 2/35 A kérdező kommentje:
*nyaralni/akár már évek óta nem voltatok--itt arra is lehet gondolni, hogy pl covid előtt sem
jan. 12. 19:32
 3/35 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagyok szegény, remekül élek. Német cégnek dolgozom távmunkában, elég mesés a fizetésem, bár minden negyedévben fáj, hogy rengeteg monét talicskázok be az államkasszába a rohadt nagy semmire.
jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
*de nem feltétlenül arra kell.
jan. 12. 19:33
 5/35 A kérdező kommentje:
(a #4-es még a #2-höz kapcsolódott;köszönöm az eddigi választ.)
jan. 12. 19:35
 6/35 anonim ***** válasza:
92%

Azért nyomtam az egyéb lehetőségre, mert már családot alapítottam. Tudunk is nyaralni, de borzasztó sok lemondás és garasoskodás árán tudunk normálisan félretenni pénzt a távlati tervekre. Illetve ha nem lenne saját ingatlanom, akkor még ennyire sem lenne jó a helyzet.


Szóval a 2. és a 3. Közé tenném a válaszom.

jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk olyan szegények mint a mélyszegények, de azért egy normál polgári életszínvonaltól is messze vagyunk.
jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Én a 6. meg a 7. helyében is azt választottam volna, hogy

"kicsit szegénynek érzem az anyagi helyzetemet/tünket,épphogy kijövünk,kb"pont 0-ra"

jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%

"kicsit szegénynek érzem az anyagi helyzetemet/tünket,épphogy kijövünk,kb"pont 0-ra"


Azért nem válaszoltam ezt, mert akkor hazudnék.

jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok eltartott.Együttélek a családommal még,egyetemre járok,van gyakornoki munkám,adok a közösbe.Van saját szobám,viszonylag közel van az egyetem.Nem hiszem,hogy megérné elköltöznöm jelenleg,hogy csak negmutassam,hogy felnőtt vagyok...


24/F

jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!