Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet jelentkezni a...

Hogyan lehet jelentkezni a 2024-es önkormányzati választásokra szavazatszámlálóként?

Figyelt kérdés

jan. 13. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatban
jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van Győrben, hogy az országgyűlési választások előtt kell jelentkezni 2-3 hónappal és akkor ha beválasztanak 4 évig megkapja az ember a szavazatszámlálói tagságot, vannak kiválasztott póttagok is, akiknek akkor kell csak menni ha valaki lebetegszik vagy egyéb ok miatt nem tudja vállalni. Én is póttag vagyok.

Más önkormányzatnál lehet, hogy másképp van.

jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Megkülönböztetünk választott és delegált tagokat. A választott tagokat az önkormányzat választja 4 évre, minden országgyűlési választás előtt, tehát nem most.

Ők fizetést is kapnak.

Erről tehát lecsúsztál.


Másik kategória a delegált tag. Ezeket a tagokat a pártok küldik. Ilyen még nagy eséllyel lehetsz, pláne ha valami kis párthoz bejelentkezel, hogy szeretnél részt venni. Örömmel fognak téged delegálni. Pénz viszont itt nincs, illetve a párt nyilván adhat. A nagyobb pártok szoktak is adni, viszont ott meg is van az emberük rá általában évek óta.

Szóval jó eséllyel marad a kis párt, akiknek meg nem lesz pénzük fizetni neked.


De ha van kedved ingyen is dolgozni reggel kb 05:30-tol késő estig, éjfélig akkor minden lehetőség adott!


Én évek óta szívesen csinálom, de azért örülök, hogy fizetnek is érte.

ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!