Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rosszabbodik a magyar...

Miért rosszabbodik a magyar lakosság életkilátása, ha folyamatosan új gyárak épülnek?

Figyelt kérdés

2009-ben kezdtem el dolgozni a Gyurcsány-korszak alatt egy gyárban, ahova nagy nehezen vettek fel tizedmagammal, gazsulálni kellett a portán egy jelentkezési papírért is. Emlékszem, rengeteg munkanélküli volt, a környező gyárak jóval kisebbek voltak. Azóta folyamatosan hatalmas beruházások vannak az országban, megfigyeltem, a régi multik is újabb csarnokokat húztak fel, amerre élek.

Vagyis munka az van, de az ország helyzetén, a közutak állapotán, a falvak kinézetén, az emberek morális állapotán nem látszik, hogy mindenhol elvileg adózó üzem van, és dolgozó emberek.

Mi szükség van ennyi gyárra, amikor már nincs magyar munkaerő, de ez az ország fejlődésén nem látszik, hogy ipar ipar hátán van.

A szocializmusban(annak is volt hátulütője bőven) feleennyi munkahely nem volt, mégis elvolt az ország(jó, az igaz, vége lett a langyosnak).

Na, de mégis, minek kell nekünk ennyi gyár, ha az átlag magyar nem él jobban, mint 10, 20, 30 éve?

Jó, most mondhatják azt, hogy már nem skoda favorittal járunk, hanem új suzukival, és fejlődés, de akkor a skoda volt a fejlődés, szóval nagyot nem ugrottunk.



jan. 13. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Én gyerek voltam akkoriban, a Gyurcsány korszakból az égett belém, amikor apám mesélte,hogy a munkahelyén pedagógus végzettségű nők könyörögtek egy takarító állásért.Leépítésre kerültek az iskolából.


Manapság, könnyebb munkát találni.


Illetve, ha képezed magad, azért tudsz jól élni is.

jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem panaszkodom, ugyanott dolgozok, ahova akkor kerültem, első munkahelyem. A fizetésem sem olyan rossz, pedig csak készletező vagyok, meg papírmunkát csinálok.

Csak látom, hogy fejlődés annak ellenére nincs, hogy amikor odakerültem, ünnepet ültek a családokban, hogy lett a családtagnak munkája, most meg ukránokkal van tele az üzem, mert magyar aztán nincs.

De a gyárhoz vezető utam még mindig 1980-as évek óta toldott-foldott út, házak nem épülnek, a lakosság helyzete stagnál-romlik. Pedig fejlődni kellene, ha rengeteg üzem, vállalat itt van. Meg ide adóznak a vendégmunkások is.

10 éve elképzelhetetlen volt, hogy itt ennyi ukrán legyen, most meg csak az van nálunk legalábbis. De a bérek azok nem nőttek arányaiban, pedig tudom, aztán van mit a tejbe aprítani a multicégnek, ahol dolgozok. :D

jan. 13. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
A mémeteké rosszabbodik. Nem lép meg a kérdés, sokan keverik a két országot.
jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ott sincs már NSZK-világ, Helmut Kohl időszak, akkor volt ott jó világ, azóta ők is csúsznak lefelé.
jan. 13. 18:43
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem azért hozzák a keletieket, mert nincs munkaerő.

Hanem mert egyre nehezebb lesz a magyarok szürkefoglalkoztasa.

Hogy hiába keres 350-400 kilót, papíron minimálbér ketyeg.

Így meg urik a nyugdíj, táppénz alatt a minimálbér 60%a valami napi 1500ft...tehát ha tartós beteg vagy terhes lesz a munkaválló tönkremehet az egész élete hónapok alatt. És minimálbérre, bérminimumra nem ad 1 bank se hitelt.


A cégek meg nem akarnak nettó fizuán adózni. A keleteieknek meg ez oké, ahogy a magyar fizuktól 100e vel olcsóbb fizu is.

jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tetszenek ezek a válaszok, ahol legalább nem szidjuk egymást, hanem kifejtjük a véleményt. :)
jan. 13. 19:00
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
A dohányzas az elhízás a mozgásszegény életmód. 🙁
jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5.vagyok.

Nem jól írtam.

Szóval minimálbér után a cég még kB havi 100et fizet utána adóba.

Ha pedig rendesen jelentené be, akkor a 400kilóra,akkor azután meg fizetne 250-300at havonta.

Mivel a cégek félnek a szürkefoglalkoztatásból adódó adódacsalástól, ezért alkalmaznak munkaerő kölcsönző cégeket, akik állnak 2-3 főből, így ha bukta van a navnál, akkor őket viszik el, a cég meg érintetlen marad.

jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába vannak itt gyárak, ha a megtermelt érték az nem az országot gazdagítja. Jól hangzik az is, hogy a GDP így meg úgy, de az csak annyit jelent, hogy az országban mennyi értéket állítottak elő, azt nem jelenti, hogy azok a javak itt kerülnek szétosztásra. És igen, jól látod kedves kérdező, valóba a multiknak van mit a tejbe aprítaniuk, csakhogy azt javarészt nem hazánkban teszik. Változna a helyzet, ha magyar tulajdonú gyárakban magyar fejlesztésű világszínvonalú termékeket állítanánk elő hazai alapanyagból. Sajnos sem az autógyárak, sem az akkumulátorgyárak nem ilyenek, úgyhogy a kirakatban szépen mutat majd a GDP adat, közben meg kilátszik a se@@ünk a gatyánkból...
jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es pont így van! És a másik vicc, a szocializmusban a termelékenység talán tizede volt a mostaninak, amikor mindenkinek vigyázzba állva kell robotolnia, de attól, hogy most sokkal többet és keményebben kell dolgoznunk, nem látszik az országon.

A szocializmus nem működött, mert a végén hitelekre épült, de az akkori termelékenység, lazaság ellenére is volt kézzelfogható fejlődés, a mostani ultramodern munka világa, a maga tényleges csúcsra járatott termelékenységével meg semmit nem tesz hozzá az országhoz.

Szegedre odahozzák a kínai autógyárat, az kb. egy modern vietnámi háborús hadifogolytábor lesz.

jan. 13. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!