Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok elkeserítőnek...

Nem tartjátok elkeserítőnek ezeket a kommenteket, amelyekben mindenki külföldre akar menni? Ki fog itt ebben az országban maradni?

Figyelt kérdés

[link]


Tényleg ennyire szar az ország, hogy mindenkinek le kell lépnie, aki jobb életet akar? És nyelvtudás nélkül lehetséges?

Vagy azt is kérdezhetném, akik még Magyarországon vannak miért nem mentek el innen ha tényleg mindenkinek annyira jó nyugaton?



jan. 13. 21:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos nem mennek csak jár a szájuk!
jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Pedig jó lenne, ha a sok libsi tényleg cselekedne is. Nyugodtabban élhetnék.
jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
#2 neked mi a foglalkozásod?
jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Én fiatalon 27 évesen kaptam szüleimtől egy lakást


( apu megörökölte a szülei után a lakást,ő pedig azt a lakást nekem ajándékozta)


Szóval így,hogy van egy hitelmentes kis lakásom,egy átlagos fizetésem,így nem érzek nagy késztetést a külföldi munka után.


Ha viszont nem lenne a lakás, szerintem én is kint dolgoznék

jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 árokpart ***** válasza:
67%
A politikusoknak, a politikának kellene úgy viselkednie ,hogy ne kényszerüljön rá az ember, hogy elmenjen. Kezdhetnénk azzal, hogy a pénzünkért valamit kapunk az üzletekben és nemcsak egy halom papírt ér, hogy lassan már külföldre kell azért is elmennünk, hogy be tudjunk vásárolni és kapjunk valamit a pénzünkért. Senki ne mondja már nekem se kormánypárti, se ellenzéki, hogy normális dolog az, hogy pl. Olaszország is már olcsóbb nálunk és Ausztria sem igazán drágább . Miközben nálunk magyar fizetések vannak és lassan osztrák vagy svájci áron tudunk vásárolni egy kistelepülési üzletben is, a nagyobbakról meg már ne is beszéljünk. Most őszintén normális dolog ez, normális tendencia ez?
jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%

Nemtom, sztem néhány komment nem reprezentatív. Eleve akik facebookon kommentet írnak, azok már eleve egy olyan réteg,akik általában igen szélsőséges véleményen vannak és nem túl magas iq-val rendelkeznek. Így leginkább minden poszt alatt az a 15-20 megkeseredett fog írni, 15en azt, h mennyire rossz itt élni,és már elköltöztek, a maradék 5 meg hogy ők mekkora hazafik,és az nem magyar szerintük,aki külföldre megy.


A valóságban meg az,h polgári, értelmiségi közegben mozgok,és ismerek mondjuk közelebbről távolabbról kb. 300-400 embert,és közülük max 10-20ról tudom,h tartósan külföldön él,azok is jellemzően akik nagyon szegény családból jönnek,és ott meg tudnak keresni nagyságrendekkel magasabb fizut,de köztük is van,aki házat itt terveznek majd venni ha megkeresték a rávalót. Jellemzően amúgy a polgári családból jövő, módosabb ismerőseim jól elvannak itthon is, inkább tanulni,utazni mennek ki pár évre külföldre,de aztán visszajönnek, egyébként az ismerőseim többsége (én is) rühellik a fideszt, de attól még szeretnek Magyarországon élni, mert akinek van esze,az a kormányt nem fogja egy kalap alá venni az országgal.

jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindenkinek van annyi pénze, hogy a családjával kimehessenek.


Akinek sikerül az nagyon szerencsés.


Aki itthon is megtud élni rendesen, annak még nagyobb szerencséje van.

jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 árokpart ***** válasza:
53%
Folytatva az előző gondolatmenetemet. Elértünk oda, hogy egy külföldi több mint egy hetes teljes ellátású utazás nemhogy nem számít drágának a bolti vásárlásokhoz képest, hanem kimondottan arányaiban olcsó. Paradox, de megtörtént az, hogy ajánlatosabb egy külföldi kiránduláson bevásárolnunk itthonra ha van ott némi szabadidőnk, minthogy az itthoni üzletekbe kelljen a mindennapokban emelt áron vásárolni. Eddig úgymond az számított prolinak aki csak a TESCO-ig meg a különböző bevásárlóközpontokba jut el és az számított valódi polgári létnek aki színházba jár és utazik, most ez a szerep lassan felcserélődni látszik. Lassan a polgárok tudnak rendesen itthon egy élelmiszerüzletbe bevásárolni az úgymond prolik meg kiránduéni meg kultúrálódni. Hová jutunk de komolyan?
jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%

Nem. Sőt kifejezetten jó reménnyel tölt el. Alá kell aknázni a határokat és állandó tűzparancsot kiadni. Visszafelé már egy se jöhessen.


Amikor ezt leírom mindig masszívan lepontozzák a retek disszidensek. Brutálisan szarul érintené őket ha nem jöhetnének vissza.


Muhhahhahha..

jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem az az elkeserítő, hogy "mindenki külföldre akar menni", hanem az, hogy a jelen kormányzat politikusai csak elősegítik az ilyen élethelyzetek kialakulását és létrejöttét. De láthatóan a választópolgárok nagyobbik felét ez nem izgatja.
jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!