Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne az egészségügyben...

Hogy lehetne az egészségügyben a várólistákat csökkenteni?

Figyelt kérdés

jan. 14. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Úgy,hogy átirányítani a városlista egy részét magánba, amit fizetne az állam.


Nekem volt egy sérvműtétem.Magánintézményben lett megműtve, viszont a beavatkozást a TB állta.Nekem a kényelmi szolgáltatásokat kellett fizetni, ami nyilván nem volt kevés, de annyira vészes sem volt.



Ez a hibrid megoldást kilehetne terjeszteni.

jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Ez senkit sem érdekel. Ha fontos volna az emberek egészsége ma Magyarországon, akkor lenne az egészségügynek külön minisztériuma, nem úgy mint most, hogy csak egy államtitkárocska foglalkozik ezzel. El kellene zavarni az ilyen vezetést, ami ennyire mellékesnek ítéli meg az embereket.
jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.Kevés a szakember és itt inkább az ápolókra, műtősre stb... emberekre gondolok és nem csak orvosokra.

2.Nagyon sok orvos teljes munkaidős fizetőst kap a kórházaktól, holott igazándiból csak napi 4 órákat van bent és ezt követően megy a magánrendelésébe. Kérdem én te dolgoznál napi 8 órában ha ugyanazt a fizut kapnád meg mint napi 4-ben?Te műtenél naponta 10 embert, ha 5-tel is ugyanannyi fizetést kapsz? Persze ezt az orvosok negatívan reagálnák le, valószínű többen elhúznának magánba.

3.Valahogy rá kéne szoktatni a magyar lakosságot az egészségesebb életmódra, Európán belül nálunk van lakosságarányosan a legtöbb alkoholbeteg, de nagyon sok az elhízott és a láncdohányos is....legjobb lenne betiltani ezeket a termékeket(persze ilyet nem lehet csinálni, mivel kapitalizmus van). A legtöbb betegséget meg lehet előzni, sok esetben még sportolni se kell csak nem kell mindenféle szart elfogyasztani.

jan. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!