Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy kidurrant az IT lufi? Ez lehet padlóra vágja az ingatlanárakat Budapesten?

Figyelt kérdés

[link]

A 10 éve növekvő ingatlanárakat eddig azzal magyarázták, hogy az IT-sek meg tudják fizetni ezeket az árakat is. Valamint rengeteg digitális nomádnak még így is olcsóbb Budapesten lakni mint Londonban, New Yorkban, Párizsban stb.

De az IT lufi az egész világon kidurranni látszik... Ki fogja így megfizetni a fellufizott ingatlanárakat? A salgótarjáni közmunkás?


jan. 14. 21:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

"A 10 éve növekvő ingatlanárakat eddig azzal magyarázták, hogy az IT-sek meg tudják fizetni ezeket az árakat is."

Nem tudom neked ki magyarázta ezt, mert én még nem hallottam olyat aki kizárólag ezzel magyarázta volna. Honnan veted ezt?

Ráadásul miért keresnének az IT-sek ezentúl kevesebbet csak mert nincsen már akkora nagy szükség a létszámuk növekedésére mint korábban?

jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%

Te neked fogalmad sincs arról, hogy ezt a lufi hasonlatot mire szokták használni…


Medior meg senior szinten senki sem aggódik a munkája miatt, csak úgy halkan megsúgom. Jah, lehet az adott cég leépítést csinál, de hármikor elmész másikhoz nagyobb fizuért. Az IT NEM EGY LUFI, a meglévő szoftvereket mind csiszolgatni kell és ha a cég nem szeretne lemaradni, akkor a konkurenciával tartani kell a lépést és minimum annyi új dologgal bővíteniük kell a szoftverüket, mint amennyivel ezt más cégek teszik.


Junior szinten meg most annyi a helyzet, hogy eddig nevetségesen egyszerű volt munkát kapni, most már nem annyira az. De egy friss diplomás 6 hónap gyakorlati tapasztalattal hidd el ugyan úgy talál magának melót:) itt az átlagos vagy átlag alatti juniorok szívnak nagyot.


Azt meg halkan jegyzem meg, hogy nem csak a programozók keresnek rohadt sokat… Pl AI/ML, Data Science, Cybersecurity, ezek mind jól menő területek és köszönik szépen ők nem érzik a rossz gazdasági környezetet. De ha muszáj programozókat mondanom, akkor a beágyazott rendszereket fejlesztő srácok se halnak szerintem a sok autógyár mellett majd éhen:)



Ezt meg csak méghalkabban jegyezném meg a végén, hogy nem a nettó 1M felett kereső átlagos alkalmazott IT-s veri fel az árakat… Lehet neked ez sok pénznek tűnik, de ebből se egyszerű ingatlant venni… Én inkább a milliárdosok fele leskelődnék akik tucatjával vásárolgatnak és befektetésnek tekintik az ingatlant:)

jan. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ki kell vágni az itseket.
jan. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagy multinál dolgozom és csak megerősíteni tudom amit a többiek írtak. Sokkal jobban szűrik a juniorokat(több kör, sok hetes várakozási idő.....nagy pénz van a szakmában és van is kereslet, de az interjúfolyamatok nagyon el vannak nyújtva), sokkal több jelentkező van ilyen pozikra és kevesebbet is veszünk fel. A tapasztalt szakemberekre ugyanúgy nagy a kereslet, sajnos a pályakezdőknek és a junioroknak nehezebb állást találni. Amúgy az informatikusok csak egy kis része a magyar társadalomnak, nem csak ők hajták az ingatlanpiacot, vannak átlag feletti fizetéssel rendelkező családok akik simán megtehetik hogy akár CSOK-al vagy piaci hitellel simán megfinanszíroznak egy lakást/házat(mérnökök,közgazdászok,jogászok,orvosok,szakmunkások stb.....nem mindenki csóró). Azt se szabad elfelejteni hogy régiós szintben még mindig elég olcsók vagyunk(más kérdés hogy a fizu az lófa**), a külföldi befektetőknek ez maga a paradicsom. Erre még rájönnek az állami támogatások mint a CSOK, lakásfelújjítási támogatás. Utolsóként meg az idióta vevők is rátesznek egy lapáttal, akik nem tudják normálisan beárazni az ingatlanjukat és egy 20négyzetméteres kádárkockáért is elkérnek 50 milliót. Az ingatlanárak nem mostanában fognak csökkeni, az árak stagnálni fognak vagy minimálisan növekedni.
jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!