Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavarja a liberálisokat,...

Miért zavarja a liberálisokat, hogy egy privát szervezet nem engedte fellépni Somogyi Andrást?

Figyelt kérdés

Ez a művelődési ház ugyanis nem állami intézmény, hanem privát. És pont a liberálisok hangoztatják a leghangosabban, hogy "privát szervezet/cég azt csinál amit akar".


Például amikor a Facebook kitilt nem liberális és nem gyűlöletkeltő oldalakat, akkor ott mindig azzal jönnek elő, hogy "ez egy privát oldal, azt csinál a saját felületén amit akar".

Akkor most nem ugyanezt kellene mondják Somogyi András fellépésének megtagadásakor is?


Nem érzik a kettős mércét?



jan. 15. 03:49
1 2
 1/13 Baluba ***** válasza:
80%
Nem vagyok tisztában konkrétan ennek a művháznak a tulajdoni viszonyaival, de amiket ismerek, ott mind városi tulajdonban vannak, közfeladatot látnak el. Tehát nem igzán állja meg a helyét a "privát cég" érv.
jan. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Molyember ***** válasza:
81%

Privát cég, mi?

Az intézmény vezetőjével készült interjú: [link]

Ebből kiderül, hogy a pozíció betöltése nagyban függött a polgármester engedélyétől, aki: [link]

csodák csodájára fideszes. És valamiért a hölgy nem engedi, hogy viccet csináljanak Orbánból.

Megint látható, hogy a fideszesnek még a kérdése is hazugság.

jan. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1


De itt nem arról van szó, hogy "az állam kitiltotta". Hanem csak egy konkrét hely.

jan. 15. 04:44
 4/13 A kérdező kommentje:

#2


Mert ha egy hely nem állami intézmény akkor az azt jelenti, hogy nem szabad fideszes legyen a vezetője?

jan. 15. 04:46
 5/13 Baluba ***** válasza:
86%
Engem továbbra is az érdekelne, hogy ezt a művházat milyen alapon sorolod "nem állami intézmény"-nek?
jan. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Somogyi elmondta, hogy már sokszor megtörtént vele és tudjuk jól, hogy más előadók is tiltólistán vannak.

Azért volt ez a helyzet más, mert nyíltan leírták neki, hogy a politikai nézetei miatt nem jöhet.

jan. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Engem elsősorban az zavar, hogyha ugyanez fordítva történt volna, akkor most a ballib okostojások leereszkedő kioktató hangnemben elmagyaráznák nekem, hogy "A liberalizmus nem jelent mindig korlátlan szabadságot. Nem jelenti mindig azt, hogy te akármit mondhatsz" meg "A művelődési ház vezetőjének jogában áll mérlegelnie, hogy kinek engedi a fellépést, kinek nem" vagy "A fellépés nem egy alapvető alanyi jog" meg hasonlók.
jan. 15. 06:30
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Én értem a kérdést: a liberalizmus rossz, érted?


Más értelme nagyon nincs, tekintve, hogy félremagyarázod a helyzetet, és a kérdésed alapja szalmabáb érvelés.

jan. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

"akkor most a ballib okostojások leereszkedő kioktató hangnemben elmagyaráznák nekem"

. Nem, nem magyaráznák el neked, de a atílusból valamiféle kisebbrendűségi komplexust olvasok ki...

jan. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, láthatod hogy direkt nem értik meg amit mondani akarsz.

a kérdés azonban rosszul lett feltéve, mert a lényege, hogy miért hiszik hogy Somogyi Andrást nem engedik csak ott termet bérelni miközben megmondták, hogy senkinek nem adják ki aki politikusokat parodizál, mindegy ki az és melyik politikusokról, milyen politikai csoportokról van szó.

Azt hitték - naivan - hogy ha nem engednek választási időszakban kampányszagú rendezvényeket megtartani akkor majd kimaradhatnak az ilyen sárdobálásból, de tévedtek. Mindegy a ballibeknek hogy senkit nem hagynak fellépni, hogy pont nem akarják, hogy a település ezen intézménye a választási kampányba legyen bevonva, akkor is botrányt próbálnak csinálni. A híveik meg szokás szerint csak a címig jutnak, a tartalom már meg se érinti úőket.

jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!