Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kórházi várólisták egy...

A kórházi várólisták egy részét miért nem irányítják át a magánegészségügybe, de úgy,hogy a TB fizeti?

Figyelt kérdés

Nekem volt már műtétem privát EÜ-ben, de úgy,hogy a beavatkozást a TB fizette, nekem csak a kényelmi szolgáltatásokat (műtét utáni ellátás) kellett fizetnem.

Mehetne ez nagyobban is.


Egy betegségnél, van egy ajánlott periódus,hogy meddig kell megműteni az illetőt.Ha a várólista akkora,hogy nem tudják megműteni az adott időn beléül, akkor át kellene irányítani egy a beteg által választott magánegészségügyi intézménybe, ahol a TB fizetné a beavatkozást.



Ezzel a módszerrel, a várólisták szinten tarthatóak lennének.


jan. 15. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert a hatalomnak nem az a célja, hogy meggyógyuljunk, vagy hogy életben maradjunk.
jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy nagyon jó felvetés.

A magánegészségügy nagyon nagy része a NER kezében van, akik eleve ellopják az emberek adóját a kormány közreműködésével, tehát nem akarják hogy ezt a pénzt valós munkáért kelljen megkapniuk, hozzon inkább még plusz pénzt az állampolgár.

jan. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert a magánrendeléseket nem kötelezhetik arra, hogy ellássák a TB-s betegeket, kivéve akut életveszély esetén (magyarul elsösegély nyújtás).

A magánorvosok nem akarnak/fognak TB áron dolgozni, a magánárat meg garantáltan nem fizeti a TB nekik.

jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Tény, hogy vannak beavatkozások, amiket fizet a TB, de képzeld el a helyzetet:


Adott vagyok én, aki hajlandó 200.000Ft-ot fizetni egy beavatkozásért és vagy Te, aki TB alapon jönnél. Kit fog preferálni az orvos?

És miert kerülnél elem, ha én fizetek érte?

jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Az életmentő vagy egészségügyi szempontokból fontos bevatkozásokat kötelező lenne az államnak biztosítani.

A szépészeti, stb pedig legyen a magánegészségügy játéka.

jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Állam is fizethet 200 ezret egy műtétért egy államilag biztosított után. Ez nem lenne akadály.
jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
AZÉRT akadály, mert az állam NEM FIZET ennyit, másrészt meg a magánorvosok is eléggé ki vannak terhelve, és a SAJÁT betegeiket kezelik inkább, nem kivülröl hozott valakiket.
jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

MZP-nek volt olyan felvetése az országgyűlési kampány alatt, hogy nagy állami várólista esetén az állam kifizetné a TB-s beteg magánellátását, ha ott hamarabb sorra kerülne.

De látod, nem kellett a népnek, inkább leszavaztak a fideszre.

jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baluba ***** válasza:
82%
Mert sok esetben a várólista nem azért alakul ki, mert az állami egészségügy túlterhelt, hanem mert a TB felállít egy limitet, hogy egy adott típusú eseményből hányat fizet évente. Például az MR gép a legtöbb kórházban üresen all a nap legnagyobb részében, mert be kell osztani, hogy hányszor használják, hogy a decemberi életmentő vizsgálatokra is maradjon kvóta. Közben meg 3-4 hónapos várólista van.
jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Hölgyeim és Uraim!


Vakon vannak ebben a témában kapcsolatban! Azért vannak várólisták, mert az orvosok NEM hűlyék gyülekezete, hanem komoly egyetemet végzett szakemberekből tevődik össze. Ők pontosan tudják, hogy milyen esetekben lehet várni két hónapot, fél évet, vagy akár egy évet is, természetesen a diagnózistól függően!!! Nem kell mindenből politikát csinálni, de ha valaki elmegy egy szúnyogcsípéssel orvoshoz, és várni kell, ne csodálkozzon!!

jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!