Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért nem csökkentette...

Orbán miért nem csökkentette a gáz 7 szeres árát ,mikor már régen töredékére csökkent a piaci ár?

Figyelt kérdés
jan. 16. 17:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lopjunk keveset, ha lophatunk többet is? /Orbán Viktor/
jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor ha megnézed most a tőzsdei gázár 29 euró MWh-ként(1730 köbméterig te ennél még mindig kevesebbet fizetsz, kb. 27 eurót), mégis az EU-s szinten második legolcsóbb szlovákoknál is 61 eurót fizetnek érte a háztartások."


Nem vagyok jártas a témában, de honna jönnek ezek a számaid? Az alábbi forrás mintha ellentmondana neked az arányokat tekintve:

[link]


És ha a nagykereskedői árat nézem, ahol nem él a rezsicsökkentés, ott Szlovákia még olcsóbb is nálunk:

[link]

[link]

jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Itt a tőzsdei ár:

[link]


Itt vannak az aktuális gázárak:

[link]


Szegény horvátokat nem vettem EU számba, így tévedtem ők a 2. legolcsóbbak. De melyik szám nem stimmel szerinted?

Amit te linkelté ott a szlovákok év elején 57 eurót fizettek egy MWh-ért. (0,0571kWh*1000)

A magyar ár meg nem a rezsitámogatott, hanem számoltak egy átlagot a fogyasztási adatok alapján és így szerintük kb. 135 forintra jön ki az átlag amit kifizetünk egy köbméter gázért. (bár lehet ez a 120%-os fogyasztás amit a mekh is megad)


A cégek felé, hogy mennyibe kerül azt miért kevered ide ahol azért sírnak, mert magas a háztartási gáz ára?

jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Orbán Viktornak minden pénzre szüksége van, sőt, többre
jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
1 megawattóra = 94,787 köbméter ha esetleg szeretnéd kiszámolni, hogy ami adatot te találtál az alapján mennyi volt tavaly év elején más országokban a köbmétere a gáznak. Azt meg hogy te mennyit fizetsz gondolom tudod.
jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"1 megawattóra = 94,787 köbméter ha esetleg szeretnéd kiszámolni,"

Sajnos nálam nincs relevanciája mert árammal mosok, főzök és fűtök, egy rosszul szigetelt régi polgári házban, szóval az én rezsim kb. megháromszorozódott. Szóval engem ez sajnos kifejzetten rosszul érintett.


"De melyik szám nem stimmel szerinted?"

Elhamarkodott voltam, mert a 27-61 euró közti különbséget nagyon nagynak éreztem, de az általam hozott 33-57 euró difi tényleg hibahatáron belül van, valós amit írtál.

jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!