Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jogos hogy egy...

Szerintetek jogos hogy egy vendegmunkas ugyan azért a munkaert kevesebb pénzt kap?

Figyelt kérdés

Egyik gyárban állítólag néhány vendégmelos reklamált hogy ugyan azért a munkáért egy mongol 190 nettó kap egy magyar 280 e és hogy ez így nem teljesen korrekt .

De vegulis a mi fiataljaink se kapnak annyit Ausztriában mint egy osztrák.

Szóval vegulis nyugaton a mi fiataljaink zsákmányoljak ki .

Itthon mi meg a mongol kirgiz indonéz fiatalokat .


Látom bennük azért azt hogy dolgozni jönnek és lelkesek,az látszik az emberen hogyha változtatni akar az életen és azért ezt lattom a vendegmelosokon meg azt hogy van bennük kurázsi.bar néha olyanok mint a kis vadonbol jött emberek alap dolgokat is meg kell mutatni.


Az itthoni gyári melós meg dolgozik de úgy igazából kényszerbol mert nincs más.



#Vendegmelosok
jan. 19. 14:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Amúgy így belegondolva ha nekik ez nagy pénz.

Akor ha mi mennénk ki Mongóliába vagy Kirgiz földre akor gazdag emberként elhetnek a Magyarországon osszesporolt penzembol?

jan. 19. 15:49
 12/18 anonim ***** válasza:
Mindenki annyit kap, amennyit kialkudott magának. Lehet, hogy a munkaközvetítő ad nekik szállást cserébe az alacsonyabb nettó bérért stb. Nem biztos, hogy össze szabad ezt így vetni.
jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nincs egyéni alku.a hazajukban megkeresi őket a munkakozvetito és darabszamra hozzák be őket.


Közvetítő alairat egy fix idejű fix bérel rendelkező szerzodest.

Nem tudom nekik beteg állomány van e egyáltalán?

Ez ilyen modernkori önkéntes rabszolgaság.

jan. 19. 18:13
 14/18 anonim ***** válasza:

"De vegulis a mi fiataljaink se kapnak annyit Ausztriában mint egy osztrák"


Bár kétlem, hogy Ausztriában máshogy lenne, de én a németeknél ugyanazért a munkáért ugyanannyit kapok, mint a többiek. Elterés, csak évek után adódik. Tehát a német kollégám, aki itt dolgozik 1998 óta többet kap, mivel tablázat szerint és bizonyos évenként ugrik a fizetés. De aki annyi ideje van, mint én (5 év), azok fizetése ugyanannyi, pedig itt van, német, román, lengyel, magyar, ukrán, orosz, török, egy indiai...

jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Pedig azt hallani hogy sok helyen különösen a vendeglatasban szét dolgoztatjak a magyarokat nyugaton, akár szabálytalan körülmények között is.

Iparban gondolom több a szabály jobban szem előtt vagy .


Eu belül azért a mi magyarjainknak van valami reklamalasi esélye.meg nemis vagy olyan messze kultúra is hasonló.


De akik hozzánk jönnek 0 nyelvtudas mellet ugyan hol reklamalhatna barmiert is.nem is tudja itt milyen törvények vagy szokások vannak.


Ez a kihasznalas melegágya szerintem.

Én nem is merném bevalalni fordított helyzetben hogy én Indonéziában dolgozzak a világ tulfelen 0 nyelvtudasal más etnikumkent és más kultúrában.


Ezzek az emberek vagy nagyon bátrak vagy tényleg kilátástalan helyzetből jöttek.

jan. 19. 20:26
 16/18 anonim ***** válasza:
Általában pont fordítva van , a vendégmunkás sokkal többet kap mit egy magagyar munkás.
jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16# ez kicsit logikátlan feltételezés hisz a multinak ez nem érne meg.oket meg kizárólag ez érdekli a nagy pénz kaszálás.


Valjuk be a gyáraknak olcsó rabszolgák kellenek akiket korlátlanul tuloraztathat.a keleti ember erre jobban alkalmas mint egy európai.

jan. 21. 23:22
 18/18 A kérdező kommentje:

Arra leszek kíváncsi a jövőben ez milyen irányt vesz .

Hisz egy vendegmunkas ugyan úgy adózik a berebol mint mi valószínű tb is vonnak neki .


De pl csaladegyesitesre nincs joga amiért biztos hogy sokan harcolnak majd most is látom hogy valaki hozza a gyereket is valamilyen jogcímen.

Gondolom szimpla turista vízumot ha kap valaki utána kutya nem nézi meddig marad .


De ez alapvetően az egész világon egy dilemma lesz ha valaki itt dolgozik akkr egyenlő a helyi néppel vagy alacsonyabb rendű a szarmazasa miatt?

jan. 22. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!