Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a jelenség a...

Miért van ez a jelenség a magyar álláspiacon?(kivándorlás)

Figyelt kérdés

Én szoktam vállalni fordításokat angol, német nyelven is, főleg önéletrajzokat, munkaszerződéseket,motivációs leveleket....stb, olyanoknak, akik külföldön szándékoznak munkát vállalni.


Nekem közepesen keresett diplomám van (nemzetközi gazdálkodás), a környezetemben, ismerősök, kollégák, család...stb körében azt tapasztalom, hogy a magyar szellemi dolgozóknál nem annyira erős a kivándorlás, sőt kifejezetten gyenge.

A munkaerőpiacon is, a közepes állásoknál (értsd, nem IT, villamosmérnök,programozó) nagy a verseny, sok a jelentkező.



Viszont, ezzel ellentétben a szakképzett fizikai dolgozók körében, akik főleg szakácsok,pincérek, kőművesek, burkolók,villanyszerelők.Illetve, a szakképzetlen fizikai dolgozók körében pedig tömeges a kivándorlás.


Én azt látom,hogy a diplomás szellemi dolgozók, kezdőként bedolgozzák magukat,aztán váltogatnak alkudozva.Végül is, elvannak, mint szar a vízben.Legalábbis, úgy tűnik.



Van egy kis ellentmondás a jelenségben.


jan. 21. 18:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 Ez nem iskolázottság hanem személy vagy neveltetés kérdése inkább. Van aki megtanulta beosztani a pénzét van aki meg nem. De igazad van abban, hogy többen vannak a kevésbé iskolázottak között ma már akik nem tudják beosztani - főleg mivel nekik a kevesebbet kellene.

Testvérem mondta egyszer amikor rákérdeztem, hogy ha annyira nincsen pénze akkor mégis miért vesz abból a kevésből is cigarettát más értelmesebb, fontosabb dolog helyett. Azt mondta tudja, hogy semmire nincsen pénze akkor legalább ez az öröme meglegyen. Csak ott a gond, hogy amikor végre eldobta a cigit és nem költött rá többet, máris lett pénze arra amire korábban azt hitte nem lenne.

jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%
#11 de, iskolázottság. A "melósok" jobban gerjednek a marketingre, így a prolipresztízsre, (márkás ruhák, nagyon márkás autók, órák, divatos csillivilli).
jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én írtam a 2014es fizukra a választ.


Akkoriban 2014ben aki panaszkodott keveset keres, meg hó végén nincs mit enni, mert azért a 60-80nettók voltak az ország keleti részében, annak már ordították, mit sírsz lettél volna mérnök, már ehetnél a hó végén.

Meg emlékszem, sok fiatal pár, akik szakmunkások, betanított munkások voltak nettó 200at se érte el a kettőjük jövedelme. Akik mérnökök, hasonló jó diplomával simán nett 600-700, 800 nettóból éltek, szinte brutális volt egy mérnöki fizuk, meg a kétkezi munkások bére közt.


Emlékszem a középiskolában minket azért fenyegettek, hogy ha szakmunkások leszünk éhenhalunk, hónap

Ma már szerintem nincs ekkora különbség úgy gondolom, bár mostanában nem néztem a fizetéseket 2020tól.

jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!