Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a "nem akar dolgozni"...

Ez a "nem akar dolgozni" jelenség mikor kopik ki?

Figyelt kérdés

A jó múltkor viszonylag fiatal (45 körüli) pedagógus végzettségű embertől hallottam,hogy a fiatalok "nem akarnak dolgozni".

Az idősebbeket meg azért szidta,mert inkább elmennek biztonsági őrnek, mert ott "nem kell dolgozni"


Én nem értem, miért kell ezen hisztizni.


Az ember alapvetően úgy működik,hogy ösztönösen a jobb fele akar menni.A munkaerőpiacon ez szellemi munkát jelent.Ezért, mennek a fiatalok diplomát szerezni.

Ha valakinek meg 8 általánosa van csak, de nem akar gyárban rohadni, elmegy bizti őrnek.Kifizeti a tanfolyamot és őrködhet, kb annyi pénzért, amennyit a gyárban kapna biorobotként.



De, egyébként az ő generációja (40-55) ilyenek.Az én apám is mondja, "nem mérnök kell több a céghez,hanem dolgozó". Mintha az előbbi nem lenne dolgozó,hanem csak a fizikai dolgozók.Viszont, apám sem fizikai munkát végez,hanem szellemit.


2023. okt. 22. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

"Ha valakinek meg 8 általánosa van csak, de nem akar gyárban rohadni, elmegy bizti őrnek.Kifizeti a tanfolyamot és őrködhet, kb annyi pénzért, amennyit a gyárban kapna biorobotként."


Tegyük hozzá, hogy napi kétszer annyi órában mintha dolgozna. :D

2023. okt. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1#


Én azt szoktam látni, hogy néha körbejárnak, ha hívják őket kimennek,de a nap többi részében sorozatokat néznek :D

2023. okt. 22. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
Van, amikor jogos. Ha valaki elmegy egy szabad bölcsészet vagy filozófia szakra, annak nem nagyon lehet más oka, mint hogy nem akar dolgozni, hiszen ezeknek semmi hasznuk nincs.
2023. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
Nem akarsz dolgozni? Majd megmondalak Orbán papának, bizony nagyon csalódott lesz, ha ezt megtudja.
2023. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3#


Oké, de azt a piac eldönti.Legfeljebb titkárnőnek megy el.


Ezeknek az embereknek az a problémája,hogy sokan azt az utat választják, amivel lazább munkájuk lesz.

2023. okt. 22. 17:30
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

3! Szabad bölcseszet szakot végeztem. Amúgy filozófia ezen belül van, látszik fingod nincs a témáról.


Most 35 évesen keresek 1.4 milliót havonta, igaz ebben benne van a befektetéseim haszna is. Anélkül csak egymillió körül volna.


Csak ugye ehhez kell egy terv, egy stratégia stb.

Igaz, ha mondjuk orvosira járok, ennek ma duplája is meglenne.

2023. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

"Én azt szoktam látni, hogy néha körbejárnak, ha hívják őket kimennek,de a nap többi részében sorozatokat néznek :D"


Akkor mért nem mész őrnek ha az olyan jó?

2023. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%

"Most 35 évesen keresek 1.4 milliót havonta"


Ne viccelj mán ecsém, én nyóc osztállyal nem kapok annyit.

2023. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Hogy lopna ki?ha mindenki az irodában lógna akkor ki dolgozna? elromlik valami a házad körül és ki javítja meg?te,aki kalapácsot is csak fényképen láttál?
2023. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek fogalma sincs a munkáról, és az amögött álló erőfeszítésekről, és ezek mellett neki áll feljebb, mert mondjuk a munkája során nem kell összekoszolnia a kezét, akkor én azt idiótának nevezem.
2023. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!