Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Ti a migráns-párt...

Liberálisok! Ti a migráns-párti Bayer Zsolt vs migráns-ellenes Toroczkai ellentétben ki mellett álltok?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk régen még 2015-ben amikor Orbán migránsellenes retorikát folytatott és a fidesz plakátkampányolt a migránsok beengedése ellen, a liberálisok mind bosszúból azonnal követelték az összes migráns korlátlan beengedését.

Keressünk csak rá a 444.hu "Az a baj, hogy továbbmennek" című cikkére '15-ből, ami amellett foglalt allát, bárcsak migránsok százezrei itt vállalnának munkát.


Viszont az utóbbi 2-3 évben a Fidesz 180 fokos fordulatot vett és most pont ők azok, akik migránsok százezreit telepítik be Magyarországra.

Emiatt a liberálisok is teljes pálforduláson mentek keresztül és most ők a leghangosabb migráns-ellenesek.


Viszont itt csak egy gond van:

A Mi Hazánk régen meg most is egyaránt migránsellenes volt.

A Mi Hazánk meg a liberális mitológia szerint egy "szélsőjobbos fasiszta párt" és "a fidesz neonáci tagozata" (ők írták ezeket).


Régen könnyebb volt liberális szempontból dönteni, hisz akkor a Fidesz és a Mi Hazánk álláspontja nagyjából egyezett, tehát mindig csak az ellenkezőjét kellett mondani amit ők és ennyiből le is van tudva a téma.


Azonban a jelenlegi migráns kérdésben a Fidesz meg a Mi Hazánk egymással ellentétes állásponton van.

Tehát ebben a kérdésben akárhogy is dönt egy liberális nem bírja elkerülni, hogy vagy a Fidesszel egy oldalba kerüljön vagy a Mi Hazánkkal.

Sajnálom is szegényeket, ha elképzelem, hogy ha én liberális lennék, biztosan nehéz lenne nekem is, hisz nem tudok úgy dönteni, hogy ne egy táborba legyek a "fasiszta neonáci széljobberekkel" (tekintve, hogy mindkét párt szerintük ugyanaz).


Kíváncsi vagyok, hogy hogyan oldják fel ezt az ellentétet. Mármint tényleg érdekel, ugyanis én évek óta döntőrészt liberális oldalakról tájékozódom és ezért érdekel, hogy a liberális kisember mit gondol a témáról.



jan. 23. 07:23
A kérdező szavazást indított:
Liberálisként inkább a migráns-párti Bayer Zsolt mellett állok
Liberálisként inkább a migráns-ellenes Toroczkai László mellett állok
Liberálisként nem foglalkozom a témával, mélyen hallgatok róla
Liberálisként kognitív disszonanciában élek és konteókat gyártok, hogy valahogy megmagyarazzam az egyértelmű Bayer vs Toroczkai ellentétet
Nem vagyok liberális, így a kérdés alapból nem releváns számomra
20 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Jó persze... most tudom úgyis lesznek ilyen fideszes troll válaszolók, akik beirkálják azt a mantrát, hogy "dehát a fidesz által betelepített migránsok valójában nem is migránsok" stb meg elmagyarázzák, hogy a fehér miért fekete és a fekete miért fehér. De ez tényleg az a nagyon alacsony szintű réteg.


Az én kérdésem most elsősorban a gondolkodó, értelmes, politikában jártasabb liberális nézetű emberekhez szól.

jan. 23. 07:26
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Vannak olyan helyzetek, amikor minden pofon jó helyre megy, na ez egy ilyen helyzet.

Én egyik mellé sem állok, szimplán fogok egy jó sört és élvezem.

jan. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

"amellett foglalt allát, bárcsak migránsok százezrei itt vállalnának munkát"


A migránsok soha, sehol sem fognak munkát vállalni.

jan. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Jó nagy katyvasz van a te fejedben, haver. Csajozz be, ne foglalkozz politikával, nem megy az neked.
jan. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Látszik a kérdésedben, felborult egy picit a fekete-fehér világképed, hogy kiderült, még a fideszben sem olyan szilárdak az elvek, ahogy azt bemutatják. De amúgy is a jobboldaliság sok mindenből áll össze, ami néha üti egymást. Ezek szerint Bayer fejében a nemzetnek nagyobb szüksége van az erős jól működő gazdaságra, minthogy ne mászkáljanak indiaiak a magyar utcákon. Toroczkai meg inkább lezáratná a gyárakat ha nem tudják magyarokkal megtölteni. Szerintem ez a két álláspont ütközik meg, és nem az, hogy "migránsok százezrei" ostromolják meg a határokat és a liberálisok most örülnek-e?
jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
A kérdés is hibás. Olyan nincs hogy Bayer Zsolt, így a kérdés helyesen: migráns-párti vödör sz@r vs migráns-ellenes Toroczkai.
jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem Magyarországnak nincs szüksége tömeges migrációra. A hiányzó munkaerőt két forrásból lehetne pótolni:


1. Határon túli magyarok, a Kárpát Medencében most is 2 millióan laknak a környező országokban, ha ennek csak a fele átköltözne már nem lenne semmi gond. Nem lesz népszerű a jobberek körében amit most mondok, de a 2. VH után jobban jártunk volna ha a határon túli magyarokat is kiűzik a németekhez hasonlóan, akkor most 15 millió magyar élne az országban, lenne egy sokkal jobb demográfia. Helyette nagyjából 3 millió magyar vált románná, szlovákká, szerbé, maradt még belőlük 2 millió. Ez a két millió is feleződni fog a következő évtizedekben, ide kéne költöztetni az összeset hogy megakadályozzuk a beolvadásukat és jelentősen javítanák a demográfiát. Nem kéne indiaiakat, malájokat behozni.


2. A cigányok dolgozni nem akaró részét kéne munkára és tanulásra fogni, a gettókat erővel felszámolni és kényszeríteni őket a normális életre.

jan. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

A magyar liberálisok elég furák. Ők is cigányoznak.

Elvileg lmbtq pártiak, de valójában a fideszes melegek a kedvenc célpontjuk.

Migráns barátból lettek migráns ellenesek. Ki érti őket? A legnagyobb napraforgók 🌻

jan. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 D-Mano ***** válasza:
62%

Ha én liberális lennék, akkor seperc alatt fel tudnám oldani ezt a dilemmát. De a liberálisok sokszor belezavarodnak a saját elveik és Fidesz/Mi Hazánk-ellenességük útvesztőjébe.


Amúgy a Fideszeseket sem irigylem. Most nekik is valahogy ki kell magyarázniuk, hogy van a "jó migráns" meg a "rossz migráns" 😆 ("a vendégmunkás nem migráns" 😆 "nagyon szigorú törvények szabályozzák, hogy max. 3 évig lehessenek itt" 😆 "csak oda vehetnek fel vendégmunkást, ahol nincs már több magyar munkaerő" 😆 "nem viszik le a vendégmunkások a magyarok bérszínvonalát, kiharcolható munkakörülményeit" 😆 )

jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

#7 ha a magyarok a magyarságra vagy a nemzetre gondolunk abba bele tartozik a határon túli magyar lakta területek is. (direkt nem nagy-magyarországra gondolok, vannak részek amihez már valóban nincs semmi közünk)

Például erdélyi magyarságot nekcsak nyugat-európa szívja ki, de még az anyaország is csorbítja, talán sokkal erősebben is.

A zsidók is tragédiának tekintik ahogy kelet-európában az egykor nagy létszámmal és gazdag kultúrával jelen lévő zsidóság gyakorlatilag megszűnt létezni. Ez vár a határon túli magyarságra is, ha így gondolkozunk ahogy te leírtad.

jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!