Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Bruttó 621 200 forint volt...

"Bruttó 621 200 forint volt az átlagkereset 2023 novemberében, 14,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban" Több mint 400.000 Ft és ebben még nincsenek benne zsebbe/borítékban kapott pénzek! Így már érthető, hogy brutális jólét tombol itthon?

Figyelt kérdés
jan. 23. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Na a 621 000 bruttó az nem brutális jólét.

Ausztriában 1,5 milliót keresnek.

jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Láttam is a balatoni parkolók környéki dugók méretéből.
jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
hogyne, én már látom is, ahogy Günter, Jürgen, Václáv, Bojan és Bogdan már csomagol is, tervezik az új életüket Magyarországon. Ja, nem ide.
jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Pont azért állunk ilyen rosszul mert még mindig sok pénz megy zsebbe.

Sokak még mindig nem adóznak rendesen, feketén dolgoztatnak.

jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

A bruttó 620 az csak nettó 400 , az hol van a jóléttől kérdező???

Hol élsz te?

jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy albérlet már 250 ezer és akkor még a rezsi és nem vettem semmit.
jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Hol látsz te brutális jólétet itthon?!


Van olyan része az országnak, ahol viszonylag jól élnek, és olyan része is, ahol sokkal-sokkal rosszabbul. Nem kell általánosítani, de az, hogy _brutális_ jólét van, egy ordas nagy HAZUGSÁG!


Egyébként a bruttó 621.200 Ft az nettó 412.967 Ft akkor, ha nincsenek kedvezményeid.

Nem tudom, ki, mennyire kap zsebbe/borítékba pénzt, de ne magadból indulj ki, többiről viszont nem igazán van rálátásod.


Ráadásul ÁTLAGkeresetről beszélünk, amit MEGLEHETŐSEN felhúznak az irreálisan magas bérek (pl. kormányközeli emberek), vagyis az átlagember ennél kevesebbet fog hivatalosan hazavinni.


Ha valósághoz közelebb álló átlagfizetésre vagy kíváncsi, akkor a medián keresetet próbáld megnézni valahol.

jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha Lőrinc és a ner jövedelmét ebből leveszed akkor csak kb. 400 bruttó lehet az átlag.
jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
"Ha Lőrinc és a ner jövedelmét ebből leveszed" Az átlagjövedelmbe csak az alkalmazottak keresetlt számolják be, a vállalkozók bevételeit nem.
jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Viktor alkalmazottja.
jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!