Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A DK mitől gyengült meg...

A DK mitől gyengült meg ennyire a legújabb közvélemény-kutatások alapján?

Figyelt kérdés

jan. 24. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
A fidesz után a második legnagyobb nyuggerpárt. A téli időszakban több idős ember sérül meg/veszti életet. Lehet ez az oka.
jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Valójában mindig is ilyen erős volt, csak pár megbízhatatlan balos intézet felülmérte. Amúgy meg Gyurcsány lassan úgy néz ki, mint egy élőhalott, Dobrev fejétől meg megáll a gyerekek fejlődése az óvódában. A diktatórikus húzásaik a baloldalon pedig sokaknak nem tetszenek.
jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Na jó, csak eddig 20%-osra becsülték, most meg 11%-ot mértek. Ez azért hatalmas visszaesés.

#2: A DK-n kívül szerintem inkább a kormánynak áll érdekében azt sulykolni, hogy a DK milyen erős és Gyurcsány mekkora veszélyt jelent az országra. Ezt rendszeresen meg is teszik.

jan. 24. 15:01
 4/9 hypno ***** válasza:
71%

Mégis mit vársz a közpénzzel kitömött propagandistáktól?

Itt a héten már vagy 10 kérdéshez linkelték be ugyanazt a századvég+kapcsolt részei részvételével megtartott agymosást.


Én ennyi pénzt kapnék, sokkal nagyobb különbséget is tudnék mérni.

jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4)Tudsz mutatni olyan kutatást, ami ettől drasztikusan eltérő eredményt hozott ki?
jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hypno ***** válasza:
56%

#5


Miért? Kellene?

Én azt tudom, hogy a családom és én nem az orbánistákra és nem a szenteskedőkre szavazunk. Viszont elmegyünk és leadjuk a voksunkat.


Szóval személy szerint a cssaládban 100% az ellenzéki szavazatok aránya. Hogy melyik pártok az most nem számít.

jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom te sem ismered a különbséget a teljes lakossági, és a biztos pártválasztók közötti adatok között. A DK 20%-ra a b. pártválasztók körében mérhető, a 11% amiről te beszélsz, az teljes lakosság, ott az említett mediános felmérés szerint a fidesz is 37% körül áll. A 2019-es EP választáson mérettette meg magát utoljára önálló listán a DK, ekkor 16,05%-ot kapott, egészen konkrétan 557 081 szavazóval, ekkor 43,58%-os részvételi arány mellett. Az egész ellenzéki térfél támogatottsága gyengült a 22-es választás óta, tehát több lett a bizonytalan, de fideszesek nem lettek, annyi bizonytalan pedig a 22 előtti mérésekhez képest nem lett. hogy az MSZP, Jobbik, Pm, Momentum gyengüléséből a DK ne szerezzen szavazókat, amire az utóbbi időben a kommunikációjukkal, átigazolásokkal eléggé rámentek. Ők maguk 1 millió szavazóról beszélnek, ami közelebb lehet a valósághoz, viszont még egybetartott választáson, ahol a magasabb részvétel nem fog nekik kedvezni (igy sem fogja megközeliteni az ogy.választási részvételt), kétlem hogy ezt a számot valódi mozgósításban meg tudják közelíteni, így kicsit nagyobb szavazatszámmal, de a 2019-hez hasonló százalékos eredmény várható, bár messze van még június, de nem kell nagy meglepetésre számítani, em ők fognak megelepetést okozni.
jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7: Én ismerem a különbséget, te viszont gyanítom nem ismered a mediános felmérés eredményét, ugyanis abban a teljes népesség körében 6%-on áll a DK, a biztos pártválasztók körében áll 11%-on:


[link]


"A második legnépszerűbb párt még mindig a DK, de a párt támogatottsága jelentősen visszaesett januárra: a tavalyi 9-7 százalékról 6-ra."


"A választani tudó „biztos” szavazók körében is tarol a Fidesz–KDNP, 53 százalék szavazna a kormánypártra. A DK-ra 11, a Mi Hazánkra pedig 8. Őket a Momentum ( százalék) és az MKKP (6 százalék) követi."

jan. 24. 22:26
 9/9 anonim ***** válasza:
6) A te családod nem tükrözi az országos pàrtreferenciàkat.
jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!