Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A haza csak egy illúzió,egy...

A haza csak egy illúzió,egy hazugság?Ha azt mondom,hogy "hazám",az nem azt jelentené,hogy birtoklom az egész országot?

Figyelt kérdés

jan. 25. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ahogy ha azt mondod, hogy "testvérem", az sem azt jelenti, hogy birtoklod. A hazám kifejezés alatt az ember jellemzően a szülőföldjét érti és/vagy ahol él.
jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Én egyszer feltettem már ezt a kérdést, akkor igazából az jött le, hogy a haza a Lánchidat jelenti, meg a Gellérthegyet.
jan. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyelvészetileg a birtokos eset nem formál tulajdonjogot.

Azaz ha van valamim - a nyelvben - nem azt jelenti hogy szabadon rendelkezem felette és adhatom vehetem.


Egy viszonyt összefüggést is kifejezhet pl. rokonságot, vagy ahol lakom élek, amit használok.


Egyszer egy "okos" mérnök nem akarta megérteni hogy az utcánkban rossz a közvilágítás nem azt jelenti hogy az én utcám, hanem hogy ott élek.

jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Bizonyos értelemben igen: birtoklod a hazát azokkal együtt, akiknek szintén ez a hazájuk.
jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!