Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Màr nem is sztrájkolnak a...

Màr nem is sztrájkolnak a tanárok?

Figyelt kérdés

jan. 25. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Miért tennék? Rekord magas béremelést kaptak.
jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
1, az első válasz mellé én még csak halkan megjegyezném, hogy a demokrácia fellegvárában nem is sztrájkolhatnak, hisz a sztrájktörvény tiltja ezt, persze kétségtelen, hogy a világon sehol sem kap annyit egy tanár, mint Magyarországon, bár nem árt azt a forintmennyiséget a valutaváltás szabályai szerint átválkonvertálni.
jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
2: De, sztrájkolhatnak. És semmi értelme bármit is átkonvertálni.
jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem, de nincs is értelme, mert a kormány megfosztotta őket az érdemi sztrájkolás jogától.
jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor sztrájkoltak?


A legtöbb kb. 20% szüntette be 2 órára a tanítást, ez talán tavaly év elején volt. Azóta az új "sztrájkok" alkalmával már ennyi pedagógust se sikerült megmozgatni. (kis viszonyítási alapként, románoknál nem 2 óráig, hanem 2 hétig sztrájkolt a tanárok 60-70%-a)

jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

ma 12:04


Mivel fosztotta meg? Régen hogy lehetett sztrájkolni, most hogy? EU-ban hogy lehet? (románoknál volt felvigyázás szintén és még bért se kaptak sztrájk idejére, de érdekes módon ők mivel tényleg elégedetlenek voltak beleálltak ebbe)

Most is simán csinálhatnák, hogy nem tanítanak hétszámra, nyilván kéne felügyelni a gyerekekre, de nem tudom miért hiszi azt az átlag magyar, hogy az a sztrájk, hogy egy hangos kisebbség megbénítja a többség normális életét.

Ez a nem tanít semmit sztrájk is pont elég lenne ahhoz, hogy pár nap, hét után a kormányra komoly nyomás legyen gyakorolva, mert pl. az érettségi előtt álló gyerekek szülei nem igazán lennének ettől boldogok.

jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Tele a pénztárca.Most már minek?
jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy korábban írtam, egyrészt nem volt " átütő erejű" a korábbi sem, meg hát jön majd a lóvé is nekik, amít amúgy szerintem teljesen megérdemeltek....
jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom.. én pl már nem vagyok tanár. Az annak számít?:)
jan. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

A pedagógus sztrájktörvénnyel gyakorlatilag annyira kiüresedtek a legális lehetőségek, hogy körülbelül értelmetlen sztrájkolnunk. Meg lett határozva, hogy az oktatás hány százalékát kell biztosítani (magasat), gyerekmegőrzést, stb. Illetve, ha egy egész iskola szrájkolna, akkor az intézményvezetőnek a sztrájkolókat kell utasítania, hogy a szükséges óramennyiség meg legyen tartva. Szóval, hogy ne rúgjanak ki ingyen dolgoznál...

A státusztörvénnyel a büntetések (fegyelmi), kirúgások, fizetés-csökkentések is sokkal egyszerűbbek lettek.

A polgári engedetlenséghez pedig nem állt mellénk a társadalom. Így maradt az, hogy megszoksz vagy megszöksz.

jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!