Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy egy pártot...

Bumbi02 kérdése:

Miért van az hogy egy pártot csak a Kárpát medencei magyarság érdekel?

Figyelt kérdés

...Az egyik koncepció szerint a kormánypártok kivennék az alkotmányból azt a rendelkezést, amely magyarországi lakóhelyhez köti a választójog gyakorlását, ami lehetővé tenné, hogy a kettős állampolgárságot megszerző határon túli magyarok is szavazzanak a magyar választásokon . A választójog részleteiről az alkotmány nem rendelkezne, azt egy kétharmados törvény hatáskörébe utalná, így csak abból derülne ki, hogy valóban szavazhatnak-e a határon túli magyarok. A ... javaslata nem minden külhoni magyarnak, hanem csak a szomszédos országokban élőknek adna szavazati jogot...


Miért csak a szomszédos országokban lévőknek? Akik Amerikában élnek? Vagy olaszországban élnek? azokat meg le se tojjuk?


igazából ellenzem ezt az egészet de ha már megcsinálnák ezt a hülyeséget, akkor legalább lenne bennük annyi hogy nem különböztetik meg a magyart a szerint h szomszéd magyar vagy távoli magyar.


2010. okt. 23. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Talán mert a Jobbikot és a turbó magyarokat is csak a szomszédban élő magyarok érdeklik!
2010. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem akartam pártot emliteni (bár szerintem nyilvánvaló) de nem értem hogy miért? miért csak az a magyar aki a kárpát medencébe van, illetve aki 56ba menekült amerikába.. azt vettem észre hogy aki nem trianon vagy 56 miatt került külföldre az már nem is érdekli a hazafiainkat..
2010. okt. 23. 18:22
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

"Miért csak a szomszédos országokban lévőknek?"


Tudod ők nem tehetnek arról, hogy oda kerültek. A történelmi balszerencse hozta így.


"Akik Amerikában élnek? Akik Amerikában élnek? Vagy olaszországban élnek?"


Sosem voltak Magyarország részei. Aki oda került, önként ment, volt választása.


"azokat meg le se tojjuk?"


Ha akarnak, visszajöhetnek. Az ország kapui nyitva állnak.

2010. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha akarnak, visszajöhetnek. Az ország kapui nyitva állnak.



ez minden külföldi magyarra igaz szerintem.. azok is akik szomszédos országban élnek, azok is akik indiában rendelkeznek a lehetőséggel.. nem?

2010. okt. 23. 18:31
 5/14 titak ***** válasza:
100%

"Miért csak a szomszédos országokban lévőknek?"


Azért mert ők nem saját akaratukból kerültek a határon túlra. A többieknek már egy ideje lehetőségük van a kettős állampolgárságra.

Az ilyen szavazati jogot én sem tartom helyesnek. Szerintem mindenki ott szavazzon ahol él, legyen az amerika, szlovákia vagy románia.

2010. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

"Tudod ők nem tehetnek arról, hogy oda kerültek. A történelmi balszerencse hozta így."


Akiknek 56-ban le kellett lépniük, azoknak nem a történelmi balszerencse miatt kellett?


"Sosem voltak Magyarország részei. Aki oda került, önként ment, volt választása."


Ismét csak 1956. Volt akinek nem igazán volt választása.


"Ha akarnak, visszajöhetnek. Az ország kapui nyitva állnak."


Az elcsatolt részeken élők szintén. Az nem kifogás, hogy az az ő földjük és ezért maradjanak, mert akkor mit akarnak a Magyar Köztársaságtól, ami meg nem az ő földjükön van?

2010. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen mindegy, hogy hol él valaki. Ha életvitele nem köti Magyarországhoz, ha nem érintik a kormány által meghozott intézkedések, akkor nincsen erkölcsi joga beleszólni a magyar politikába. Bizonyára ők sem örülnének annak, ha én is megkapnám a szlovákiai választójogot, és mondjuk Szegedről brahiból megszavaznám nekik Slotát vagy Meciart...
2010. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

"ez minden külföldi magyarra igaz szerintem.. azok is akik szomszédos országban élnek, azok is akik indiában rendelkeznek a lehetőséggel.. nem?"


Akik a környező országokban élnek, még mindig őrzik a magyar identitásukat, illetve ugyan abban a faluban, megyében élnek ahol akár a dédapjuk is született.


"Akiknek 56-ban le kellett lépniük, azoknak nem a történelmi balszerencse miatt kellett?"


Részben igen, de ugyan úgy volt választásuk, mint bárki másnak, önként döntöttek a távozás mellett, hogy nem vállalnak kockázatot, és visszajöhetnek, ha akarnak.


Akik viszont a szülőhelyükön maradva kerültek más országba, épp hogy kockázatot vállaltak.


"Az elcsatolt részeken élők szintén. Az nem kifogás, hogy az az ő földjük és ezért maradjanak, mert akkor mit akarnak a Magyar Köztársaságtól, ami meg nem az ő földjükön van?"


Az elcsatolt területeken élők már otthon vannak, el sem jöttek onnan. Sokkal inkább támogatásra szorulnak azok akik maradtak, mint azok, akik elmenekültek. Ezen semmilyen szóforgatás nem változtat, bármennyire is próbáljátok ezt elkenni.

2010. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

rosszul nézitek a dolgot.. sose hittem hogy nekem kell ilyet megmagyaráznom antiantimagyaroknak.


a magyar az magyar.. tök mind1 hogy szomszédos országban él trianon miatt, vagy amerikában 56 miatt, vagy pedig kolumbiában él a tanulmányai miatt.. és ha hoznak egy törvényt amelyikben megadnák a szavazójogot a külföldi magyaroknak, eléggé fura lenne még több részre osztani a magyarokat.. igy is vannak külföldi magyarok.. de ezek után lennének a magyarok, az A kategoriás külföldi magyarok (akiknek van szavazati joguk mert itt élnek a sozmszédban) meg a B kategoriás külföldi magyarok (akiknek nincs szavazati joguk,mert nem a szomszédban élnek)

igazából egyik verziónak se adnám meg a szavazati jogot.. viszont észre kéne venni szerintem, főleg azoknak akik éjjel nappal sirnak a külföldi magyarok miatt.. nem csak az a külföldi magyar, és nem csak annak lehet honvágya aki trianon miatt él ott ahol.. az is aki a megélhetés miatt ment ki külföldre stb..

2010. okt. 23. 19:28
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert ezt is a belpolitikai celokra hasznaljak fel mint minden mast.
2010. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!