Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Új magyar himnuszt! Vélemények?

Új magyar himnuszt! Vélemények?

Figyelt kérdés

Bár Kölcsey Himnusza gyönyörű mű, de nem csoda, hogy lassan már fogyóban vagyunk magyarok, ha minden alkalommal ha megszólal a Himnusz, több ezren vágnak eret a depressziós jellege miatt.


Szerintem nemzeti himnusznak az István a királyból a Szállj fel szabad madár tökéletes lenne erre a célra. Vélemények?


2010. okt. 23. 19:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
na menj már..
2010. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%
Én benne vagyok! Mert a mostani siralmas, már a többihez képest.
2010. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg bekaphatja aki új himnuszt akar.
2010. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%
Támogatom az ötletet. Már csak azért is, mert Kölcsey ezt nem az ország nemzeti himnuszának szánta, ez a mű egy ima, és a címe a műfajt jelöli. Még Petőfi Nemzeti dala is jobb nemzeti himnusz lenne, mert az legalább bátorító (és meg is van zenésítve, de még milyen jól...).
2010. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarok új himnuszt. Még a Rákosi-diktatúra alatt sem sikerült ezt az idióta ötletet keresztülvinni. Rákosi Kodályt és még egy zeneszerzőt is felszólított új himnusz alkotására, de mind a ketten vissza merték utasítani. Nehogy már most legyen új! Hacsak a FIDESZ az legeslegújabb rendszerváltás keretében be nem vezeti a nemzeti Együttműködés Himnuszát. Mert ha ők akarják, az mindjárt más!
2010. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%

Én szeretem a himnuszt,és nem szeretném ha új lenne..A himnusz nem egy sláger,és nem lehet csak úgy egy olyan dalt tenni amit egy film musical-ba írtak..

Én szeretem az István királyt,de ne nevettesd már ki magad! Még jó hogy nem a szállj fel szabad madárt tanácsoltad,vagy az abcúg István le vele..

2010. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Jó a mostani is. Abban még esetleg benne lennék, hogy felgyorsítsuk egy kicsit, de nagyon szép dallama van, amit kár lenne eldobni.
2010. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%
nekem csakis a dallamával van baj, mint egy siralomházi valami. Kedvencem a ruszki és a német himnusz, kicsit értelmesebbek zeneileg. Tartalomra nem térek ki, de a dallam nekem soha nem jött be. Túl szomorú.
2010. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
A Himnusz szövege úgy jó, ahogy van, azon nem szabadna változtatni. A dallama viszont olyan siralmas, hogy több sportoló szerint a verseny legnehezebb része motiváltnak maradni még a Himnusz után is. Más dallammal talán még az emberek gondolkodását is meg lehetne változtatni (pl. próbáltátok már az Auld lang syne dallamára gyorsabban énekelni? Így még felvidít, erőt, optimizmust ad, életképes jövőérzetet ad...)
2010. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
73%
Szerintem a miénk a legszebb himnusz. Nem szeretném,ha más lenne.Pont az a szép benne, hogy benne van hazánk történelme.Sokat szenvedtünk, de még mindig itt vagyunk és bírjuk a gyűrődést!:D 20/L
2010. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!