Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Új magyar himnuszt! Vélemények?

Új magyar himnuszt! Vélemények?

Figyelt kérdés

Bár Kölcsey Himnusza gyönyörű mű, de nem csoda, hogy lassan már fogyóban vagyunk magyarok, ha minden alkalommal ha megszólal a Himnusz, több ezren vágnak eret a depressziós jellege miatt.


Szerintem nemzeti himnusznak az István a királyból a Szállj fel szabad madár tökéletes lenne erre a célra. Vélemények?


2010. okt. 23. 19:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%
Látom piszok gyorsan lepontozzátok akik szerint a magyar himnusz úgy jó ahogy van..
2010. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
34%
Én Petőfi Nemzeti dalát javasolnám, és nem viccből. Van legalább olyan értékű, mint Kölcsey írása, pozitívabb, és nem egy hülyeség, ráadásul Petőfi ma is megírná (sajnos).
2010. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%
Ha lenne új himnusz, és valami balf*sz megint kitalálja, hogy az sem jó, akkor majd évente cserélgetjük? A RÉGI JÓ!!!
2010. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Hát hogy reagáljak a válaszokra... Egy szóval sem mondtam, hogy nem értem a Himnuszunk mondani valóját, sőt ki is emeltem, hogy gyönyörű mű, de akkor is érvágós. Egy himnusznak pont az lenne szerintem a lényege, hogy tenni akarással töltse el az embert, ne az hogy az öngyilkosságba hajszolja. Aki pedig a Szállj fel szabad madarat a Részegen ki visz majd hazával egyenértékűvé teszi, az ...
2010. okt. 24. 01:16
 25/28 anonim ***** válasza:
14%
a himnusz nem is magyar, tele van osztrák zenei elemekkel
2010. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak grat az értelmes válaszhoz...

Mert nyilván nem keverednek az zenei elemek...

A szlovák himnusz zenéjét/dallamát Bartók írta...

A német himnusz zenéjét az osztrák Haydn szerezte...

2010. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
29%

A himnusz fogalma: "Istenhez, hazához szóló imádság, énekelhető lírai műfaj, a nemzet imádsága".

Szóval nem törvényszerű, kötelező, hogy a himnusz egy indulószerű, buzdító valami. hanem egy imádság, egy fohász. Szerintem.

A kérdésre válaszolva: aki új himnuszt akar, az azt se érdemli meg, hogy magyarul köszönjenek neki. Én úgy gondolom, hogy a mi himnuszunk a legszebb, imádom. És amúgy is ki írná az új himnuszt? Gáspár Laci, Caramel, vagy éppen Király Linda? :O

Hajrá, lehet lepontozni. ^^

2011. ápr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én nem bánnám, ezt a jelenlegit úgyis csak kötelességből hallgatom meg unottan ha olyan szituban vagyok, de ha tehetem akkor kerülöm. Még az újévet sem ezzel kezdem, szóval jöhet valami új és lelkesítőbb. Bár nem ígérem hogy azt is túlfűtött, mélyen átélt nacionalizmussal fogom hallgatni, attól nem jövök lázba hogy xy nemzet tagja vagyok, persze a globalizációt sem helyeslem. Mindent csak mértékkel.
2013. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!