Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz ezzel? Ha nem,...

Egyetértesz ezzel? Ha nem, miért nem? És lehetne erről népszavazást tartani?

Figyelt kérdés
Az Országgyűlésbe ne lehessen pártlistákról bekerülni, hanem kizárólag az egyéni választókerületekben győztes képviselőjelöltek (+ a nemzetiségi képv.) alkossák a T. Házat. Az egyéni választókerületek száma pedig emelkedjen közel 200-ra (legalább 180-ra).

jan. 29. 11:25
A kérdező szavazást indított:
Fidesz-KDNP szavazó/szimpatizáns vagyok, támogatnám ezeket a változtatásokat.
Fidesz-KDNP szavazó/szimpatizáns vagyok, nem támogatnám ezeket a változtatásokat.
Nem a Fidesz-KDNP szavazója/szimpatizánsa vagyok, támogatnám ezeket a változtatásokat.
Nem a Fidesz-KDNP szavazója/szimpatizánsa vagyok, nem támogatnám ezeket a változtatásokat.
14 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez teljesen ellehetetlenítené a kisebb pártokat, nem támogatom.
jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Egy ilyen parlamentben az első héten 200 képviselő 200 félét beszélne, aztán a második héten a hasonló gondolkodásúak elkezdenék összehangolni a céljaikat majd közös frakcióba tömörülnének, hogy nagyobb legyen az érdekérvényesítő képességük. A harmadik héten valaki nevet adna a frakciónak. A negyedik héten az első frakción kívüli képviselők megcsinálnák ugyanezt. És máris ott tartana a dolog, ahol most vagyunk.
jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Az megvan hogy igy lett volna olyan valasztas amikor kb minden korzetet a fidesz nyert volna..
jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Így lesz fidesz 2/3-ból fidesz 4/5.
jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4: egyáltalán nem biztos. Ha a jelenleg ellenzékben lévő pártok a helyi emberek által többre tartott jelölteket tudnak állítani a fideszes jelöltek ellenében, és ha az ellenzéki pártoknak végre lesz kellő részletességgel

kimunkált, sokak tetszését elnyerő programja, akkor többségbe kerülhetnek.

jan. 29. 12:24
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez tovább mélyítené azt, hogy két nagy párt verseng és kész. Jobb esetben időnként váltják egymást, rosszabb esetben egy uralkodik, a másik óbégat.

A listás szavazás a kisebb pártoknak kedvez, mert listán sokan szavaznak a legszimpatikusabb pártra, míg körzetben arra, aki esélyesebb a győzelemre és valamennyire egyetért vele. Vagy valaki ellen szavaz.

Az USA-ban is két nagy párt van, de szerintem nálunk jobb, ha többféle hang is van a parlamentben (vagyis, jó lenne, de ehhez komolyabb parlamenti élet és konsruktív viták kellenének).

jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében a brit választási rendszerről van szó, csak alsó és felsőház nélkül.

Ha a választás kétfordulós is lenne, egyébként tudnám támogatni.

jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Ketfordulos dupla koltseggel? Azzal a hiedelemmel hogy ha visszalep a harmadik a masodik helyzett javara akkor minden harmadik majd a masodikra adja le a szavazatat?

Egyertelmeuen a vegyes rendszer a legigazsagosabb. Persze nem a mostani mienk, de normalis gyozteskompenzacioval es a toredekezavazatokkal az egy igen korrekt rendszer.

jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

"Ketfordulos dupla koltseggel?"

A megannyi állami pazarlás mellett szerintem pont nem a demokrácián kellene spórolni.

"Azzal a hiedelemmel hogy ha visszalep a harmadik a masodik helyzett javara akkor minden harmadik majd a masodikra adja le a szavazatat?"

Lehet ezt finomítani, de ott, ahol csak pár % választja el a jelölteket, de egyikük sem szerzett abszolút többséget, még mindig több értelmét látom, mint ami most történik 1 fordulóval és győzteskompenzációval.

jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9: egyetértek!
jan. 29. 15:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!