Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van Bohár Daninak, hogy...

Igaza van Bohár Daninak, hogy Donáth Annára is ráfért volna egy-két disznóvágás, hogy felfogja mit jelent a haszonállattartás?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt azzal kapcsolatban írta, hogy képviselő asszony a műhús mellett agitált: [link]


Az igazi rendes magyar ember a disznóvágás mellé áll. Még a nagyon nagyon belpestiek is. Bohár szerint. Vagy nem csak szerinte?


jan. 29. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, igaza van
Nincs igaza
28 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért megnéznék róla egy videót, amint Anna levágja Danit, mint egy disznót.
jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Pont a Danika mondja? Ő egy nagy haszonállat, semmi más.
jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk manapság nem vágják a disznókat hanem megválasztják képviselőnek.
jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Én voltam magyar disznóvágáson, nem is egyszer, ami bűz ott van -minden szempontból-, na, az az, amihez nekem már nincs gyomrom.
jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Csak haszonállattartásból nem fog enni 8 milliárd ember, akkor sem, ha Bohár dupla annyi disznóvágást vállal :D

Ennyi erővel betilthatnánk a műtrágyát is, aztán majd mindenki megtermeli magának a kukoricát, meg sajtol magának olajat a napraforgóból...

Jó dolog a konzervativizus, de annak is van egy határa

jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Némi különbséget vélek felfedezni háztáji disznóvágás és nagyüzemi húsfeldolgozás között...ugyanis a műhús kifejlesztése az utóbbira szeretne elsősorban alternatívát mutatni.

Ez egyrészt, másrészt pedig aligha harcol "minden erejével" ebben a témában Donáth Anna (de jó, fogadjuk el, mint költői túlzás).

Harmadrészt pedig nem válaszolja meg azt az alapvető kérdést, hogy oké, hogy ő nem ért egyet vele, de miért akarja betiltani? Mert Donáth Annának is csak annyiből áll az agendája, hogy tiltani azért nem kellene.

jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Kiállni a műhús betiltása ellen nem ugyanaz, mint beleállni a valódi hús betiltásába. Ez egy műbalhé, amit nem Donáth indított.


Mellesleg én is sokszor jártam disznóvágásra gyerekként, a nagyszüleim a mai napig tartanak a disznókat. Hiába szereti őket a nagyapám és képtelen őket saját kezűleg megölni, nekem inkább az a konklúzióm, hogy az agyondicsért vidéki disznótartás se olyan jó a valóságban. A falun is kis karámokban tartják őket, sokszor betonon és az állatok életminősége egyáltalán nem magas. A legtöbb helyen nem tudnak felfedezni, dagonyázni és rendesen mozogni egyáltalán. Ha ezekre lenne lehetőség, akkor ténylegesen lehetne humánusabban tartani disznókat vágásra is. Viszont ehhez túl nagy a fogyasztás. Feltételezem, hogy erre gondolt Donáth is a posztjában is. Ha valódi mellett műhúst is ennénk, akkor azt a kisebb mennyiségű valódi húst jobb körülmények között és elő tudnánk teremteni, ami jobb az állatoknak is.

jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért van az a gyanúm, hogy Bohár pontosan annyi disznóvágáson volt életében, mint Donáth?
jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Molyember ***** válasza:
100%

Ugyan már! Ez megint a szokásos vidéki-belpesti ellentét, mert a műhús eleve nem túl vonzó, Bohár meg csinálhatja a fejét, mintha hetente járna disznóvágásra, így megpróbál összekacsintani azokkal a vidékiekkel, akik szoktak, vagy szeretnének, vagy legalábbis romantikus elképzeléseik vannak a pálinkagőzös disznóvágásról, mint a magyarság legfőbb indikátoráról.

Nem, nem Bohár a probléma, hanem akikhez szól, és akik teli pofával zabálják a nemzetiszín szalaggal átkötött semmit.

jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Hetes az megvan, hogy a sertéstartás lényege épp az, hogy ne tudjon mozogni?
jan. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!