Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Teleki Pál - Magyarország...

Teleki Pál - Magyarország leggyengébb miniszterelnöke?

Figyelt kérdés

Állítólag öngyilkos lett. Egy igazi vezető ilyet nem csinál, ez elég ahhoz, hogy a leggyengebb miniszterelnöknek kiállítsuk ki.

Így van?


jan. 31. 23:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elvek mellett való végsőkig való kiállást, amikor inkább megölöd magad, csak hogy egyenes maradjon a gerinced, nem nevezném gyengeségnek...


Szerintem inkább tájékozódj arról, hogy mi történt ott, hogy milyen problémák feszítették Telekit, ahelyett, hogy nekiállsz marhaságokat írni. Amit írsz, az nem vitaindító, hanem egyszerűen baromság.

febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem csak tájékozódnom kell a témában, de konkrétan meg is kell tanulnom Telekit, mivel Szeptembertől 11.-es leszek (esti) gimnáziumban. De már elé szaladtam a témának.
febr. 1. 09:36
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
febr. 1. 09:37
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Oké, bocs, hogy a #11-es válaszomban erősen fogalmaztam. Csak aki tud valamit az akkori dolgokról, annak a kérdésed provokatívnak is tűnhet.
febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezekből a válaszokból le is szűrheted az, hogy Teleki lehetetlen helyzetbe került. Egyenes, becsületes, lelkiismeretes ember volt. Patt helyzetbe került, nem létezett jó megoldás, és habár az öngyilkosság általában elítélendő cselekmény, az ő esetében teljes mértékben tiszteletre méltó döntés volt.


.. ugyanis Magyarország örök barátsági szerződést kötött Jugoszláviával, ezt Magyarország részéről Teleki írta alá Belgrádban.

Ezután Hitler elvárta volna, hogy indítson támadást Jugoszlávia ellen. Ezt nem volt hajlandó megtenni.

Azzal is tisztában volt, hogy Hitlerrel szembefordulni mekkora vereség lenne, nem volt tehát jó megoldás abban a helyzetben.

febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
Ez politikai kérdés. Nem ismerek erős miniszterelnököt Magyarország történelmében. Az osztrák uralom alatt nem lehetett. Aztán meg nem voltak ilyenek, mert nem volt szempont az erő. horti miniszterelnökének lenni nem volt nagy trúváj, szálasi egy őrült volt, de nem ő volt az egyetlen, ez a minta eléggé ismétlődik a történelmünkben. Az orosz megszállás alatt szintén nem volt szempont az erő. 1990 után nem voltak erős emberek, szerintem a következő 100 évben sincs ilyenre esély, mivel mindenki a saját zsebét tömi és fogja tömni.
febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem vannak kétségeim az öngyilkossága felől. Nem vagyok konteó hívő, csak nagyon hamar lezárták akkor ezzel a nyomozást, hogy öngyilkosság. Valószínűleg egyszerűen féltek, hogy ha mégis gyilkosság az nagyon kellemetlen lett volna, akár a németek, akár más lett volna.

De mindegy, ha öngyilkos is lett, akkor sem tartom közel sem a leggyengébb miniszterelnöknek. Amikor az első miniszterelnöksége alatt Németország megkezdte Lengyelország lerohanását, akkor persze Németország támogatást tárt a magyar kormánytól. Főleg azt, hogy Magyarország vasúton szabad áthaladást biztosítson a németeknek Lengyelország felé. Teleki ezt válaszolta Hitlernek:

"Hamarabb felrobbantom a vasútvonalainkat, mintsem hogy részt vegyek Lengyelország inváziójában. Magyarország részéről nemzeti becsület kérdése, hogy nem vesz részt semmilyen Lengyelország elleni katonai akcióban."


Szeretnék ma egy ilyen gyenge és gyáva miniszterelnököt...

De hol vagyunk ma gerincben ettől.

febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor az első miniszterelnöksége alatt"

Bocs, ottmaradt az "első" szó...

Mert amúgy kétszer volt miniszterelnök, ez pedig már a második ciklus volt.

febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!