Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a Fideszesek véleménye...

D-Mano kérdése:

Mi a Fideszesek véleménye arról, hogy a Fidesz-kormány tömegesen hív be "vendégmunkásokat" az országba?

Figyelt kérdés

Főleg indiai, fülöp-szigeteki (filippino), pakisztáni és hasonló területekről hívják be a vendégmunkásokat, ahol azért, lássuk be, mások a kultúrális szokások, szabályok, mint Európában vagy Magyarországon.


Ugye az általános aggályok a vendégmunkásokkal kapcsolatban:

-amíg itt vannak, közbiztonsági problémát okoznak

-a törvények ellenére a gyakorlatban kiszorítják a magyar munkavállalókat

-rontják a magyarok béralku pozícióját; rontják a magyarok számára kiharcolható munkakörülményeket

-nagy esély van arra, hogy a törvények ellenére tartósan itt maradnak, és gyakorlatilag migránssá válnak. Azaz: kiszorítják a magyarokat / az Európaikat a saját hazájukból.


Mennyire lehetnek megalapozottak ezek az aggályok?

Szerintem teljesen megalapozottak. De ti mit gondoltok?

Csatoltam szavazást is, de kifejtősebb véleményekre is kíváncsi vagyok a felsorolt aggályokkal kapcsolatban.

A kommentekhez írjátok, kérlek, oda, hogy Fideszesek vagy nem Fideszesek vagytok-e.



febr. 1. 08:38
A kérdező szavazást indított:
Teljesen támogatom a vendégmunkások behívását: jót tesznek a magyar gazdaságnak és alig okoznak problémát.
Alapvetően jó, hogy jönnek, de van némi aggályom velük kapcsolatban.
Inkább támogatom, de azért sok problémát okoznak.
Szükséges rossz: rossz, hogy jönnek, de az országnak sajnos szüksége van rájuk.
Hibás lépés a Fidesztől: közbiztonsági problémát okoznak és kiszorítják a magyar munkavállalókat. De maradok Fideszes.
Hibás lépés a Fidesztől: közbiztonsági problémát okoznak és kiszorítják a magyar munkavállalókat. Emiatt többé nem szavazok a Fideszre.
Ez a politika döbbentett rá, hogy a Fidesz igazából csak ál-nemzeti, és valójában a globalista érdekeket szolgálja.
Ha el kell pusztulnia az országnak, akkor Orbán Viktor keze alatt pusztuljon el!!! 🥹🤎
Nem vagyok Fideszes, de inkább támogatom a vendégmunkások behozatalát.
Nem vagyok Fideszes, de inkább ellenzem a vendégmunkások behozatalát.
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Én Orbán Viki Miskának a fenekét is kinyalnám a WC után annyira szeretem és tisztelem őt fideszes kisnyugdíjas vagyok
febr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha Magyarországra jösz...
febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

Elfeledkeztetek már, hogy amiben laktok a belpesti panelokat is vendégmunkások húzták fel a '70-es évek elején? A vendégmunkást felvették, jön dolgozik, aztán elmegy. Olyan helyre vesznek fel vendégmunkást, ahol több hónap után sem jelentkezett elég magyar pl buszsofőrnek. Az neked is fájna, ha emiatt járatritkítások lennének ugye?


Olyan helyre vesznek fel kulimunkába, ahova a hedonizáló magyar már nem akar dolgozni. A migránsok ingyen pénzt kapnak nyugaton miközben szétverik az országot és bűnöznek. AZ nem fáj ? :XD

febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
"Tömegesen" 120 ezer külföldi élt Magyarországon 2023-ban,2010-ben 80 ezer.13 év alatt 40 ezres növekedés "tömeges"? A filippinókat meg túltolja a sajtó,vannak persze azok is de a legtöbb vendégmunkàs ukrán àllampolgàr és szerbek is vannak,a filippinók csak egy nagyobb kis réteget képeznek
febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen a vendégmunkàsok többsége Magyarország szomszédos országából érkezik, a filippinók meg az indiaiak vannak legkevesebben
febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az sem zavarja a Fideszeseket, hogy egyre több hír van, hogy konkrétan kirúgnak magyarokat, hogy vendégmunkásokat tegyenek a helyükre? Mostanában leginkább indiaiakat (és nem szomszéd népeket).
febr. 1. 09:36
 7/15 anonim ***** válasza:
3%
Kérdező, tudsz mondani egy olyan eu-s országot, ahol nincsenek vendégmunkások? Mert, ha igen akkor ők lesznek az új példakép.
febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Mert a magyarok az EU többi országában lettek vendégmunkások, ezért kell a helyükre más. Ők is ugyanúgy a kulimunkát végzik alacsony bérért.
febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Baloldalinak tartom magam és azért élnék én is ezzel a lehetőséggel (ha most nem fagyasztotta volna be az állam pár hónapra), mert az itthoni kétkezi munkások morálja a béka segge alatt van!

Interjúztattam vagy 50 filippínót és megnéztem már itthon dolgozóknak a munkáját. Nagyon kedves, tisztességes, keresztény emberek. Sokkal komolyabb munkatűréssel és fegyelemmel rendelkeznek, mint az átlag magyar szaki.

Globális kapitalizmus van emberek! Annak pont az a lényege, hogy származástól függetlenül mindannyian együtt dolgozunk az előrejutásért.

febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Ha a baloldal csinálná a vendégmunkás betelepítést akkor az maga az Ördög műve volna.

Most hogy propaganda átnevelést kaptak a fidesznyikek vendégmunkás ügyben most már persze támogatják.


Én meg nevetgélek a fideszesek irányítható egyszerűségén. :))

febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!