Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek?! Ti akik hözöngtök...

Fideszesek?! Ti akik hözöngtök az lmbtq miatt, hogy a gyerekeink azt látják, hogy 2 azonos nemü nevel egy gyereket, mit szóltok a pedofil botrányhoz?

Figyelt kérdés
Itteni kommenteken azt látom, hogy szerintetek az rendben van, hogy kegyelmet kapott egy pedofil ügyben elitélt férfi. Támogatjátok ezt?

febr. 7. 18:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:

"Vagy ahhoz, hogy a kiemelkedő többség ne gyilkoljon, nemi erőszakoljon. Ahogy ahhoz is, hogy a pirosnál megáll az ember. Látod, megy ez."


Egy részére vannak szabályok megfelelő motivátorokkal és demotivátorokkal a másik irányba.


Én pedig a rendszer alapjairól beszéltem, amikor még nincs közigazgatás. Amikor van egy halmaznyi tömeg és valakik valamilyen szempontok szerint döntenek a szabályokról.


Na ez a nem mindegy.


"a kapitalizmus nem felel meg az ember természetnek. Elmagányosodás, elzárkózás a többiektől, családi és baráti kapcsolatok szétesése. Ezek mind a kapitalizmus és a munkakultúra eredményei."


Az elmúlt pár évTIZEDBEN rohamosan megnőtt a Föld népessége és vele együtt szintén megnőtt a jólét is a világon mindenhol, de a fejlett világban pláne. Mármint ami az ANYAGI részét illeti (okostelefon a csövesnek is, szélessávú internet lefedettség, stb.)


Ami NEM javult:

- egészségügy és oktatás inflációt meghaladóan drágul: ha mögé nézel tudhatod, hogy az egészség mivel minden egyén érdeke, soha nem is lesz olcsóbb. Egyedül a prevencióval tudsz spórolni, mással nem.


- az oktatás a magas jövedelem egyik legnagyobb sarokköve, emiatt szintén örökösen nagy lesz rá a kereslet.


A pszichológiai aspektusok, amiket említesz a globalizáció és az individualizmus eredménye. Nincs már kivel versengeni, az egész Föld konkurencia lett és mindenki az egyéni utat keresi a boldogulásához. Szűk családon belül épp úgy, mint vadidegenek között vagy eltérő nemzetek, kultúrák esetén.


De ez önmagában kevés lenne, kell hozzá az individualizmusból fakadó megosztottság. Fragmentálódott a társadalom, lehetetlen két egyforma unikorniskedvelő szcientológus vallású laposföldhívő oltáspárti genderfluid társat találni és még ha sikerül is, kiderül és kiderül, hogy mindkettőjük ugyanazt a zenei műfajt is szereti, az egyik republikánus a másik pedig demokrata és máris borul az egész.


Ennek a kapitalizmushoz maximum annyiból van érintőlegesen köze, hogy kiszolgálja az igényeket. Akkor is, ha az mesterségesen gerjesztett.


De kb. mintha azt mondanád, hogy a temetkezési vállalkozások okolhatók az emberek haláláért.


Nem mondtam értékítéletet VV Zsoltiról, csak felvetettem a nagy kérdést, hogy kíváncsi vagyok, hova ment az a 107 millió, illetve felsoroltam, hogy a szervezők nyilván nem minden személyes érdek nélkül vettek részt a szervezésben.


És nem vagyok sem Fideszes és a pedofíliát sem védem, csak az álszentség veri ki a biztosítékot.


A vallási rendezvények és úgy maga a vallás épp annyira irritál.


Sokkal jobban zavarnak a jóemberkedések mögé rejtett hátsószándékok és személyes érdekek, a filantrópia mögötti adóoptimalizációk vagy éppen PR kampányok.

febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%

"Én pedig a rendszer alapjairól beszéltem, amikor még nincs közigazgatás. Amikor van egy halmaznyi tömeg és valakik valamilyen szempontok szerint döntenek a szabályokról."

Na jó, de ezen már egy kicsit túlhaladtunk, már elég régóta nincs ilyen a világban, hogy van egy halom ember, mindennemű államstruktúra meg közigazgatás meg effélék nélkül.

febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
0%

#62: Cserébe "megöltük" Istent és ezáltal egyre inkább megkérdőjeleződik minden, a legalapabb alapok is. Mindenki, aki kellő hatalommal rendelkezik hozzá, saját szabályokat alkothat a rendszeren belül.


Hiába ítélnék el a világ bizonyos részein Putyint vagy Kim Jong Un-t, ha a saját rendszerükön belül imádják, szeretik őket.


Hiába bűn a világ szinte összes civilizált részén az emberáldozat és a rituális (meg mindenfajta) kannibalizmus, ha bizonyos a természettől elzárt törzsek ma is így élnek és amíg nem mennek el a tutajukon más országok partjaihoz beszerezni a zsákmányt, addig őket sem háborgatják (vagy amíg nem kell valakinek az a sziget vagy az azon található ásványkincsek).


Amíg nincs megkérdőjelezhetetlen és megszeghetetlen abszolútum és evidencia, addig az ember hajlamos lesz arra, hogy saját szabályokat alkosson és relatívan értelmezzen mindent.


Még olyasmit is feszegetünk, ahol egyértelmű, kőbe vésett határok vannak, hogy azokat megkerüljük (fénysebesség-térgörbítés, gravitáció-antigravitáció, sötét anyag, Higgs bozon, stb.)


De ezeknél valami, nevezhetjük akár ezt is Istennek, határt szab nekünk azáltal, hogy x időpillanatban y fejlettségi fokon vagyunk és x+n időpillanatban történik egy áttörés, így y+n fejlettségi szintre ugrunk.


De a társadalomtudományoknál ilyesmi nincs. Persze levezethető pszichológiai törvényszerűségekre is, hogy hiába alapítok egy szektát, ha senki nem csatlakozik, mert nem veszem figyelembe az emberi pszichológiát, amivel meggyőzhetnék tömegeket vagy bizonyos kulcsembereket.


Vagy bár látszólag szabad akarat van, de senki nem tudja, ténylegesen így van-e, mert ha ezen a gondolatmeneten elindulva megpróbálok csinálni vagy nem csinálni valamit, lehet, hogy valójában pont ez is az előre elrendelt dolgok része, hogy ezen elgondolkozzak. Vagy nincs jelentősége, ellenben ha történelmet szeretnék írni, akkor azt már meggátolnák különböző kozmikus folyamatok. Ezekre sem tudjuk a választ.

febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!