Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kitörés túra valójában a...

A kitörés túra valójában a náci mondocon?

Figyelt kérdés

#náci #szélsőjobb #Mi Hazánk #Kitörés napja #Unváry Krisztián #február 11.
febr. 8. 12:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
47 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
44%
A Kitörés-túra megemlékezés a magyar hősökre.
febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

Én nàci pikniknek szoktam nevezni.


Amúgy vicces hogy a volt szervezőet vezetője aki rendezte, màr böribe van rendőrgyilkosssàgért, àllítólag az orosz titkosszolgálattal is kapcsolatban volt.

febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, ez találó hasonlat. :-)
febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

Emlékezni kellene, magyar katonák haltak meg, az országért, azt, hogy ez milyen formában történ, egy igen fontos része a kérdésnek, de önmagában emberek áldozták az életüket az országért, ez, tény, még akkor is, ha parancsra tették, vagy kényszeritették őket, én nem vagyok történész, ezt sokan sok féle mód elmondták.

Amit nem szabadna hagyni, hogy egy politikai közeg kisajátitson egy ilyen eseményt, mert ez nem csak az ő eseményük. Ez az ország eseménye.

febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Pintér László ***** válasza:
53%
Van olyan a 20. századi magyar történelemből ami nem komcsi vagy náci? 56 az náci mondocon? Kitörés miért az? Vagy itt a konkrét modern megemlékezés módja náci? Nem voltam még egy ilyenen sem és nem is tervezek, de ezen csak szélsőjobbosok szoktak lenni?
febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
36%
#4 Mivel a liberálisok - általában és itt konkrétan egyaránt - elhatárolódnak a hazát védő magyar hősöktől, a nemzeti oldalnak maradnak az efféle megemlékezések, így nem tudják nem kisajátítani őket.
febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

6, szerencsére én csak egy sima szavazópolgár vagyok, és, hogy kire szavazok, az egyedül rám tartozik, igy én probléma nélkül irhatom le, hogy márpedig egy ilyen eseményt akkor sem sajátithat ki egyetlen politikai közeg sem.

Arra hivatkozni, egy nemzeti emléknél, hogy ez csak az egyik politikai közegé, meg számomra olyan, mintha azt mondanád, hogy csak az magyar, aki egy adott pártra szavaz. Ilyen a világon nincs.

febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%

#4 és #6:

Nem az országért haltak meg.

Egy ostoba politika áldozatai voltak.

Emlékeztetnék arra, hogy a Szovjetuniót mi támadtuk meg, nem ők minket. A Don-kanyarban sem honvédő háború zajlott részünkről, mivel az bőven a SzU területén van.

Aztán persze a Szovjetunió erősebbnek bizonyult, mint Horthy és Hitler gondolta, és egyszer csak már Magyarországon zajlott a harc. De még akkor is megtehették volna a magyarok, hogy leteszik a fegyvert 1944 őszén, és akkor csak átvonultak volna a szovjetek az országon, nem lőtték volna rommá az országot. Vagy átállhattunk volna, ahogyan a románok. Október 15-én nagyon elfuserált módon ezt próbálta meg Horthy, de utána Szálasi abszolút az értelmetlen harc folytatását akarta. Horthy egyébként is félt attól, hogy a Tanácsköztársaság leverése miatt a szovjetek őt elszámoltatnák. Szálasi meg egy futóbolond volt, aki az egész országot feláldozta a semmiért.

febr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

8, az a katona, aki szolgálatteljesités közben hal meg, az országáért hal meg, még akkor is, ha parancsra teszi azt, vagy kényszeritik.

Azért volt ott, mert ott kellett lennie.

febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 hypno ***** válasza:
48%

#9


Vagy azért, mert ha megpróbálja az életét menteni, akkor dezertálásért takón lövik a Duna parton mint a zsidókat.

febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!