Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nézik el...

Árokpart kérdése:

Az emberek miért nézik el itthon a cégeknek, munkaadóknak, hogy ha a túlórát nem fizetik ki rendesen vagy egyáltalán ha sokat túlóráztatják őket? Mire jó ez?

Figyelt kérdés
Miért nem szeretnének olyan munkavállalói megbecsülést mint a fejlett államokban? Mi lehet ennek az oka?
febr. 8. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem országfüggő. Váltság közben nem szívesen kockáztatja a munkahelyét sok ember, ezt pedig nyilván kihasználják a haszonlesők.
febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülye aki tulorazik ha nem kompenzaljak. Semmi nem kotelezi ra
febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hypno ***** válasza:
60%

Akinek pl. családja van, az könnyen elcseréli a virtigli önérzetet a megalkuvásra.

Ugyanígy aki olyan helyen él, ahol még egy udvaros söprögető munkát is csak kihalásos alapon lehet kapni.

Vagy ha az embernek a nyakában valami törlesztenivaló és az összes forintnak előre meg van a helye, de egyik sem a megtakarítások között.

febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Mert munkamaniasok a magyar emberek. Nincs mas az eletukben, ha nincs munka nem tudnak mit kezdeni magukkal. Olvasni fel oldalt, aztan cigi vagy kave, aztan ez meg az, de kikapcsolodni nagyon kevesen tudnak.
febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem nézik el. Én is dolgoztam ilyen helyen és mikor nem fizettek azonnal lefoglaltam egy csavarbehajtó készletet.
febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ez nem országfüggő."

Érdekes, én Németországban vagyok és tudom, hogy ezt itt nagyon szigorúan büntetnék és ezért nem is fordul elő. Vagy te melyik országokra gondoltál?

Hol normális ez? Romániában és Bulgáriában?

febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6


En uj zelandon vagyok es heti 4 nap a munkanap. erre kakilj gombot.

febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fejlett államokban lehet, hogy így van, de Mo. nem ezek közé tartozik.
febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Túlóra jogilag kötelező érvényű, ha a törvényi limit nincs túllépve. Ugyanannak számít, mint a rendes munkaidő, ennek megszegése a munkaviszony azonnali hatályú megszüntetésével is járhat. Persze aligha valószínű emiatt a kirúgás, de jogi szempontból megtehetné a munkáltató.

Továbbá van itt egy másik nagy tévhit. A legtöbb túlóra valójában nem számít túlórának. Gyárakban, illetve folyamatosan üzemelő helyeken munkaidőkeretben zajlik a foglalkoztatás. Ennek lényege, hogy egy keret alatt (pl 3 év) határozzák meg a munkaidőt. Ez alatt a munkáltató szabadon átpakolhatja a munkaidőt.

Elméletben úgy hangzana, hogy amennyivel többet dolgozol az egyik hónapban, annyival kevesebbet a másikban. Valóságban viszont az emberek belét is kidolgoztatják. Legálisan lehet heti 7 nap 12 órás műszakokat futtatni, havonta egyetlen kötelező pihenőnappal. Természetesen a plusz keretidőt kifizetik, cégtől függően a hónap, vagy a keretidő (3 év) végén, esetleg szabadnapként kiadják, mikor leállás van. Viszont pont az a lényeg, hogy a túlórapótlékot bukod, és a túlóra mennyiségére vonatkozó korlátokat sem kell betartani. Nem véletlenül hatalmas a fluktuáció ezeken a helyeken.

febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!