Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy a politikai...

Miért van az hogy a politikai szimpatizánsok nagyobb része szinte bármi áron kiáll a pártja vagy a szimpatizált személy mellett? Miért nincs az emberekben kritikus gondolkodás?

Figyelt kérdés
Szinte most is lehet látni mindenhol, akár most a Novák ügy kapcsán is, hogy inkább Novák mellé állnak mint a pedofil áldozatok mellé vagy a pedofiilság ellen, de lehet ezt látni a másik oldalról is ha Márki-Zay Péter csinált valami hülyeséget ugyanúgy kiálltak mellette vagy ha Gyurcsány csinált valamit szintén ugyanúgy, azt lehet látni hogy a szimpatizások nagy része akkor is a politikai szimpatizált személyi mellé állna ha az élő adásban lelőni egy gyereket...
febr. 10. 09:22
 1/9 MDaniel98 ***** válasza:
83%
Mert focidrukker-mentalitásuk van, és elképzelni sem tudnak olyat, hogy valaki az ő politikai körükből "rossz fát tegyen a tűzre". Illetve az emberek 90%-a csak olyan médiatartalmat hajlandó fogyasztani ami megegyezik a világképével így az ellenkező oldalról szerzett információik is csak az azzal ellentétes médiából származnak, aminek így általában köze sincs a valósághoz.
febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Inkább Novák mellé állnak? Ki a fene áll mellé? Orbántól és a fidesztől már megkapta a selyemzsinort. Nincs ember aki bevédené. Sőt, szerintem a fidesz jobban utálja őt, mint a többiek, hiszen elég nagy kakit kevert.
febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ezen én is rengeteget gondolkodom. Az emberek nagy része vagy fideszes, vagy ellenzéki és a választott oldalhoz bármi áron ragaszkodik, mint ha egyik vagy másik oldal hibátlan lenne. Sztem ez már ilyen kollektív elmebaj. A politika inkább már vallás, mint sem reális dolog.
febr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen az ember. Evolúció. Ősember még az ember. Aki szembement a törzsközösséggel, kitaszították, akár igaza volt, akár nem. Az önállóság génjei kikoptak, a legtöbb ember ma már birka.
febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%

En addig alltam ki a part mellett, amelynek tagja voltam, amig el nem kezdett masszivan Izrael-seggnyalo lenni. Mivel eldontottem, hogy en nem leszek az, foleg ugy, hogy az europai testverpartok sem azok, igy exit, stage left.



39F incel

febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Kognitív disszonanciának nevezik ezt a jelenséget.

Amikor az egyén fejében elképzelt ideális képnek ellentmond a valóság, akkor szokott előjönni a tagadás.

febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

#6-nak teljesen igaza van, de ezt a kérdést szerintem a tudományokba írd ki, mert szerintem itt az is egy nagyon érdekes dolog, hogy mi vezetett el eddig a “foci drukker” mentalitásig.


Én lassan 40 leszek, és régen egyáltalán nem volt ilyen a politikában, azaz volt, viszont nem mindenhol ilyen szinten és inkább egy szűkebb réteg csinált ilyet. Most pedig ez a jelenség nem csak itthon, de szinte mindenhol a világon megfigyelhető.


Nekem az a teóriám, hogy az internet az oka ennek. Ne érts félre, IT-s vagyok, imádom a technológiát:D de sajnos jóval könnyebb hazudni ott, és ami jóval fontosabb, hogy minden weboldal igyekszik az adott felhasználóra alakítani a tartalmakat amit feldob.


Ugye ez pedig egy nagyon rossz dolog, mert mindenki egyre jobban belecsúszik a saját kis buborékjába. Ezen pedig a google se fog tudni segíteni, mert a legtöbb ember csak a saját igazához szeretne megerősítést találni, magyarán nem azt fogja kikeresni, hogy “miért jó x”, hanem azt, hogy “miért rossz x”. Ha pedig semlegesen keresne valaki, hogy “mit csinál x”, akkor pedig feljön a buborék probléma, mert a google igyekszik az adott felhasználónak szimpatikusabb tartalmat felhozni, így a semleges keresésre majd kiadja azt, hogy “x rossz ezért meg ezért”.

(Szerintem az is hatalmas gond, hogy nem tudnak az emberek angolul. Így egy kb 15M embert lefedő internetet érnek el, angolul pedig több mint 1MRD-t…)



Nagyon könnyű ráhúzni az emberekre, hogy buták, de a kognitív disszonancia egy szinte mindenkit érintő probléma. Van is egy remek példám erre, amit az emberek szeretnek azonnal elutasítani:)


Szóval a hideg NEM okoz megfázást. A hideg csak gyengít a szervezeted védekezésém és könnyebben tudsz beszedni valami vírust: [link]


Mivel mindenki úgy nőtt fel, hogy az anyukája mindig mondogatta, hogy öltözt fel, mert megfázol! Így ez egy tipikus olyan tény, amit a legtöbb ember képtelen elfogadni, és ha csak nem kérdezi meg a saját orvosotál vagy tud angolul, hogy utána nézzen rendesen, akkor nem fogja ezt elhinni bármit is mondasz neki.


Szóval érdekes ez az egész téma, szerintem fontos lenne a diákoknak tanítani az internet ilyen veszélyeiről, mert ez az egyik legnagyobb probléma jelenleg.

febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ez kérdés elég rosszkor jött, mert pont, hogy egyre többen kritizálják Novák Katalint a Fidesz részérről is. Ami fura, hogy a pénzmosó Karácsony esetében viszont nagy a csönd baloldalon.
febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

A fidesz szavazók egészen addig nem kritizálták Novákot (sőt, kifejezetten védték), amíg a fidesz hallgatott. Amikor a fidesz elkezdte ekézni, azonnal a szavazók is követelni kezdték a lemondását.

Karácsony esete ugyanez lenne. Ha az ellenzék ellene fordulna, akkor az ellenzéki szavazók is ellene fordulnának, lásd MZP a választások után.

Nem pártok vannak manapság, hanem szekták, aminek a hívei gondolkodás nélkül követik a vezetőiket. Ki Orbánt, ki Dobrevet, ki Toroczkait, stb. meggyőződésük alapján. A különbség a pártok szavazói között? Az ég világon semmi.

febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!