Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egészségügy többi állami...

Az egészségügy többi állami terület racionalizálása a lakosság miatt lehetetlen?

Figyelt kérdés

Az egészségüggyel az a baj,hogy még mindig a 19-20. struktúra uralkodik.Akkoriban minden fa mellé óriási, sok fekvőhelyes kórházakat húztak fel.Ezeknek a felét be kellene zárni.

A kisebb városokban a járóbeteg ellátásra, egynapos sebészetre, diagnosztikára kellene koncentrálni, de azt magas színvonalon.A megyejogú városokban, megyeszékhelyeken meg lenne fekvőbeteg ellátás.

A legnagyobb költséggel (emberi erőforrás, pénz, eszközök, ingatlan) a fekvőbeteg ellátás jár.

A járóbeteg ellátás költségei jóval alacsonyabbak.


Viszont, egyik kormány sem fogja racionalizálni.Azért, mert a mindenkori ellenzék azzal kampányolna, hogy "az a rohadt XY bezáratta a kórházakat".Meg sok ember is károgna, szitkozódna, hogy be kell feküdnie és utaznia kell 20 km-t.

Politikailag, tehát nem lenne előnyös.



Ugyanez van a Mávval is.Lehetne automatizálni, 4-5 központból irányítani az egész ország hálózatát.Igen ám, de ez komoly leépítésekkel járna és azt is kihasaznák a politikai ellenfelek.



Emiatt, marad, ami most van, a langyos pocsolyában hempergés.Néha locsolnak rá pár milliárdot,hogy ne omoljon össze.De érdemben, nem tesz vele senki semmit.


febr. 10. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy NINCS fekvőbeteg ellátás. Olyan értelemben hogy NEM ápolnak. Aki túl beteg hozzá, hogy egyedül ellássa magát, azt vagy bejár ápolni a családja vagy éhen-szomjan-pisiben-sz*rban marad mozdulatlanul. Namost ha csak a megyeszékhelyen van fekvőbeteg osztály, akkor sokkal kevesebb hozzátartozó tud naponta bejárni, hogy ápolja a beteget. És akkor a beteg nagyobb eséllyel hal meg. (Egy idős embert hagysz csak úgy feküdni, nem mozgatod, nem stimulálod, nem eteted-itatod, akkor is simán lerobban és meghalhat, ha nem is volt életveszélyes állapotban.)

Én is rengetegszer jártam be szülőt ápolni (és láttam, mi azoknak a szobatársaknak a sorsa, akiket az ápolók "ápoltak").

febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#


Éppen ezen változtatna, amit mondtam.

A járóbeteg ellátáshoz jóval kevesebb ápoló kell, mint a fekvőhöz.


Ha koncentrálnák az erőforrásokat a megyeszékhelyekre, megyejogú városokra, több ápoló jutna a betegekre.

febr. 10. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyan már... Kutyából nem lesz szalonna.
febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!