Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány a felsőoktatásba is...

A kormány a felsőoktatásba is be akar avatkozni? Jó ez így?

Figyelt kérdés

index.hu/belfold/2010/10/22/uj_felsooktatasi_torveny/

ez teljesen átgondolatlan!


2010. okt. 24. 14:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 A kérdező kommentje:

bocs belinkelem újra

[link]

2010. okt. 24. 14:52
 2/73 anonim ***** válasza:
77%
Heh, ez nekem sem tetszik.
2010. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:

valószínűleg lesznek kisebb-nagyobb tüntetések, de csak akkor ha már minden részletét lehet majd ismerni a törvénytervezetnek

szerintem

2010. okt. 24. 15:07
 4/73 anonim ***** válasza:
37%
Aki nem képes kétszer se levizsgázni az mi a fenét keres egyetemen? Nehogy már alkalmatlan hülyéknek diplomát adjunk! Van anélkül is elég alkalmatlan ember már!És egyelőre a munkaerőszükséglet dönti el hogy miből mennyit oktassunk nemár a diákok! Örüljenek hogy biztosítja a tanulást az ország! De aki nem alkalmas rá az keressen mást! Tele van az ország alkalmatlan diolomásokkal és olyan szakok végzőseivel ami semmire nem jó! Büfészakok.
2010. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz tüntetés, mert ezt nem az MSZP vezeti be. A magam részéről örülök, hogy nem most kell felvételiznem, de kíváncsi leszek az ösztöndíjam alakulásában, ami jelenleg viszonylag magas.
2010. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
68%
Hát figyej, aki rendesen tanul, az most is átmegy a vizsgákon és akkor is át fog, ha ezt bevezetik. Aki meg nem tanul, csak poénból jár be egyetemre, azt előbb-utóbb úgyis kirúgnák, tökmindegy, hogy egy-két évvel hamarabb vagy később. Aki meg gazdag és azért jár egyetemre, mert tud eleget fizetni, annak megint csak mindegy.
2010. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

úgy látom nem értitek a lényeget: ha esetleg nem tudsz levizsgázni egy tárgyból 4 alkalommal, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy léhűtő vagy! Rengeteg egyéb eset is lehet arról nem is beszélve, hogy a nehezebb szakokon nem olyan könnyűek azért a vizsgák! (plusz vannak olyan oktatók, akik pofára osztályoznak például) ebből is látszik, hogy aki szerint ez csak úgy pikk-pakk megy mennyi esze van -.-

Ennél sokkal aggályosabb, ha a támogatásba is bele akarnak szólni! Eddig mindig meg volt az intézményi autonómia ebben a kérdésben, szóval ebbe nem kéne beleszólni!

kb két nap alatt 11 ezren lettek akik tiltakoznak Facebookon! Gondolhatjátok, hogy azért nem mindenki léhűtő!

"eddig érdekük volt ott tartani a hallgatót, az utána járó normatíva miatt, ezután majd az lesz a cél, hogy ne bukjon ki, mert megy vele a lovetta is. magyarul mindenki átmegy, az oktatás színvonala meg becsókolja a béka seggét alulról.

a másik verzió az, hogy miután a delikvenst első év után kivágták, úgy húz el külföldre, mint a fecskék délre, mert ha van esze, nem mard itthon gürcölni minimálbérért.

összegezve: tökéletesen eltalálták, hogy vágjanak alá annak a rétegnek, aki majd eltartaná az országot..."

2010. okt. 24. 15:28
 8/73 anonim ***** válasza:
80%

ezt a törvényt nem fogják elfogadni a BME bezárna:D

a másik meg az h én is ismerek olyan gépészeket akik egy-két tárgyból harmadjára mentek át. vagy más kötelező de gépészethez nem tartozó tárgyból hatodjára mert dönteni kellett az év végi hajrában, hogy olyanból menjen át amire még épülnek dolgok vagy az ilyen szarokból. persze hogy a szarokat fogja hagyni veszni

2010. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
79%

A vizsgás részével én sem értek teljesen egyet, bár 2 vizsgát simán el lehet bukni önhibánkon kívül is (pl. elsőre tényleg nem készül valaki, a másodikra meg valami miatt nem tud elmenni). Viszont ezzel semmit nem oldanak meg. 2 dologhoz vezethet: 1. bevezetik a szigorításokat, 1 éven belül az egyetemisták legalább felét elküldik. Ennek következményei: valószínűleg általános tandíj, ugyanis sok költségtérítéses többszörvizsgázós van (meg ne feledkezzünk meg a tárgyfelvételi és pótvizsga-díjakról se...nem kevés pénztől bukna el a felsőoktatás), plusz elárasztja a kivágottak tömege a munkaerőpiacot, azaz nőni fog a munkanélküliség, amit meg az eddigi rendszerrel akartak elkerülni, vagy szakképezni akarják magukat, amivel viszont egy újabb terület szabályozásába kell belenyúlni. A másik lehetőség, hogy az egyetemeknek is célja lesz, hogy ne essenek el bevételtől, meg az államnak is célja lesz, hogy ne legyen sok munkanélküli, ehhez viszont a mostaninál is jobban lebutítják a felvételi és vizsgarendszert, meg a teljes oktatási színvonalat. Nem mellesleg ha maradnak a kemény vizsgák és a bukás, akkor nem csak a hülyékkel b@sznak ki.

Nekem valahogy egyik sem tűnik egy pozitív, előre mozdító megoldásnak.

2010. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
62%
ja igen a lényeg lemaradt ezek a gépészek ma szakmában dolgoznak..
2010. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!