Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Orbán kormány miért nem...

Az Orbán kormány miért nem foglalkozik azokkal a munkaadókkal akik minimálbérrel fizetik ki a dolgozókat?( a többi zsebbe)

Figyelt kérdés
Rengeteg pénz elmegy így az ország kárára.

febr. 12. 19:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10# Te sztem nem Mon élsz, vagy ha igen egy párhuzamos világba, mert a valóságról közöd sincs. Ha élőben nem tapasztalod ezeket, akkor menj át az üzlet topikba vagy fbre és ott le írják a kétkezi munkásokat a vállalkozó nem tudja bejelenteni, mert sok az adó. Zsebbe kapják a napi 25-40e forintokat. De hidd azt, hogy más a világ.
febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 kihúzom a méregfogad ***** válasza:
11 Töredéke, mint 15 éve. Pont.
febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 DK-s ***** válasza:

#10-nek:


Kőműves vagyok, de számtalan egyéb helyen is megfordultam már. MINDENHOL ez megy. Első körben megkérdezik, hogy bejelentsenek -e minimálbérre?


Ezt azért kérdezik meg, mert van aki kap különböző segélyeket, lakhatási támogatást, egyebeket amik függnek a keresettől, és az ilyenek nem kérik a bejelentést. Én is ebbe a csoportba tartozom.


Ekkor megegyezünk a napi bejelentében, amit egy hónapban, ugyanazon a munkahelyen, legfeljebb 15 napig lehet. Ezért van a legtöbb cégnek KÉT vállalkozása, fél hónapot az egyiknél, felet a másiknál melózok, legalábbis papíron.


És a konkrét munkabér még szóba sem került! 🤣


Az a melóst soha nem érdekli hogy a vállalkozó mit számolgat el és kinek. Az érdekli, hogy mennyit kap kézbe. Az építő-iparban a munkaidő egységesen 10 óra. Nagyon ritka a 8 órás. Én kőművesként napi 20.000-ben vagyok. Sejtheted hogy nem ennyi után adózik senki, egy alkalmi munkavállaló után.


És megjegyzem, hogy negyedik éve vagyok ugyanott, ALKALMI munkavállaló. 🤣



Hiába próbálnak mindenféle, trükközést megakadályozó szabályokat kitalálni az építő-iparral szemben, mert ott a melósok összejátszanak a munkaadókkal, így ez csak szélmalomharc. Egy vállalkozó sem várja el például a segédmunkásától, hogy oldja meg az életét napi 10.000 forintból. Egyszerűen képtelenség. Egy örök érvényű igazság, ami ilyen munkahelyeken szokott elhangzani: parizerrel nem lehet dolgozni! Mindenki tudja hogy mit jelent.


Dolgoztam például olyan nagy építkezésen, ahol meglepően jó volt a munkabér amit adtak, de már az első napon kiderült hogy miért. A reggeli "eligazítás" legfontosabb mondata ez volt: "Ha egyenruhást látsz, FUSS!"

febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 DK-s ***** válasza:

Ismét #10-nek:


Az átutalásos megjegyzésedre reagálva:


Úgy nagyjából, valahová a halál faxára küldene egy építő-ipari vállalkozó, ha kitalálnád hogy utalással kéred a lóvét. Vagy jó kp-ben, vagy keress más melót. További szép napot.

febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!