Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád Magyarországon az...

Támogatnád Magyarországon az állam és az egyház különválasztását?

Figyelt kérdés
Hogy a politikai hatalom különválhasson az egyházitól? Hogy a papok ne prédikálhassanak a templomokban politikai üzeneteket. Több tízmilliárdokkal ne stafírozhassa ki kedvenc egyházait a Fidesz közpénzből. Elvárva politikai erkölcsi támogatást a választásokon tőlük, hívek szervezését politikai célokra.

febr. 13. 09:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"#11

De az egyházak vezetői is így gondolják?"


Nyilván nem egy tömb az "egyházak vezetői", hanem egyének vannak különböző véleményekkel. De sokan így gondolják. Katolikus vagyok, ha püspökkel nem beszélgettem még ilyesmiről személyesen, de pl. több pappal van olyan kapcsolatom, hogy beszélgetünk ilyesmiről is. Nem hallottam még olyat, aki meg lenne elégedve a mostani rendszerrel.

febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Teljes mellszélességgel! Tartsák ki az egyházakat a hívők!
febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!