Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyházi iskolákban nevelked...

Az egyházi iskolákban nevelkedő diákok késöbb mind fideszesek lesznek?

Figyelt kérdés

dec. 7. 00:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

nem, egyházi suliba jártam, nem lettem fideszes, sőt, az ilyen iskolába járók nagy része általában a legjobban ellenzik a a vallásosságot,meg a fideszes gondolkodás módot.


általában ha pártokat kellene mondanom, inkább a momentum vagy bármely más baloldali/centrista pártot támogatják az ilyen iskolából kikerülő emberek.


persze vannak kivételek, mint pl én. mármint nem vagyok fideszes, sőt vallásoss se, ideológiai nézetem meg egy párt se képviseli jelenleg. emellett baloldal ellenes vagyok+fidesz ellenes .

dec. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Egyházi gimibe jártam és annyi vallásellenes vakbuzgó ateistával azóta sem találkoztam máshol sem. Volt egy srác aki meg konkrétan sátánistának is vallotta magát, ilyen pentagrammos nyakláncokat hordott, meg nagyon benne volt ilyen mindenféle mágiákban, meg idézett démonokat stb.

A legtöbben akiket ismertem kőkemény jobbikosokat voltak (ez még a tíz évvel ezelőtti Jobbik) és sokan konkrétan gyűlölték Orbánt, egyesek egy "akasztani való cigány"-ként tekintettek rá.

De aki nem ebbe a "jobbikos" táborba tartozott, azok voltak a "meleg-pártiak", akik valamiféle nyugati liberális eszmékben hittek. Volt pár tanár is, akik magukat liberálisnak vallották, és az egyik tanár egyszer órán is arról beszélt, hogy szerinte nincs semmi gond a melegházasság legalizálásával, amivel persze a jobbikosok nem értettek egyet.


Viszont arra nem emlékszem, hogy lett volna-e fideszes. Biztos volt, de én eggyel sem találkoztam. Egyszer az egyik oktatóról feltételeztem, hogy fideszes, mert említett pár dolgot a kormanyról és nem anyázott. Mivel ritka volt, hogy valaki a kormányról beszélt de nem anyázott, ezért azt hittem fideszes. Egészen addig amíg egyszer véletlenül észre nem vettem, hogy rendszeres és napi szintű olvasója a kurucinfónak. Az orbánozós cikkeket is természetesen elolvasta mind. Az egyetlen ok amiért nem anyázott amikor a fidesz szóba került, mert nagyon szofisztikált próbált lenni. De ennyi.


Szóval válaszolva a kérdésre:

- Nem! Nagyon nem 😂

dec. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Alapból turbó vallásos családból indulnak ennek a pártnak a leendő szavazóbázisai is: anyuka-apuka-öreggeik stb.-k mind Viktortisták.

Akkor, amiután a vallásos suliban mindenféle jóval teletömik az agyukat, akkor majd gondolod, hogy ők is nem turbómagyarok lesznek turbóvallásossággal megspékelve?

dec. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Ők utálják általában a legjobban az egyházakat meg a fideszt.
dec. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%
Egyáltalán nem, de annyi hatása mindenképpen lehet, hogy az ott tanult gyerekek felnőttként is jobban el fogják tűrni az állam és egyház összeolvadását. Érdekes felmérés lenne megkérdezni az így tanultakat, hogy egyetértenek-e pl azzal, hogy az egyházak ingyenesen eltulajdoníthatnak állami ingatlanokat (iskolákat).
dec. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%

Igen. Erre fanatizálják a tanulokat. Minden terembe kivan írva,

"A POKOLBA ÉG EL AKI NEM SZAVAZ A FIDESZRE !!!"

vagy az "ISTEN LESÚJT RÁD HA NEM SZAVAZOL ORBÁN VIKTORRA !!!"

dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Jégszív ***** válasza:
100%

Nem gondolnám.

A diákokkal ott tudják legjobban megutáltatni ezt a töketlen bandát.

Ezek nem tanultak az átkosbeli "foximaxi" (Marxizmus-Leninizmus) tapasztalataiból.

dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

5: mondjuk az úgy kezdődött, hogy az állam tulajdonított el ingyenesen egyházi ingatlanokat, de ne zavarjon az igazság...


A kérdésre: Nem. Az egyházi iskolába is fiatalok, kamaszok járnak, akik

1. vagy ugyanúgy nem politizálnak, nem érdekli őket, mint a többi tizenévest

2. vagy ugyanúgy lázadnak, mint más kamaszok, tehát nem fognak beállni a regnáló rendszer mögé


Aztán, hogy felnőttként milyen ideológia mellé állnak, arra a legkisebb hatással van a középiskola.

dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

#5

Az állam nagyon helyeyen tulajdonította el az egyházi ingatlanokat, hogy a nemzet szempontjából hasznos célra legyenek felhasználva.

dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

"5: mondjuk az úgy kezdődött, hogy az állam tulajdonított el ingyenesen egyházi ingatlanokat, de ne zavarjon az igazság..."

Amaz pedig úgy kezdődött a feudalizmusban, hogyha nem fizetted az egyházi adót és a tizedet, akkor az állam jóváhagyásával jól megszivattak. Nem igazán létezik olyan egyházi tulajdon, ami tisztán az egyház önerejéből jött volna létre. Az egyetlen kérdés az, hogy meddig akarunk visszamenni az időben és hogyan akarunk pontot tenni a végére.

dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!