Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Erdő Péter lenne a pápa,aki...

Ha Erdő Péter lenne a pápa,aki nagy fideszes hírében áll, akkor Mészáros Lőrinc még a Vatikáni Bankba is beférkőzne?

Figyelt kérdés
Meg akkor tudna Balogh Zoltántól tanácsokat kéri pedofil ügyekben?

febr. 13. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ellopná a csillagvizsgálót is egy tisztességes keresztény fideszes.
febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

évtizedek óta vállalhatatlan a keresztény egyház, a jelenlegi pápa a pedofilok üldözésével és szerénységével kicsit lassítani tudta a lejtmenetét.



Egy erdőpetike aki azt nyilatkozta a bajbajutottakon nem kell segíteni olyan közfelháborodást keltene a keresztény világba amitől boldog lennék hisz drasztikusan megnőne az ateisták száma :)

febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Egy erdőpetike aki azt nyilatkozta a bajbajutottakon nem kell segíteni"


Erre tudsz valami forrást linkelni?

Nem kötekedni akarok, csak tényleg kíváncsi vagyok hol, mikor, milyen szövegkörnyezetben hangzott ez el.

Mert én elég nagy hírfogyasztó vagyok, de erről nem is hallottam.

febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére nálunk katolikusoknál felszentelt pap nem vállalhat semmilyen közéleti tisztséget, sem párttagságot. Illetve ha így tesz, akkor az automatikus kiközösítés alá esik.

A Vatikáni Bankban meg azért Mészárosnál okosabb figurák kerülnek, ő csak egy egyszerű stróman.

febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Erre tudsz valami forrást linkelni?

Nem kötekedni akarok, csak tényleg kíváncsi vagyok hol, mikor, milyen szövegkörnyezetben hangzott ez el.

Mert én elég nagy hírfogyasztó vagyok, de erről nem is hallottam."


Ez amúgy nem is így hangzott el, csak így ment át a propagandán...

Azt szokták idézni (csak így kiemelve), hogy "Az Egyház nem jótékonysági szervezet."

A teljes szövegkörnyezet ez: "Az egyház küldetéséhez a kezdetektől hozzátartozott a szegények, elesettek segítése. Ebben a munkában az önkéntesek szolgálata mellett szükség van olyan professzionális szervezetekre, mint például a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vagy a Katolikus Karitász. Időről időre változik, hogy egy-egy kormány milyen területen tart igényt az egyház szerepvállalására a társadalom életében, mit vár el, mit szeretne és milyen feltételek mellett. Mi azonban nem jótékonysági szervezet, nem NGO vagyunk, hanem alapvetően Jézus Krisztusban hívő közösség, amelynek sajátos értéke a hitre épülő, önzetlen segítségnyújtás."

Egyébként ezt abban a politikai légkörben mondta, mikor az állam megkezdte látványos kivonulását a szociális területről. Mondván, hogy az egyén felelős elsősorban a saját boldogulásáért, utána a család, az önkormányzat, az egyház és végül az állam. No most ezzel kapcsolatban mondta azt a bíboros, hogy a kormány időnként feladatokat testál át az Egyházra, de ne testáljon, mert az Egyház alapvetően nem egy civil szervezet a sok közül...


Forrás és teljes beszélgetés: [link]

febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!