Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyarországi Református...

A Magyarországi Református Egyház miért nem gondolta már megválasztásákor összeférhetetlennek a püspöki pozícióval?

Figyelt kérdés
Én evangélikus keresztényként teljesen elfoghatatlannak tartom, hogy bármilyen országos szinten politikai múlttal rendelkező személy püspök legyen. Balog Zoltán számomra már akkor se tűnt mindig mindenben Krisztusinak, de hát jó legyen. Most azért egyre kevésbé tudom támogatni, hogy ő püspök maradjon.

febr. 15. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
„Most azért egyre kevésbé tudom támogatni, hogy ő püspök maradjon.” :) Ezt nem is te vagy én fogod / fogom eldönteni...
febr. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Látom a baloldal is mozgosította a bérkommentelőit :D
febr. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A református egyházban eddig sem volt ebből összeférhetetlenségi kérdés. A lelkészek betölthetnek állami tiszségeket, párttagságot, stb.

Nem tudom, ezek után felmerül-e ennek revideálása...

febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Jézus Krisztus úgy tűnik nem tartotta elfogadhatatlannak, hiszen Simon, az egyik apostola, zelóta volt. Dániel próféta esete pedig még érdekesebb, hiszen ő de facto állami vezető volt egy pogány birodalomban, Isten mégsem vonta meg tőle a prófétai elhivatást. Sámuel meg pl. egyszerre volt politikai és vallási vezető Izraelben.


Na de mindegy is. Nagyszerű, hogy ilyen buzgón törekszel a felettébb való tökéletességre. Bizonyára Pröhle Gergely ellen is tiltakoztál a saját egyházadban, mikor államtitkár lett, miközben az evangélikus egyház országos felügyelői pozícióját is betóltótte.

febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt sem tartom egészségesnek, de egy fokkal jobb, hogy az egyháznak a világi és nem az egyházi vezetőjéről van szó.
febr. 15. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!